8 powodów, dla których warto pojechać do Pekinu

11 listopad 2017
Chiny

Pekin- stolica Chin, miasto nieba z drugą najdłuższą na świecie linią metra, historycznymi jaskiniami raz wyjątkowymi targowiskami i pchlimi targami. Można tu zjeść smacznie i tanio, a także bawić się w najlepszych klubach nocnych z ruchomą podłogą, do samego rana.  Poznaj 8 powodów, dla których warto pojechać do Pekinu.

  1. Pekin2Chodząc po ulicach Pekinu koniecznie należy stołować się w przyulicznych barach czy budkach z jedzeniem. Ich zaletą jest to, że podawane w nich potrawy są bardzo smaczne, ale też i tanie. Dzięki temu można się najeść do syta i nie zbankrutować podczas podróży. Koniecznie spróbujcie mięsa na patykach czy potrawy z kaczki lub kurczaka.
  2. Wielki Mur zachwyca turystów nie tylko w ciągu dnia, ale także i w nocy. Warto więc przejść się jego szlakiem również po zmroku. Jest to możliwe tylko i wyłącznie na odcinku w Simatai, który znajduje się w odległości 120 kilometrów od stolicy Chin.
  3. Można pokusić się o stwierdzenie, że Pekin jest miastem stworzonym przez niebiosa. Znajdują się tu bowiem Świątynia Nieba, Brama i Plac Niebiańskiego Spokoju oraz Świątynia Lazurowych Obłoków.
  4. ChinyW Pekinie można obejrzeć jedne z najpiękniejszych świątyń na świecie. Na szczególną uwagę zasługują Świątynia Nieba wraz ze ścianą szeptów i Okrągłym Ołtarzem, Grobowce Dynastii Ming, w których pochowano, aż 13 chińskich Cesarzy, XVII- wieczna Świątynia Harmonii i Spokoju, która obecnie jest najważniejszym miejscem kultu dla buddystów, jak również XVI-wieczna Świątynia Długowieczności, gdzie można obejrzeć kunsztowne eksponaty „opowiadające” o chińskiej historii i sztuce.
  5. Eksploracja pekińskich jaskiń Zhoukoudian z pewnością będzie niezwykłą przygodą dla osób lubiących spędzać czas aktywnie. Tym bardziej, że w nich właśnie znaleziono wykopaliska archeologiczne świadczące o obecności w tym miejscu pierwszych Pekińczyków.
  6. ChinyPanie lubiące chodzić po sklepach, w Pekinie będą mogły oddać się zakupom nie tylko w eleganckich butikach i dużych centrach handlowych, ale także na targowiskach i pchlich targach. Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów centrów handlowych jest Solana, położona na terenie parku Chaoyang. Oprócz eleganckich butików oferujących produkty najwyższej znajdują się tu również hotel, najlepsze restauracje, kino i obiekty sportowe. Osoby lubiące atmosferę panującą na zatłoczonych rynkach, zapraszamy do Pearl Market. Można tu znaleźć przysłowiowe „mydło i powidło”, kupić zarówno świeże, egzotyczne owoce jak i sprzęt elektroniczny.
  7. W Chinach znajduje się zaraz po Szanghaju, druga najdłuższa na świecie sieć linii metra, która posiada aż 574 kilometry.
  8. Pekin to także wyjątkowe centrum kultury i rozrywki. Oprócz wizyty w licznych muzeach i galeriach sztuki, warto zwiedzić cały świat w Beijing World Park, oddać się ekstremalnym atrakcjom w Happy Valley Beijing, obejrzeć jeden z chińskich spektakli w Teatrze Narodowym, jak również spróbować potańczyć w dyskotece z ruchomą podłogą.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję