ABC Kierowcy na świecie- Liban

31 lipca 2020
street-3698917_640

Dawna Fenicja, a dzisiejszy Liban to państwo Bliskiego Wschodu z bardzo ciekawą historią. Być może to właśnie ona powoduje, że prawdziwi Travellersi nie wyobrażają sobie  nie zorganizowania wyprawy do tego kraju. Część z nich podróżuje lokalnymi środkami transportu, inni autostopem, ale są i tacy, którzy wynajmują samochód. To do tych ostatnich kierujemy niniejszy artykuł. Dziś w ABC Kierowcy na świecie przedstawiamy zasady ruchu drogowego w Libanie.

5 podstawowych informacji o podróżowaniu po Libanie

  • Podróżując po kraju należy zachować szczególną ostrożność ze względu na istniejące zagrożenie terroryzmem
  • Kobietom zaleca się zrezygnowanie z samotnych podróży oraz jazdy autostopem
  • Należy zrezygnować z robienia zdjęć poza miejscami turystycznymi, w przeciwnym przypadku trzeba się liczyć z interwencją miejscowej policji
  • Do Libanu nie są wpuszczane osoby, które w paszporcie mają wpisane wcześniejsze podróże do Izraela
  • Nie wolno spożywać wody z kranu

Zasady ruchu drogowego w Libanie

buildings-1851246_640W przypadku podróży do Libanu, trwającej do pół roku, po kraju tym  można poruszać się samochodem, posiadając polskie prawo jazdy. Jeśli wyjazd będzie dłuższy, kierowcę obowiązuje międzynarodowy dokument. Chcąc wynająć auto trzeba mieć ukończone 23 lata, a także posiadać prawo jazdy minimum 2 lata. Po podpisaniu umowy pracownik wypożyczalni powinien wydać kierowcy dokumenty obowiązkowe czyli dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC pojazdu.

W Libanie obowiązuje ruch prawostronny. Poruszanie się po drogach jest bezpłatne. Warto zachować szczególną ostrożność na nich, ze względu na bardzo dużą ilość wypadków samochodowych. Ich przyczyn jest wiele, między innymi brak zachowania odpowiedniej odległości między autami, jazda pod prąd, nie dostosowywanie się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, nie sygnalizowanie skrętu. Dużą uwagę trzeba też zwracać również na pieszych, którzy mają pierwszeństwo na wyznaczonych przejściach, ale także swobodnie poruszają się po ulicach, drogach szybkiego ruchu i autostradach.

Zarówno kierowcę, jak i pasażerów obowiązuje, przed włączeniem się do ruchu, zapięcie pasów, chyba, że samochód takowych nie posiada na swoim stanie. W czasie jazdy kierowca może rozmawiać przez telefon tylko za pomocą zestawu głośnomówiącego. Niedopuszczalne jest natomiast, aby w tym czasie pisał sms.

Dozwolona prędkość na obszarze zabudowanym to 50km/h, poza nim 70 km/h, a na autostradzie 100km/h. Na libańskich drogach można spotkać częste kontrole, a także urządzenia, które sterują ruchem. Ponadto nie wolno parkować na chodnikach, a postój na ulicy nie powinien trwać dłużej niż 2 godziny.

Dozwolony limit alkoholu we krwi kierowcy to 0,05 g/dl, warto jednak wiedzieć, że u młodych kierowców jest on zniesiony do ZERA.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję