ABC Kierowcy na świecie- Uganda i Madagaskar

7 kwiecień 2017
abc kierowcy

Wyginam śmiało ciało… Trzeba się dobrze nagimnastykować, aby nie doszło do wypadku samochodowego w Afryce. Szczególnie na Madagaskarze, gdzie kierowcy jeżdżą środkiem drogi, albo w Ugandzie, w której w nocy, na ciemnych drogach można spotkać nieoświetlone samochody. Dziś w naszym cyklu ABC Kierowcy na świecie- Uganda i Madagaskar.

Uganda

abc kierowcyOsoby, które podróżowały po Ugandzie przyznają, że drogi w tym kraju są dość dobrej jakości, aczkolwiek rzadko są też utwardzone, i przez to w porze deszczowej często robią się nieprzejezdne. Niestety, kierowcy, tak jak w większości państw Afryki, jeżdżą szybko i agresywnie, nie włączając świateł (co jest bardzo uciążliwe nocami) i ignorując przepisy ruchu drogowego. Według nich panuje tu zasada, że pierwszeństwo na drodze ma ten, kto posiada większe lub lepsze auto.

W Ugandzie obowiązuje ruch lewostronny. Na szosach często można spotkać pieszych i zwierzęta, a co gorsze chodzą oni ich środkiem a nie poboczami. Utrudnienia w ruchu są również w Kampali, jako, że drogi są tam często zatłoczone.

abc kierowcyChcąc wypożyczyć samochód w Ugandzie należy mieć ukończone 23 lata i minimum 2-letni staż w posiadaniu prawa jazdy. Zanim podpisze się umowę warto sprawdzić stan techniczny auta, ponieważ może on budzić wiele zastrzeżeń. Zalecane jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy, a dodatkowo obowiązkowo należy wozić przy sobie ubezpieczenie osób trzecich. Często jest ono już zawarte w umowie najmu. W Ugandzie wymagane jest zapinanie pasów bezpieczeństwa na wszystkich fotelach, jak również zabronione jest korzystanie podczas jazdy, przez kierowcę, z telefonu komórkowego. Poziom alkoholu w jego krwi nie może przekroczyć 0,8 promila. Maksymalne dozwolone prędkości to 50 km/h w terenie zabudowanym i 80 km/h poza nim.

Ważne numery:

Policja 999

Madagaskar

abc kierowcyDrogi na Madagaskarze są różne. Jedne są w dobry stanie inne dziurawe, aczkolwiek jazda po nich jest raczej przyjemna. Do czasu… aż nie spotka się lokalnego kierowcy, który jedzie środkiem szosy, i nie raczy zjechać na swoją stronę, widząc nadjeżdżające naprzeciw auto. Również w nocy należy zachować szczególną ostrożność, jako, że ani samochody ani drogi nie są oświetlone, a dodatkowo chodzą po nich zwierzęta.  Podróżnicy zwracają także uwagę na zdarzające się kradzieże poza miastami. Jeśli zatem jest się świadkiem wypadku, nie powinno się zatrzymywać, tylko jechać na najbliższy posterunek policji i zgłosić ten incydent.

Chcąc wypożyczyć auto na Madagaskarze należy mieć ukończone 23 lata i rok prawo jazdy, a podczas jazdy wozić ze sobą międzynarodowe prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny oraz polisę ubezpieczeniową dla wszystkich osób, które będą jechać pojazdem.

Na Madagaskarze występuje ruch prawostronny. Kierowca nie może przekroczyć wartości 0,8 promila alkoholu we krwi, jak również prędkości w terenie zabudowanym 50 km/h i poza nim 80 km/h. W kraju tym nie ma autostrad. Zapinanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe.

Ważne numery:

Policja 117

Straż pożarna 118

Żandarmeria 119

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję