Zachowaj zimą bezpieczeństwo w górach

11 września 2017
bezpieczeństwo

Do zimy wprawdzie jeszcze daleko, ale już dziś warto zaznajomić się w jaki sposób o tej porze roku zachować bezpieczeństwo w górach. Im szybciej bowiem uzupełnisz swoją wiedzę na ten temat tym mniejsza szansa, że coś Ci się stanie podczas zimowego urlopu.

Przed rozpoczęciem zimowej wędrówki

bezpieczeństwoPierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić zanim wyruszysz zimą w góry jest sprawdzenie pogody. Jeśli istnieje bowiem ryzyko wystąpienia silnych wiatrów bądź opadów śniegu, lepiej zostań wtedy w schronisku. Pamiętaj również, że pogoda w górach jest nieprzewidywalna i potrafi się bardzo szybko zmieniać. Dlatego na szlak warto wyruszać w minimum dwie osoby, a im większa grupa tym lepiej, stwarza ona bowiem wtedy większe bezpieczeństwo. Mimo to zanim wyruszycie razem w góry, zrób dokładny plan trasy jaką planujecie pokonać, a jego kopię pozostaw w pokoju lub na recepcji w pensjonacie. Dzięki temu łatwiej będzie Was odnaleźć w przypadku zagrożenia.

Szybkie zmiany pogody zazwyczaj oznaczają jej pogorszenie, dlatego warto nosić ze sobą dodatkowy sweter czy drugą parę rękawic, a także zimowy krem do twarzy, który uchroni ją przed odmrożeniami. Nie zapomnij także o ciepłej czapce, bowiem 90% ciepła ucieka przez głowę, oraz okularów przeciwsłonecznych. Wbrew pozorom słońce zimą jest dużo bardziej niebezpieczne aniżeli latem, promienie bowiem odbijają się od śniegu i oślepiają. Warto także mieć w plecaku sprawny telefon komórkowy, termos z ciepłą herbatą, czekoladę lub batony wysokoenergetyczne, jak również koc ratunkowy, który jest pomimo, że jest niewielkich rozmiarów to z pewnością zapewni ciepło w sytuacjach ekstremalnych. Nie należy również zapominać o wygodnym i stabilnym obuwiu. Jeśli jesteś kobietą zapomnij o butach na obcasach czy też koturnach. Górskie szlaki to nie wybieg dla modelek, zamień więc kozaki na obuwie trekkingowe, które pomoże zapobiec wszelkim skręceniom czy zwichnięciom kostek. Zanim wyruszysz na szlak zachęcamy Cię także do uzupełnienia swojej wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zachowaj bezpieczeństwo w górach

bezpieczeństwoBędąc w górach poruszaj się wytyczonymi szlakami. W miarę możliwości nie oddalaj się od grupy i nie zbaczaj z trasy, której plan pozostawiłeś w pensjonacie. W ten sposób w razie wypadku lub zagrożenia na przykład lawinowego ratownikom górskim łatwiej będzie Cię odnaleźć. Warto także, abyś zawsze przy sobie posiadał włączony telefon, dzięki, któremu dokładnie będzie można namierzyć Twoją lokalizację. W miarę możliwości zawsze też zakładaj na szlak jaskrawe kolory ubrań, na przykład czerwoną kurtkę łatwo z daleka zauważyć.

Jeśli będziesz uczestnikiem lub świadkiem zagrożenia w górach zadzwoń od razu na alarmowy numer GOPR 985. Pamiętaj, iż jeśli wypadkowi ulegnie Twój towarzysz nie powinieneś zostawiać go samego. Jeśli jest nieprzytomny lub nie może iść dalej, na przykład z powodu złamania nogi, nie pozwól, aby się wyziębił i uległ odmrożeniom. W tym przypadku przyda Ci się zabrany koc termiczny. Aby utrzymywał on ciepło należy chorego przykryć srebrną stroną do ciała.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję