Alaska – kraj czarnych dni i białych nocy

17 grudzień 2016
tani wynajem samochodów

Alaska jest największym stanem USA, ale jednocześnie mieszka tu najmniejsza ilość ludności. Większość terenów to góry. To tu znajduje się najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali, dawniej nazywany McKinley. Również pogoda nie sprzyja tu większemu osadnictwu. Zima trwa tu przez 9 miesięcy, temperatury spadają do nawet -50 stopni. Przez 67 dni w roku nastaje całkowita ciemność, jako, że słońce w tym czasie nie wschodzi, a przez 84 dni nie zachodzi i występują białe noce. Zjawisko to nazywane jest dniem i nocą polarną. Mimo to coraz więcej osób chce poznać tundrę i tajgę tych terenów, sprawdzić czy poradziliby sobie z wydobyciem złota oraz spotkać się oko w oko z Grizzly.

bear alaska travel expertsAlaskę odkryli w pierwszej połowie XVII wieku Hiszpanie. Pod koniec XVIII wieku Rosjanie założyli tu pierwszą osadę. Kraj ten należał do nich do XIX wieku, kiedy to w jego drugiej połowie odsprzedali go USA. Jednak dopiero około 100 lat później Alaska stała się ich 49 stanem.

Miejsce to zasłynęło w świecie z wydobycia złota. Jego pierwsze pokłady odnaleziono w Fortymile River, w 1886 roku. Jednak gorączka złota opanowała Alaskę dopiero w 1898 roku, kiedy to olbrzymie ilości tego drogocennego metalu znaleziono w pobliżu miasteczka o nazwie Nome. wypożyczalnia samochodów USAW ciągu 11 lat szaleństwo dotyczące poszukiwań kruszcu ustało, choć wydobywa się go tu do dziś.

Ludzie mieszkający na Alasce zajmują się głównie eksploatacją złota i ropy naftowej, hodowlą reniferów oraz myślistwem i rybołóstwem. Jada się tu w dużych ilościach ryby i owoce morza, a także mięso reniferów i fok.

wynajmowanie samochodów w USAAlaska to idealne miejsce do urlopu na łonie natury. Na wyspie Kodiak można spotkać szczególnie niebezpieczną odmianę niedźwiedzia brunatnego. Ich życie obserwuje się ze specjalnych platform, które zapewniają ludziom bezpieczeństwo.

Niewątpliwymi atrakcjami tego miejsca sa także kilkudniowe wyścigi psich zaprzęgów, po trasie o długości 1800 kilometrów, muzeum 1500 młotków, czynne i wygasłe już wulkany oraz Glacier Bay i jego kilkadziesiąt formacji lodowców, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poszukiwacze złota- amatorzy mogą spróbować swoich sił w dawnej kopalni kruszcu „El Dorado”. USA AlaskaDawniej wydobywano stąd duże jego połacie, dziś stanowi ona głównie atrakcję turystyczną.

Warto także zajrzeć do Muzeum Anchorage, w których znajdują się dzieła sztuki słynnych malarzy oraz artefakty i zdjęcia, oraz Muzeum Pratt z eksponatami sztuki dotyczącymi historii natury i rodzimych kultur. W osadzie Ninilchik od 1906 roku stoi prawosławny kościół, który jest jedną z większych tutejszych atrakcji dla turystów.Alaska natura

Na Alasce swój dom ma też Święty Mikołaj. I tylko można się zastanawiać, który jest prawdziwy, ten tutaj, czy ten w Finlandii. A może to ten sam, tylko posiada dwie zimowe rezydencje? Bo to właśnie na Alasce znajduje się prawdziwy Biegun Północny, miasteczko, w którym mieszka Mikołaj. Co ciekawe ten adres znają też dzieci i często to właśnie tutaj przyjeżdżają z rodzicami w odwiedziny do niego.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję