ABC Kierowcy w Europie – Niemcy i Hiszpania

20 listopada 2016
tani wynajem aut Niemcy

Podróżując po innych krajach należy szanować ich kulturę. Także kulturę jazdy. I choć przepisy w Europie różnią się nieznacznie, to często musimy zapomnieć o naszych nawykach polskiego kierowcy i dopasować się do stylu jazdy naszych gospodarzy. Warto zatem poznać zasady panujące na drogach, w innych państwach europejskich. Aby Wam to ułatwić powstał nasz mini poradnik „ABC kierowcy w Europie”. Dziś jak poruszać się wynajętym samochodem w Niemczech i Hiszpanii.

Niemcy

Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie samochody osobowe mogą poruszać się po niemieckich autostradach i drogach ekspresowych bezpłatnie, złą (ale tylko dla kierowcy, jako, że dla ekologii to bardzo dobre rozwiązanie) jest ta, że kraj ten jest podzielony na strefy emisji spalin. Dlatego, wypożyczając samochód warto zwrócić uwagę na jego klasę, tak aby potem nie okazało się, że nie wjedziecie do miasta. Specjalne winiety, na których musicie wpisać numer rejestracyjny auta możecie zakupić na stacjach diagnostycznych i w Urzędach Komunikacji. Jeśli wjedziecie do strefy bez naklejki, zapłacicie mandat.wynajem samochodów Niemcy

Prędkość obowiązująca w niemieckim terenie zabudowanym to, tak jak w większości państw europejskich, 50 km/h. Na drogach ekspresowych maksymalna prędkość to 130 km/h a na autostradzie nie ma ograniczeń. Obowiązkowo podczas jazdy wszyscy znajdujący się w pojeździe muszą mieć zapięte pasy, a dzieci do 12 roku życia muszą jeździć z tyłu. Jeśli nie osiągnęły 150 cm wzrostu, kierowca zobowiązany jest przewozić je w specjalnym foteliku. Dozwolona ilość alkoholu we krwi kierowcy to 0,5 promila, chyba, że ma on mniej niż 21 lat lub posiada prawo jazdy krócej niż dwa lata. W tych dwóch przypadkach poziom ten wynosi 0,00 promila.

Pomimo iż, światła mijania w dzień obowiązkowe są tylko w tunelach i przy złej pogodzie, to niemiecka policja zachęca, aby używać ich jednak przez cały czas.  Ważna różnica w przepisach drogowych w Polsce i Niemczech jest przy odwoływaniu zakazów. Może to zrobić tylko specjalny znak drogowy, a nie skrzyżowanie. Istotne jest także to, że w Niemczech nie wolno parkować na chodnikach.

Obowiązkowe wyposażenie auta to kamizelka odblaskowa, apteczka samochodowa z pełnym wyposażeniem, trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. W okresie zimowym istnieje obowiązek jazdy na zimowych oponach.

Hiszpania

Podróżowanie autem po Hiszpanii to jeden z najlepszych pomysłów na udany citybreak po tym kraju. Wypożyczając samochód na miejscu warto zapoznać się z obowiązującymi tu przepisami drogowymi oraz sprawdzić wyposażenie wynajmowanego auta. Obowiązkowo musi się w nim znaleźć kamizelka odblaskowa, zarówno dla kierowcy jak i wszystkich pasażerów, zapasowe żarówki, dwa trójkąty ostrzegawcze, zapasowe koło i narzędzia do jego zmiany. Osoby noszące okulary są też zobowiązane do posiadania drugiej ich pary w aucie. Warto także wiedzieć, że jeśli chcecie wynająć samochód w Hiszpanii musicie mieć ukończone 21 lat. Nie ma wymogu posiadania międzynarodowego prawa jazdy, bowiem polskie jest tu honorowane.wynajem samochodów Hiszpania

Podczas jazdy obowiązkowo wszyscy muszą mieć zapięte pasy, dzieci ze wzrostem poniżej 135 cm należy zabezpieczyć dodatkowo w specjalnych fotelikach, a jeśli mają mniej niż 10 kg muszą siedzieć z tyłu. Korzystanie z telefonu komórkowego w samochodzie jest dozwolone tylko jeśli posiadacie zestaw głośnomówiący. Maksymalna ilość stężenia alkoholu we krwi kierowcy to 0,5 promila.  Po terenie zabudowanym w Hiszpanii jeździ się na światłach pozycyjnych z prędkością do 50 km/h.

Jeśli zamierzacie poruszać się drogami ekspresowymi i autostradami to prędkość na nich nie może przekroczyć 120 km/h. Dodatkowo musicie liczyć się z koniecznością opłat za nie. Zależą one od długości trasy i pobierane są przy bramkach.

Parkowanie na hiszpańskich ulicach jest płatne, na niektórych miejscach postojowych można zatrzymać się maksymalnie do 1,5 godziny. Opłaty za parkowanie uiszcza się w parkometrach.

Co ważne, jeśli zdarzy się Wam awaria na hiszpańskiej drodze, nikt z tutejszych mieszkańców Was nie odholuje. Nie miejcie im tego za złe. To nie brak chęci pomocy z ich strony a ogólnonarodowy zakaz. Holować wolno tylko osobom upoważnionym, z firm pomocy drogowej.

Życzymy Wam zatem bezawaryjnej jazdy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję