ABC Kierowcy na świecie- Kolumbia i Chile

27 lutego 2018
abc kierowcy

Po raz kolejny przenosimy się do Ameryki Południowej, aby poznać ABC Kierowcy na świecie. Dziś przedstawiamy przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Kolumbii i Chile. Byliście już tam? Wynajmowaliście auta? Zatem podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Kolumbia

KolumbiaW Kolumbii można turystycznie, bez wizy przebywać do 90 dni, ale w ciągu roku można odbyć maksymalnie tylko dwie takie wizyty, bowiem odwiedzającym ten kraj nie wolno przebywać w nim, w roku kalendarzowym, więcej niż 180 dni. Chcąc poruszać się po kolumbijskich drogach wypożyczonym samochodem należy posiadać przy sobie międzynarodowe prawo jazdy. Należy też pamiętać, że część dróg jest płatna. Ze względu na bezpieczeństwo, MSZ odradza podróżowanie do Arauca, Cauca, Choco y Norte De Santander. Warto też uważać na oszustów, którzy przebierają się w policyjne mundury i wyłudzają od zagranicznych kierowców gotówkę. A jacy są lokalni kierujący pojazdami? Cóż, wielu z nich zamiast zdać egzamin na prawo jazdy, po prostu je kupuje, a Urzędnicy tego nie weryfikują. Prowadzący autobusy nagminnie wykonują gwałtowne manewry, a kierowcy innych pojazdów rzadko używają kierunkowskazów i nie przestrzegają przepisów pierwszeństwa na drodze. Należy także zwracać dużą uwagę na pieszych, zarówno tych w miastach jak i na lokalnych drogach, wchodzą bowiem na nie niespodziewanie. Dlaczego mimo to warto wynająć auto w Kolumbii? Bowiem komunikacja miejska ogranicza się tylko do autobusów, samolotów i taksówek. Nie ma linii pociągowych, ani tym bardziej tramwajowych. Maksymalne prędkości z jakimi powinno się poruszać samochodem, po drogach w tym kraju, wynoszą 60 km/h w terenie zabudowanym (chyba, że znaki drogowe stanowią inaczej) oraz 80 km/h poza nim.

Chile

chilePobyt turystyczny w Chile do 90 dni,  tak jak i w wielu innych krajach Ameryki Południowej, nie wymaga posiadania od Polaków wizy. Warto jednak wiedzieć, że dzieci podróżujące tylko z jednym rodzicem muszą posiadać pisemną zgodę drugiego na pobyt w Chile. Kraj ten jest bezpieczny, należy tylko uważać na okolice Santiago i Valparaiso, a także nie wozić przy sobie dużej ilości gotówki. Zachęcamy do wynajmu auta w Chile, drogi są tu naprawdę w dobrym stanie, a autostrady nowoczesne. Najbardziej znaną drogą jest Autostrada Panamerykańska, czyli popularna Route 5. Chcąc poruszać się samochodem należy jednak posiadać przy sobie zarówno polskie jak i międzynarodowe prawo jazdy. W Chile, tak jak i w Polsce, obowiązuje ruch prawostronny, a wyprzedza się z lewej. Obowiązkowo podczas jazdy należy zapinać pasy bezpieczeństwa, a rozmawianie przez telefon komórkowy jest zabronione, chyba, że posiada się zestaw głośnomówiący. Dzieci poniżej 12 roku życia muszą jeździć z tyłu, a do 4 roku życia powinny być dodatkowo zabezpieczone w specjalnym foteliku. Podczas jazdy bezwzględnie jest też zabronione palenie papierosów przez kierowcę. Maksymalna, dopuszczalna ilość alkoholu w jego krwi to 0,3 promila. Maksymalne prędkości z jakimi powinno się poruszać samochodem to 60 km/h w terenie zabudowanym, 100 km/h poza nim oraz 120 km/h na autostradzie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję