Alicante – weekendowy spacer

2 październik 2016
Wypożyczalnia samochodów Alicante

Podróż do Alicante zorganizowałam w ciągu godziny. Był to bardzo spontaniczny, weekendowy wyjazd. Tym bardziej, że samolot miałam bezpośredni z Gdańska do Alicante, i to dosłownie za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Nie znając miasta okazało się, że wynajęłam pokój w hostelu, w miasteczku obok. Na szczęście nie był to problem, jako, że z Alicante do pobliskich miejscowości są bezpośrednie autobusy i jedzie się zazwyczaj kilkanaście minut. Co ciekawe, kierowcy zatrzymywali się nie tylko na przystankach autobusowych, ale także tam gdzie poprosiłyśmy.

Alicante czyli po arabsku źródło światła. Jest to jedno z najpiękniejszych miast regionu Walencji. I choć niewielkie to oferuje turystom liczne atrakcje. Idealne miejsce na weekendowy wyjazd z rodziną lub we dwoje. Nie nastawiajcie się jednak na zwiedzanie zabytków. Wprawdzie jest ich tu kilka, które chętnie Wam polecę, ale jak dla mnie, jest to raczej miasto, w którym można odpocząć, dobrze się zabawić a jeszcze lepiej zjeść.

Co zobaczyć

Zacznijmy od tego co warto zobaczyć. Nie jestem zwolenniczką zwiedzania kościołów, aczkolwiek polecam zajrzeć do Katedry św. Mikołaja i Bazyliki św. Marii. Nie zdziwcie się jednak kiedy będziecie musieli zapłacić za wstęp. W Hiszpanii na porządku dziennym jest opłata za zwiedzanie kościołów. Można tego uniknąć wchodząc do nich podczas Mszy Świętej. Wtedy jednak nie wypada robić zdjęć i rozglądać się po sklepieniach i ołtarzach. Tak więc oglądanie kościoła podczas ceremonii jest nie lada wyzwaniem. W Hiszpanii płaci się również za wstęp do zamków i muzeów, ale to także nie są wysokie kwoty. W Alicante warto zajrzeć do Muzeum Archeologicznego MARQ, które wyróżnione zostało tytułem Najlepszego Muzeum Europejskiego, jak również jest jednym z najciekawszych na świecie. Co więcej, usytuowane jest ono w dawnym budynku szpitalnym, a jego zwiedzanie przypomina podróż poprzez epoki historyczne. Można tu spędzić pół dnia, jako, że oprócz wystaw jest tu także restauracja i kilka lokali użytkowych. Kolejnym miejscem, które należy zwiedzić w Alicante jest Castillo de Santa Barbara. tani wynajem aut AlicanteW pierwszym momencie, stojąc przy promenadzie bądź na plaży, widać wielką skałę a na niej schody prowadzące na szczyt. Moja pierwsza myśl to „Mur Chiński w Hiszpanii”. Chciałam go pokonać, ale niestety nie udało mi się to. Na szczęście na szczyt góry, do zamku można dostać się pieszo chodnikiem, autobusem lub samochodem albo jeszcze prościej, czyli specjalną windą. Zamek wybudowany jest 166 metrów nad poziomem morza. Warto obejrzeć między innymi jego komnaty, wieżę widokową, korytarze a przede wszystkim, pokój króla Filipa II. Castillo de Santa Barbara to nie jedyny zamek w Alicante. Drugi , San Fernando stoi na wzgórzu Tossal. Można dostać się tam samochodem lub pieszo. Droga nie jest trudna, idzie się chodnikiem. To wspaniałe miejsce do podziwiania panoramy miasta. Dodatkowo w okolicach wybudowane zostały liczne boiska i tereny rekreacyjne, a na samej górze można odpocząć w kawiarni.

Odpoczynek i dobra zabawa

Jak już wspomniałam Alicante to miasto odpoczynku i dobrej zabawy. W ciągu dnia warto wybrać się na obrzeża miasta, do El Palmeral. To piękny park z licznymi fontannami, strumykami, stawami, małymi wodospadami, pomostami, alejkami, placem zabaw dla dzieci, siłownią na świeżym powietrzu, a także bujną, egzotyczną roślinnością. Oprócz palm spotkacie tu również kaktusy i hibiskusy. Car Hire AlicanteJest tu także punkt gastronomiczny oraz publiczne toalety. Wstęp do parku jest bezpłatny, aczkolwiek jest mały problem z dostaniem się tu. Najlepiej wybrać się zatem z miasta samochodem. My poprosiłyśmy kierowcę utobusu, aby zatrzymał się dla nas specjalnie przy parku, i ku naszemu zdziwieniu zrobił to bardzo chętnie. Kolejne miejsca do odpoczynku to promenada przy porcie, na której znajdziecie nie tylko ławki ale i drewniane krzesełka, Explanada de Espana czyli deptak z kolorową mozaiką, na którym rozstawiane są stragany, na których warto zakupić pamiątki oraz plaża. Daje ona nam nie tylko możliwość pasywnego wypoczynku ale także tego aktywnego. To dzięki rozstawionym siatkom do piłki plażowej oraz siłowni pod gołym niebem. Stare Miasto, El Barrio, zachęca do spaceru po wąskich i klimatycznych uliczkach, a wieczorami do wstąpienia do jednego z latynowskich klubów, na dyskotekę. Dla amatorów większych wrażeń przy promenadzie znajduje się Cassino.

Smaczne jedzenie

Hiszpania to poezja smaków. W Alicante obowiązkowo należy spróbować Paelli, jako, że to właśnie z regionu Walencji się ona wywodzi. Macie do wyboru Paella Vegetariana, czyli wegetariańską, con carne czyli z mięsem i Marisco czyli z owocami morza. Oprócz tego zachęcam do jedzenia ryb i owoców morza, a także do spróbowania prażonych, na ulicy, kasztanów. To dopiero jest uczta dla podniebieniaNie bójcie się także wchodzić do restauracji, które wyglądają jak zwykłe jadłodajnie. I choć w mieście, a szczególnie w El Bario, jest wiele eleganckich restauracji, to te w małych, wąskich uliczkach podają najlepsze jedzenie i zazwyczaj jest ono o połowę tańsze. Zasada, którą wyznaję w Hiszpanii ,podczas wyboru restauracji , brzmi „wejdź tam gdziejest tłoczno i gwarnie, niezależnie od tego jak tam wygląda”. Wierzcie mi, że ona działa. Hiszpanie nie przywiązują tak dużej wagi do wystroju lokalu jak my Polacy, ale do smaku potraw bardzo.

Życzę wam udanego weekendu w Alicante.

Zobacz także wynajem samochodów Alicante

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję