Z dziećmi na koniec świata- Zanzibar

23 września 2017
Z dziećmi na koniec świata

Z dziećmi na koniec świata? Czemu nie. Szczególnie jeśli jest to Zanzibar. Wyspa położona na Oceanie Indyjskim, która pozwoli Twojemu dziecku zrozumieć prawa natury. Pamiętaj tylko, aby do tej podróży odpowiednio się przygotować, tak, aby zapewnić swojemu maluchowi nie tylko mnogość atrakcji, ale także bezpieczeństwo.

O tym musisz pamiętać, zanim wyjedziesz z dzieckiem poznawać Zanzibar

Z dziećmi na koniec świataZanzibar to jedno z państw, gdzie podróżując z dzieckiem musisz zachować szczególną ostrożność pod względem higieny. Dlatego na miejscu zawsze podawaj mu do picia butelkowaną wodę, a świeże owoce obieraj ze skórki lub sparzaj wrzątkiem. Przed wyjazdem koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem pediatrą, a także z lekarzem medycyny tropikalnej, odnośnie dodatkowych szczepień przeciwko obu typom żółtaczek, durowi brzusznemu, zakażeniom meningokokami oraz żółtej febrze,  a także, aby uzgodnić czy warto zastosować profilaktykę przeciwko malarii. Jeśli chodzi o osoby dorosłe to nie ma konieczności ani chemio-profilaktyki ani szczepień, ale pamiętaj, że organizm dziecka jest dużo słabszy i mniej odporny aniżeli Twój. Na miejscu, warto w nocy, także zakładać na łóżeczko dziecka moskitierę. Nie oszczędzaj na dodatkowym ubezpieczeniu podróżnym, które obejmuje leczenie szpitalne. Pamiętaj, że przezorny jest zawsze ubezpieczony, tym bardziej, że karta EKUZ nie upoważnia do opieki lekarskiej na Zanzibarze. Nie zapomnij także zadbać na miejscu o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, czyli czapeczkę na główkę dziecka, przyciemnione okulary, które ochronią jego oczy oraz smarowanie skóry kremami z filtrami 50.

Atrakcje dla dzieci jakie oferuje Zanzibar

  • Spędź ze swoim dzieckiem dzień na plaży, na wyspie Mafia. Ty możesz uprawiać snorkeling podziwiając piękno podwodnego świata, a Twoja pociecha budować zamki ze złocistego piasku lub brodzić w krystalicznie czystej wodzie.
  • W Kizimkazi możecie całą rodziną podziwiać akrobacje delfinów w ich naturalnym środowisku. Jeśli się nie boicie, spróbujcie też z nimi popływać, aczkolwiek przypilnuj, aby Twoje dziecko ich nie straszyło. To bardzo przyjazne ssaki więc może zdecydują się do Was bardzo blisko podpłynąć.
  • Wybierzcie się na spacer do jednego z Parków Narodowych na Zanzibarze. My polecamy las Jozani, Z dziećmi na koniec świataw którym jako jedynym miejscu na świecie można spotkać czerwone colobusy. Zdjęcie z nimi z pewnością więc będzie niezwykle cenną pamiątką z Waszej wyprawy. Pamiętaj jednak, że te małpki są bardzo odważne i nie boją się ludzi. Często zatem do nich podchodzą i zaczepiają. Dopilnuj więc, by Twoje dziecko ich nie dotykało.
  • Dużo wrażeń dziecku z pewnością dostarczy także możliwość wzięcia udziału w Safari, w Parku Narodowym Seregenti, podczas którego będą mogły podpatrzeć zachowanie dzikich zwierząt, takich jak między innymi gnu, zebry, flamingi, gepardy, strusie czy jeżozwierze, w naturalnych warunkach ich życia. Być może uda się Wam też spotkać szakala czy hienę.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję