ABC Kierowcy na świecie- Paragwaj i Urugwaj

27 luty 2018
podróż

Dziś zabieramy Was w samochodową podróż po Ameryce Południowej. Zwiedzimy Paragwaj i Urugwaj. W naszym cyklu ABC Kierowcy omówimy zatem przepisy drogowe obowiązujące właśnie w tych krajach.

Paragwaj

ParagwajChcąc spędzić urlop w Paragwaju obowiązkowo powinniśmy posiadać przy sobie paszport oraz bilet powrotny. Jeśli nasz pobyt turystyczny nie przekracza w tym kraju 90 dni to nie mamy obowiązku wykupywania wizy, ale warto zaszczepić się na żółtą febrę. Jazda wynajętym autem w Paragwaju jest nie lada wyzwaniem, ze względu na zły stan dróg, małą ilość znaków drogowych oraz nieprzewidywalność kierowców. Również w nocy jazda po tym terenie jest niebezpieczna bowiem często dochodzi do napadów rabunkowych. Dlatego też MSZ w Polsce podkreśla, że nie jest wskazane posiadanie przy sobie dużej ilości gotówki oraz podróżowanie po zmroku. Jakie panują zasady ruchu drogowego w Paragwaju? Po pierwsze należy pamiętać, aby mieć zapalone światła w samochodzie przez całą dobę. Obowiązkowe też jest zapinanie pasów oraz wożenie ze sobą w bagażniku podstawowego wyposażenia awaryjnego czyli apteczki, gaśnicy oraz 2 trójkątów ostrzegawczych. Dozwolona ilość alkoholu we krwi kierowcy to 0,8 promila. Nie wolno też podczas jazdy pisać smsów i rozmawiać przez telefon komórkowy, chyba, że posiadamy zestaw głośnomówiący. Dozwolone, maksymalne prędkości na drogach to 50 km/h w terenie zabudowanym, 80 km/h poza nim oraz 110 km/h na autostradzie. Pamiętajmy też, że droga H7 jest płatna, a aby wynająć auto w tym kraju musimy mieć ukończone 21 lat.

Telefon ratunkowy w Paragwaju: 141

Urugwaj

UrugwajW odróżnieniu od sąsiada czyli Paragwaju, Urugwaj szczyci się dobrą jakością dróg i rozwagą wśród kierowców. Dlatego jeśli mamy ochotę zwiedzić ten kraj i wystarczy nam na to 90 dni, to nie musimy posiadać wizy. Wystarczy paszport i wykupiony bilet powrotny, który musimy ukazać przy kontroli paszportowej, gdy wysiądziemy na miejscu z samolotu. Pobyt w tym kraju jest bezpieczny. Jeśli jednak chcemy wypożyczyć w nim samochód musimy znaleźć się w przedziale wiekowym między 23 a 75 lat, posiadać aktualne, międzynarodowe prawo jazdy, paszport i kartę kredytową. Policja podczas rutynowej kontroli może nas też poprosić o ukazanie minimalnego ubezpieczenia auta oraz jego dowodu rejestracyjnego. Za jazdę po głównych drogach i autostradach Urugwaju będziemy musieli zapłacić. Warto też pamiętać o podstawowych zasadach panujących na drogach tego kraju czyli: podczas jazdy nie wolno korzystać z telefonu komórkowego, chyba, że posiadamy zestaw głośnomówiący, obie ręce powinny znajdować się na kierownicy, pasy są obowiązkowe tak jak i włączone światła przez całą dobę, a dzieci poniżej 12 roku życia muszą jeździć z tyłu. Maksymalna ilość alkoholu we krwi kierowcy to 0,3 promila. W terenie zabudowanym można poruszać się do 50 km/h, poza nim 90 km/h a na autostradach maksymalna prędkość to 110 km/h.

Numer alarmowy w Urugwaju to: 911

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję