7 powodów, dla których warto spędzić urlop w Chorwacji

20 sierpnia 2019
trogir-4166786_960_720

Ostatnie dwa tygodnie wakacji to już ostatni dzwonek, aby skorzystać z letniego wypoczynku. Jeśli zwlekałeś z nim, bo nie miałeś pomysłu na ciekawy wyjazd i udane wczasy, poznaj 7 powodów, dla których warto spędzić urlop w Chorwacji. Z pewnością uda nam się namówić Cię na  sierpniowy wyjazd do tego śródziemnomorskiego kraju.

  1. Masz 100% pewności, że z urlopu wrócisz wypoczęty i zrelaksowany. Chorwacja jest krajem pełnym słońca i wysokich temperatur. Temperatury latem średnio osiągają 30 stopni Celsjusza, zatem pogoda jest idealna zarówno do opalania się na plaży, jak i uprawiania sportów wodnych. W Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i tego leniwego, a także amatorzy wędrówek i zwiedzania.
  2. W Chorwacji nie tylko wypoczniesz, ale także najesz się do syta, smacznie i zdrowo. Chorwacka kuchnia charakteryzuje się bogactwem smaków i aromatów, a także dużą różnorodnością. Co region to inne potrawy i kulinarne sekrety. Jak przystało na kraj śródziemnomorski, na stołach królują ryby, owoce morza, zioła, sery i dobre wino. Spędzając urlop w tym kraju choć raz koniecznie trzeba zjeść tu grillowaną Doradę, ciasto z twarogiem, zwane Struklą, meso ispod peke czyli tzw. mięso pod peką oraz soloną, suszoną wiatrem wędlinę. Jeśli chodzi o wina to w szczególności polecamy Ci Grasevina oraz Prosec.
  3. mountains-1699616_960_720Chorwacja to kraj, który może pochwalić się zarówno ciekawą historią, jak i bogactwem zabytków. Centrum kultury tego kraju określa się w Zadarze. W mieście tym warto, abyś zwrócił uwagę między innymi na rzymskie ruiny, romańskie kościoły i barokowe pałace. Będąc w Dubrowniku obejrzyj baszty, bramy i forty, w Splicie odwiedź Pałac Cesarza Dioklecjana oraz Świątynię Jowisza, a Zagrzebiu udaj się na spektakl do Chorwackiego Teatru Narodowego, który powstał w 1895 roku.
  4. Chorwacja to istny raj zarówno dla zawodowców jak i amatorów żeglugi. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Dalmacja. Innym, równie ciekawym planem na wodne wakacje, jest żegluga połączona wraz ze zwiedzaniem chorwackich wysp. Poznawanie tego kraju od strony morza posiada wiele zalet. Możesz cieszyć się pięknem tutejszych krajobrazów, w tym olbrzymich klifów oraz podwodnego świata, a także poznawać zaciszne plaże w zatokach niedostępnych od strony lądu. Nie musisz od razu płynąć do Chorwacji z Polski, wystarczy, że wynajmiesz jacht na miejscu.
  5. buoy-field-4391469_960_720Chorwację jako cel wakacyjnych podróży wybierają także miłośnicy wspinaczki. Jeśli chcesz spróbować swych sił w tej dziedzinie sportu to idealne ścianki znajdziesz między innymi w Parku Paklenica, Buzetski Kanjon i w Pazin. Alpiniści doceniają również masyw Velebit, a także region Kompanj.
  6. Chorwacja to kraj zachwycających krajobrazem Parków Narodowych. Na szczególną uwagę zasługują Park Narodowy Jezior Plitwickich, który słynie z cudownych akwenów, wodospadów oraz jaskiń, a także Park Narodowy Krka wraz ze swoim klasztorem położonym na jeziorze i kąpieliskiem pod wodospadem. Park Narodowy Paklenica, słynie natomiast z jaskiń, w których zamieszkują nietoperze oraz idealnych, naturalnych ścianek wspinaczkowych.
  7. plitvice-1031159_960_720Najpiękniejsze plaże nad Adriatykiem znajdziesz właśnie w Chorwacji. Pomimo, iż ich większość jest kamienista i żwirowa, to cieszą się one ogromnym powodzeniem wśród urlopujących. Jeśli masz ochotę powygrzewać się na złocistych piaskach polecamy plaże Zrce Beach oraz cudowną Zlatni Rat. Idealną i krystalicznie czystą plażą, jest również piaszczysta Paradaise Beach. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem y z pewnością docenisz wód otaczające kamienistą plażę Stara Baska. Jeśli zaś podróżujesz z całą rodziną, to z pewnością spodoba Wam się żwirowa Babe Novalja, która słynie z płytkiej i bardzo ciepłej wody u brzegu. I choć w odróżnieniu od innych plaż, ta nie ma oferty rozrywkowej, to i tak naszym zdaniem jest ona idealna dla osób podróżujących z małymi dziećmi.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję