Zimowe szaleństwo na europejskich stokach

9 października 2017
zimowe szaleństwo

Połowa października to już najwyższy czas, aby pomyśleć, gdzie w tym roku spędzicie zimowy urlop. Tym bardziej, że w tym czasie, w jednym z europejskich ośrodków narciarskich, rozpoczyna się otwarcie zawodów Alpejskiego Pucharu Świata. Sprawdźcie, gdzie w tym roku warto udać się na zimowe szaleństwo na europejskich stokach.

Solden, Austria

zimowe szaleństwoSezon na lodowcu Rettenbach można uznać za trwający cały rok, aczkolwiek w połowie października warto przyjechać tu ze względu na otwarcie zawodów Alpejskiego Pucharu Świata. Narciarze bardzo upodobali sobie Solden, bowiem na stokach znajdujących się w tej miejscowości można uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, jak i biegowe. Tutejsze trasy są różnej długości i trudności. Pomimo, że lodowce oferują także stoki dla początkujących narciarzy, to jednak trzeba przyznać, że przede wszystkim odnajdą się tu Ci zaawansowani sportowcy. Nie zapomina się tu też o dzieciach, dla których utworzono specjalne szkółki i przedszkola narciarskie. Wyjątkową atrakcję stanowi także dostępne tu miejsce noclegowe, zwane Igloo Village, w którym można poczuć się jak prawdziwy Eskimos.

Crans- Montana, Szwajcaria

Crans- Montana to istny, zimowy raj dla dzieci. Idealne miejsce, aby spędzić w nim zimowe ferie. To najsłynniejsze centrum sportów zimowych w całej Szwajcarii. Można nie tylko uprawiać tu narciarstwo zjazdowe i biegowe, ale także pojeździć na łyżwach czy sankach. Crans- Montana jest bowiem przygotowana na przyjmowanie całych rodzin. Zapewnia ona niezapomniane atrakcje zarówno dużym jak i małym turystom. Klub na plaży, obozy, biblioteka gier, stoki narciarskie, pole golfowe, kino, basen, możliwość zjazdu po śniegu na pontonach, to tylko niektóre letnie i zimowe propozycje tego miejsca, na niezapomnianą rozrywkę.

Breuil Cervinia, Włochy

zimowe szaleństwoTo jeden z najsłynniejszych, największych i najbardziej renomowanych ośrodków narciarskich we Włoszech. Suma długości wszystkich tutejszych tras wynosi aż 150 kilometrów. Można tu uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, na wszystkich poziomach zaawansowania, jak również i biegowe. Sezon rozpoczyna się tu w grudniu, a kończy zazwyczaj w kwietniu. Trasy przygotowane są też na najmłodszych sportowców, którzy mają do swej dyspozycji zarówno przedszkola, jak i szkółki narciarskie. Doświadczeni narciarze- amatorzy, najchętniej wybierają stok zlokalizowany na lodowcu Ventina.

Chamonix, Francja

Chamonix to jedno z najpiękniejszych, zimowych miejsc we Francji. Położona u stóp Mont Blanc, cieszy się znakomitą sławą wśród zaawansowanych sportowców, którzy przyjeżdżają tu, aby oddać się pasji zarówno narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego. Sezon zaczyna się tu dopiero w grudniu, ale kończy aż w maju, a od czerwca przez całe lato, można tu dodatkowo uprawiać Skialpinizm. Dla dzieci otwarte są tu szkółki narciarskie. Oprócz tras na Mont Blanc powodzeniem cieszą się tu również te usytuowane na lodowcu Valle Blanche. Chamonix słynie także z odbytych w tym miejscu, w 1942 roku, pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich.