ABC Kierowcy na świecie- Ekwador i Boliwia

27 lutego 2018
wynajem aut

Dziś w cyklu ABC Kierowcy na świecie przedstawiamy przepisy ruchu drogowego obowiązującego w dwóch krajach Ameryki Południowej, mianowicie Ekwadorze i Boliwii. Jazda po ich drogach może być jedną z ciekawszych w Waszym życiu.

Ekwador

ekwadorEkwador jest krajem bezpiecznym i przyjaznym turystom. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca jednak, aby przed wyjazdem zaszczepić się profilaktycznie na żółtą febrę. Chcąc wynająć samochód w tym kraju Ameryki Południowej, należy posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Warto też nauczyć się podstawowych zwrotów języka hiszpańskiego. W tak zwanych sieciówkach wypożyczający zazwyczaj znają język angielski, ale w lokalnych wypożyczalniach może być różnie. Pomimo, że drogi w tutejszych miastach są w dość dobrym stanie, to większość tych lokalnych  jest jednak żwirowa i kamienista.  Kierowcom można wiele zarzucić jeśli chodzi o jazdę. Jeżdżą oni bowiem bardzo niebezpiecznie, a wręcz trzeba podkreślić, że agresywnie. Pewnie dlatego w kraju tym występują częste kontrole drogowe. Szczególną uwagę warto zwracać na osoby zatrzymujące auta, spotyka się tu bowiem  wielu oszustów przebranych w policyjne mundury. Uwaga też na sytuacje na drogach, piesi wchodzą na nie nagle, bez rozglądania się.

Boliwia

boliwiaChcąc wyjechać do Boliwii warto wiedzieć, że pobyt turystyczny w tym kraju, nie przekraczający 90 dni, nie wymaga od Polaków posiadania wizy. Wystarczy paszport. Zaleca się też wykonanie przed wyjazdem, tak jak podczas podróży do większości krajów Ameryki Południowej, szczepienia przeciwko żółtej febrze. Na miejscu warto wypożyczyć samochód i tym środkiem lokomocji zwiedzać ten kraj. Daje on bowiem pełną swobodę poruszania się. Ze względu na stan dróg warto jednak wynająć auto z napędem na cztery koła. Dodatkowo należy także zwrócić uwagę na to, aby było ono na benzynę, gdyż w Boliwii jest mała ilość stacji, na których można zatankować gaz. Występuje tu ruch prawostronny oraz honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Kierowcy muszą mieć ukończone 18 lat, ale wypożyczalnie wymagają od swoich klientów 25 lat i posiadania minimum 1 roku prawa jazdy. Pomimo, iż Boliwia ma dość restrykcyjne przepisy ruchu drogowego, to niestety kierowcy ich nie przestrzegają. Pewnie dlatego w tym kraju jest tak duża ilość kontroli antyradarowej. Wróćmy jednak do przepisów: maksymalna ilość alkoholu we krwi kierowcy to 0,7 promila, podczas jazdy można korzystać z telefonu komórkowego tylko za pomocą zestawu głośnomówiącego. Maksymalne prędkości obowiązujące kierowców to 10 km/h na wszystkich odcinkach ulic, które są w okolicy szkół lub przedszkoli, 20 km/h przed przejściem dla pieszych, poza terenem zabudowanym 70 km/h a na autostradzie 80 km/h. W nocy, w miastach nie wolno używać klaksonów, można bowiem za to otrzymać dość wysoki mandat,  aczkolwiek  w górach na zakrętach i skrzyżowaniach jest obowiązek trąbienia przez całą dobę. Warto też zachować na drogach szczególną ostrożność, bowiem kierowcy autobusów i dobrych aut często wymuszają pierwszeństwo.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję