ABC Kierowcy na świecie- Gruzja

27 stycznia 2019
georgia-3554485_960_720

road-728498_960_720

ABC Kierowcy na świecie oraz ABC Kierowcy w Europie ma na celu przybliżyć Wam przepisy ruchu drogowego w różnych krajach naszego globu. Dziś sprawdzimy jakie zasady, podczas jazdy samochodem, obowiązują w Gruzji.

Do Gruzji możesz wjechać na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Gdy Twój pobyt nie przekroczy 365 dni nie musisz posiadać wizy, nie masz też obowiązku meldunku. MSZ bezwzględnie zaleca posiadanie ubezpieczenia turystycznego na kwotę minimum 30.000 euro. Jeśli planujesz zwiedzać Gruzję swoim samochodem musisz koniecznie, oprócz prawa jazdy (honorowany jest polski dokument) i  dowodu rejestracyjnego z aktualnym przeglądem auta, posiadać także jego ubezpieczenie OC. Jeśli planujesz tanio wynająć auto, to zanim podpiszesz umowę z wypożyczalnią, powinieneś sprawdzić stan techniczny oferowanego Ci pojazdu.

georgia-1888720_960_720Jazda samochodem w Gruzji to nie lada wyzwanie dla polskiego kierowcy. Panuje tu ruch lewostronny, a Gruzini nie przestrzegają przepisów drogowych. Dlatego panuje tu jedna, najważniejsza zasada: ograniczonego zaufania. Drogi w miastach są w dobrym stanie, poza nimi lepiej, abyś zwolnił. Nie tylko ze względu na dziury, słabe oznakowanie, i to, że większość dróg jest jednokierunkowa, ale  też dlatego, że często spotkasz na nich chodzące i pasące się zwierzęta oraz pieszych.

Maksymalna, dozwolona prędkość w terenie zabudowanym to 60 km/h, poza nim granica ta zwiększa się do 80km/h. Pamiętaj, że wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie mają obowiązek zapinania pasów, a kierowca jest zobligowany do używania świateł przez całą dobę, choć trzeba przyznać, że mieszkańcy Gruzji, tego przepisu też nie przestrzegają. Dlatego więc powinieneś zachować wzmożoną czujność po zmroku. Jeśli będą z Tobą podróżowały dzieci Twoim obowiązkiem jest zabezpieczenie ich w specjalnych fotelikach. Gruzja nie wymaga posiadania w samochodzie apteczki, gaśnicy czy trójkąta ostrzegawczego, ale dla własnego bezpieczeństwa warto, abyś je ze sobą woził.

Maksymalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi tu 0,3 promila.

Ważne numery:

Policja 122

Pogotowie ratunkowe 113

Straż Pożarna 111

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję