5 powodów, by choć raz w życiu odwiedzić Egipt

22 sierpnia 2019
africa-1829557_960_720

Zemsta Faraona, zagrożenie atakami terrorystycznymi, kontrole na ulicach, liczne aresztowania. Okoliczności, aby ominąć Egipt w wakacyjnych planach jest sporo, ale poznaj 5 najważniejszych powodów, by choć raz w życiu zawitać do tego kraju. Uwierz, naprawę warto.

  1. egypt-2267089_960_720 egypt-2824582_960_720Może Ci się to „nie mieścić w głowie”, ale Polacy emigrują nie tylko do Wielkiej Brytanii czy Niemiec, ale też do Egiptu. Szacuje się, że jest ich tam około pół tysiąca. Jak podaje Stowarzyszenie Polskie w Egipcie (tak, takie tam istnieje) w większości są to Polki, które poślubiły obywateli tego kraju. Najwięcej z nich możecie spotkać w Kairze i Aleksandrii. W Egipcie jest też wydawany polski dwumiesięcznik o nazwie „Polonez”. Jak podaje Stowarzyszenie finansuje je nasz Senat.
  2. Władze Egiptu postanowiły udostępnić turystom zwiedzanie dwóch najstarszych piramid, tj. Czerwoną i Łamaną. Znajdują się one na terenie Dahszur, czyli około 40 kilometrów od Kairu. To naprawdę wielkie wydarzenie, ponieważ ostatni raz wnętrze budowli można było podziwiać w 1965 roku. Egipski Minister ds. Zabytków poinformował, że archeolodzy w ich wnętrzu znaleźli nie tylko kolejne sarkofagi z mumiami, ale między innymi również maski pogrzebowe. To niesamowite, ale tez ważne dla historii i nauki, odkrycie.
  3. egyptian-1822015_960_720Klątwa Faraona to jedno, ale oprzeć się prawdziwej, tradycyjnej, egipskiej kuchni jest naprawdę trudno. Tak więc wrzuć do torby tabletki hamujące biegunkę i butelkę coca-coli (to nie żadna reklama, ponoć jest idealna na roztrój żołądka, polecają ją nawet lekarze) i wyruszaj na bliskie spotkanie z kulinarnym Egiptem. Do picia najlepsza jest Karkade, czyli czerwona herbata z hibiskusa, do spróbowania jej, zachęca sam Jarosław Kret, w swojej książce „Mój Egipt”. W smaku jest cierpka, ale zawsze można ją troszkę osłodzić. Z alkoholi warto spróbować bouza, czyli tradycyjne, egipskie piwo. Mieszkańcy tego kraju polecają także piwo Sakara. Jedną z najsmaczniejszych potraw jest bóg gotowany z marchwią i cebulą, a także odpowiednio przyprawiony. Potrawa ta nazywa się Foul i jest jednym z najczęściej goszczących na stołach Egipcjan dań.
  4. Może o tym nie wiesz, ale Egipcjanie uwielbiają się bawić. Ich parki rozrywki są wręcz cudowne, kolorowe i mają mnóstwo atrakcji. Większość z nich wykorzystuje atrakcje wodne, ale nie tylko. Jednym z najchętniej odwiedzanych i największych w Egipcie jest Makadi Water World w Hurghadzie. Oprócz zjeżdżalni tych suchych i tych wodnych, często bardzo mocno zakręconych, miejsce to oferuje także baseny, w których są na przykład… fale, oraz wodospady i leniwe oraz rwące rzeki. Warto także odwiedzić Dolphina Park, w Szarm el-Szejk, który zapewni Tobie i Twojej rodzinie lub przyjaciołom, bliskie spotkanie z delfinami. Jak bliskie? Bardzo, ponieważ w tym miejscu możesz z nimi popływać i się pobawić. Niesamowite przeżycie.
  5. ibn-tulun-2292514_960_720Chcąc poznać kulturę danego kraju warto udać się na wesele jego mieszkańców. Trzeba przyznać, że egipskie uroczystości robią wrażenie na Europejczykach, przede wszystkim ze względu na inną kulturę, religię i tradycje. W Egipcie wstępowanie w związek małżeński jest inaczej celebrowane niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Wesele organizowane jest kilka dni po podpisaniu aktu małżeńskiego w urzędzie. I cóż, słowo wesele to naprawdę dużo powiedziane. Można bowiem odnieść wrażenie, że nie wszyscy w tym dniu się weselą, a już na pewno nie tak mocno jak w Europie. I to z pewnością nie z powodu zalegalizowania związku, ale po prostu tutejsze tradycyjne obrzędy są dość skromne. Rozpoczynają się wejściem Pary Młodej (wchodzą oddzielnie) przy wtórze kobiecych pisków oraz tańcem brzucha w wykonaniu tancerki lub tancerek. Uroczyste, nazywane przez nas dance party oraz poczęstunek są można by rzec, że znikome. Kobiety tańczą oddzielnie, mężczyźni oddzielnie, a weselny obiad to już raczej kolacja, w dodatku jest krótka i mało wystawna. Młoda para większość czasu podczas uroczystości siedzi na… bogato zdobionym tronie i stanowi główną atrakcję do oglądania i fotografowania przez gości.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję