Z dziećmi na koniec świata- Zanzibar

23 września 2017
Z dziećmi na koniec świata

Z dziećmi na koniec świata? Czemu nie. Szczególnie jeśli jest to Zanzibar. Wyspa położona na Oceanie Indyjskim, która pozwoli Twojemu dziecku zrozumieć prawa natury. Pamiętaj tylko, aby do tej podróży odpowiednio się przygotować, tak, aby zapewnić swojemu maluchowi nie tylko mnogość atrakcji, ale także bezpieczeństwo.

O tym musisz pamiętać, zanim wyjedziesz z dzieckiem poznawać Zanzibar

Z dziećmi na koniec świataZanzibar to jedno z państw, gdzie podróżując z dzieckiem musisz zachować szczególną ostrożność pod względem higieny. Dlatego na miejscu zawsze podawaj mu do picia butelkowaną wodę, a świeże owoce obieraj ze skórki lub sparzaj wrzątkiem. Przed wyjazdem koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem pediatrą, a także z lekarzem medycyny tropikalnej, odnośnie dodatkowych szczepień przeciwko obu typom żółtaczek, durowi brzusznemu, zakażeniom meningokokami oraz żółtej febrze,  a także, aby uzgodnić czy warto zastosować profilaktykę przeciwko malarii. Jeśli chodzi o osoby dorosłe to nie ma konieczności ani chemio-profilaktyki ani szczepień, ale pamiętaj, że organizm dziecka jest dużo słabszy i mniej odporny aniżeli Twój. Na miejscu, warto w nocy, także zakładać na łóżeczko dziecka moskitierę. Nie oszczędzaj na dodatkowym ubezpieczeniu podróżnym, które obejmuje leczenie szpitalne. Pamiętaj, że przezorny jest zawsze ubezpieczony, tym bardziej, że karta EKUZ nie upoważnia do opieki lekarskiej na Zanzibarze. Nie zapomnij także zadbać na miejscu o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, czyli czapeczkę na główkę dziecka, przyciemnione okulary, które ochronią jego oczy oraz smarowanie skóry kremami z filtrami 50.

Atrakcje dla dzieci jakie oferuje Zanzibar

  • Spędź ze swoim dzieckiem dzień na plaży, na wyspie Mafia. Ty możesz uprawiać snorkeling podziwiając piękno podwodnego świata, a Twoja pociecha budować zamki ze złocistego piasku lub brodzić w krystalicznie czystej wodzie.
  • W Kizimkazi możecie całą rodziną podziwiać akrobacje delfinów w ich naturalnym środowisku. Jeśli się nie boicie, spróbujcie też z nimi popływać, aczkolwiek przypilnuj, aby Twoje dziecko ich nie straszyło. To bardzo przyjazne ssaki więc może zdecydują się do Was bardzo blisko podpłynąć.
  • Wybierzcie się na spacer do jednego z Parków Narodowych na Zanzibarze. My polecamy las Jozani, Z dziećmi na koniec świataw którym jako jedynym miejscu na świecie można spotkać czerwone colobusy. Zdjęcie z nimi z pewnością więc będzie niezwykle cenną pamiątką z Waszej wyprawy. Pamiętaj jednak, że te małpki są bardzo odważne i nie boją się ludzi. Często zatem do nich podchodzą i zaczepiają. Dopilnuj więc, by Twoje dziecko ich nie dotykało.
  • Dużo wrażeń dziecku z pewnością dostarczy także możliwość wzięcia udziału w Safari, w Parku Narodowym Seregenti, podczas którego będą mogły podpatrzeć zachowanie dzikich zwierząt, takich jak między innymi gnu, zebry, flamingi, gepardy, strusie czy jeżozwierze, w naturalnych warunkach ich życia. Być może uda się Wam też spotkać szakala czy hienę.