6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domu

29 maj 2017
6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domu

Tajemnicze, spowite legendami, ukrywające wiele pradawnych sekretów i zapierające dech w piersiach. Zobaczcie 6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domu. Prawie wszystkie zostały docenione przez UNESCO.

Wielki Mur, Chiny

6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domuWielki Mur to jedna z największych zagadek Chin. Jedna z legend głosi, że jest on bramą do wszelkich bogactw tego kraju, inna, że zamurowane zostały w nim ciała robotników, którzy zginęli podczas prac na tutejszej budowie. Budowę muru prawdopodobnie rozpoczęto już w VII wieku p.n.e. Najlepiej zachowany fragment tego miejsca pochodzi natomiast z czasów panowania Dynastii Ming. Mur miał chronić Chiny przed najazdem barbarzyńców. Jego długość wraz z naturalnymi barierami i rowami wynosi  8851,8 km. Ten jeden z siedmiu nowych cudów świata widnieje też na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Machu Picchu, Peru         

6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domuChoć Inkowie swoje państwo w tym miejscu założyli prawdopodobnie w XV wieku, to pozostałości po nim zostały odkryte dopiero około 500 lat później, w 1911 roku, przez archeologa Hirama Binghama III. Jak podają historyczne źródła mieszkało tu około 1000 osób. Istnieje też teoria, że 90% z nich to były kobiety. Każdy, kto przyjedzie w to miejsce może podziwiać zarówno pozostałości po domach mieszkalnych różnych warstw społecznych jak i świątyniach. Ciekawostką jest fakt, iż budowle zostały tak postawione, że nie użyto żadnych spoin murarskich. Do dziś nie wiadomo kiedy dokładnie i dlaczego Inkowie opuścili to miasto. Dziennie odwiedza je aż 2,5 tysiąca turystów. Zostało też wpisane ono na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ruwenzori, granica DR Konga i Ugandy

Ruwenzori to pasmo górskie usytuowane na granicy Demokratycznej Republiki Konga i Ugandy. Ze względu na swój tajemniczy wygląd często nazywane jest też Górami Księżycowymi. Ponoć przez ponad 300 dni w roku miejsce to okryte jest mgłą. Grecki matematyk, Ptolemeusz, który żył na przełomie I i II wieku n.e., głosił, iż w tym miejscu swoje źródło miał Nil. Najwyższym szczytem tego masywu jest Margherita, o wysokości 5109 metrów. Podobnie jak inne góry w tym pasmie pokryta jest ona lodowcem. W zależności od wysokości Ruwenzori można spotkać tu bardzo rzadkie odmiany roślin oraz różne gatunki zwierząt, np. leśne świnie, kameleony, słonie afrykańskie czy turaki. Miejsce to wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dżemaa el Fna, Maroko

6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domuPlac Dżemaa el Fna to największa atrakcja Marrakeszu. Do XIX wieku odbywał się tu handel ludźmi. Obecnie jest to jedno z najbardziej kolorowych miejsc w całym Maroku. W ciągu dnia na straganach można kupić wszystkie przyprawy świata, które usypane są w równe kopczyki, owoce w całości lub pokrojone- gotowe do jedzenia, dywany, ubrania, chusty i biżuterię, które tworzą tradycyjny strój Marokańczyków, a nawet szklankę herbaty. Wieczorami ten gwarny targ zamienia się w prawdziwe centrum światowej rozrywki. Otwierają się kramy z jedzeniem i liczne restauracje, można spotkać zaklinaczy węży, akrobatów i bajarzy. Miejsce to zostało wpisane na światową listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO.

Kanion Kolorado, USA

6 miejsc na świecie, dla których warto ruszyć się z domuTo jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Arizonie, którego piękno szczególnie doceniał Theodore Roosevelt. I choć obserwując to miejsce z wybudowanego tarasu, odnosi się wrażenie, że tworzą je tylko i wyłącznie skały, to prawda jest inna. Po pierwsze przez Kanion przepływa rzeka Kolorado, po drugie można spotkać tu wodospady, a po trzecie na jego dnie toczy się normalne życie. Rośnie tu około 2 tysięcy gatunków roślin i mieszka około: 447 gatunków ptaków, 91 gatunków ssaków,  48 gatunków gadów i 10 gatunków płazów. Znajduje się tu także rezerwat rdzennych mieszkańców tych ziem. Narodowy Park Wielkiego Kanionu należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolorowe Jeziorka, Polska

Czarne, błękitne, purpurowe i żółte- takie barwy przyjęły cztery jeziorka w Rudawach Janowickich. Ten fenomen natury stał się atrakcją nie tylko na polską, ale także i europejską skalę. Dzisiejsze akweny, to pozostałości po wyrobiskach znajdującej się tu kiedyś kopalni pirytu. Wodę natomiast zabarwiły znajdujące się w nich związki chemiczne. Wstęp do tego miejsca jest bezpłatny. Dla zmotoryzowanych są tu dostępne odpłatne, strzeżone parkingi.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję