7 powodów, dla których warto polecieć do Dubaju

25 marzec 2019
dubai-639302_960_720

Dubaj to jedno z najbogatszych, najgorętszych, najpiękniejszych i najbardziej gościnnych miast na świecie. Dzięki coraz tańszym rejsom lotniczym, staje się on z roku na rok, bardziej dostępny dla przeciętnie zarabiającego Polaka. Sprawdź zatem nasze 7 powodów, dla których warto polecieć do Dubaju.

Lato w środku zimy

dubai-2057585_960_720Dubaj to idealny cel podróży dla osób ciepłolubnych. Temperatura powietrza w ciągu dnia, latem, sięga tu ponad 40 stopni Celsjusza, a zimą prawie nigdy nie spada poniżej 20 (na plusie!). Dlatego Dubaj uznawany jest za najgorętsze miasto naszego globu.

Inna strona Islamu

Pomimo, iż Dubaj zamieszkiwany jest przez wyznawców Islamu, to jest on bardzo przyjaznym miejscem dla każdego podróżnika, bez względu na wiek czy płeć. Tutejsi mieszkańcy mimo, iż są muzułmanami, to jednocześnie są bardzo tolerancyjni i wyrozumiali. Panuje tu wielokulturowość.  I choć należy szanować obowiązujące w Emiratach obyczaje, to trzeba też podkreślić, iż większość Dubajczyków respektuje również zasady innowierców. Jednym z czynników, które mają na to wpływ, jest fakt, iż turystyka stanowi sporą część przychodów tego kraju.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

uae-2701097_960_720Dubaj idealnie łączy tradycję z nowoczesnością. Można to zauważyć między innymi w budownictwie, gdzie królują sięgające nieba wieżowe, w domach wykorzystuje się panele słoneczne, które pozwalają zaoszczędzić energię, a wśród nich, swym klasycznym pięknem zachwycają meczety, muzea czy historyczne budynki.  Połączenie obyczajowości z postępem czasu zauważa się także w codziennym stylu życiu. Z jednej strony mieszkańcy tego regionu przestrzegają zasad Koranu, cenią i szanują swoje zasoby historyczne i kulturalne, z drugiej lubią oddawać się współczesnym rozrywkom w klubach nocnych czy dyskotekach, jak również grom hazardowym, na przykład podczas wyścigów konnych.

Raj dla podniebienia

Pomimo, iż w Dubaju, z racji panującej tu religii, nie jada się wieprzowiny, to każdy smakosz doceni tutejsze smaki. Tu bowiem istnieje prawdziwy raj dla podniebienia. Dubajscy kucharze rozrzutnie  wykorzystują tutejsze bogactwo przypraw. Przepych i wielokulturowość widać nie tylko na ulicach, ale także w tutejszych kuchniach. W mieście tym dominuje kuchnia libańska, aczkolwiek podaje się także bardzo często dania arabskie i osmańskie. Warto również wspomnieć, że gotują tu najlepsi kucharze świata, między innymi Gordon Ramsey. Wyjątkowym przeżyciem jest posiłek zjedzony na pustyni , przy ulicznym kramie czy na targu.

Windą do nieba

dubai-2103068_960_720W stolicy Emiratów Arabskich znajduje się ponad 300 wieżowców, w tym najwyższy budynek świata Burdż Chalifa zwany Wieżą Dubaju. Jego wysokość to 829 metrów, co daje, aż 163 piętra.  Niestety ( a może na szczęście) prawdopodobnie w przyszłym roku wieżowiec straci swój zaszczytny tytuł, bowiem emiraccy budowniczy już tworzą w swej stolicy jego konkurencję.

Lato na narciarskim stoku

Śnieg w na stoku, gdy za oknem słońce i 30 stopni Celsjusza w cieniu? To możliwe tylko w Dubaju. W mieście tym znajduje się kryty stok narciarski udostępniony dla wszystkich miłośników zimowych sportów. Mieści on aż pięć tras, a dodatkową atrakcją jest… obecność w tym miejscu pingwinów.

W krainie złota

ring-1692713_960_720Dawna rybacka wioska, dziś przez wiele państw nazywana jest krainą złota. Dubaj aż kipi od tego drogocennego surowca. Złotą biżuterię zdobią brylanty i diamenty. Najpiękniejszą, można kupić na Targu Złota. To idealna pamiątka z wakacji spędzonych w tym miejscu. Bardzo cennym surowcem są tu także zioła i dodatki do potraw, które oferowane są na Targu Przypraw.  Mieni się on nie tylko bogactwem kolorów, ale także zapachów i smaków. Bez trudu można tu dostać nie tylko kurkumę, pieprz czy inną mieszankę cennych składników, ale także najdroższą i najbardziej poszukiwaną przyprawę świata- szafran.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję