Z dziećmi na koniec świata- Trójmiasto

17 lutego 2018
z dziećmi na koniec świata

Ferie w województwie Pomorskim już się wprawdzie skończyły, ale do Trójmiasta warto przyjechać choćby na weekend. Powietrze jest tu czyste, a atrakcji dla naszych pociech nie brakuje. Dlatego dziś w cyklu z dziećmi na koniec świata przedstawiamy Wam kilka propozycji do zobaczenia, którym nie oprze się tu zarówno maluch, jak i nastolatek.

GDAŃSK

https://pixabay.com/pl/park-jesie%C5%84-dziecko-z-mam%C4%85-mama-2967712/Galeria Starych Zabawek to idealne miejsce, aby maluchy zobaczyły czym bawili się w dzieciństwie ich rodzice. Plastikowe Fiaty i Polonezy, gra mózg elektronowy, projektor obrazkowy BAJKA, misie z ruchomymi oczkami i zwierzątka harmonijki to tylko niektóre z eksponatów. Cena biletów od 5 do 8 złotych. Ul. Piwna 19/21

Koło widokowe- podziwianie panoramy miasta z najwyższej gondoli koła widokowego to nie lada zabawa dla całej rodziny. Tym bardziej, że można się wznieść aż 50 metrów nad poziom morza. Koło znajduje się na ulicy Stągiewnej a bilety kosztują od 18 do 28 złotych.

Panienka z okienka- to ikona Gdańska. Wiąże się z nią ciekawa historia jednej z dawnych mieszkanek Gdańska. Jej figurkę codziennie o 13 można zobaczyć w oknie Nowego Domu Ławy, na Długim Targu 43. Atrakcja bezpłatna.

https://pixabay.com/pl/park-jesie%C5%84-dziecko-z-mam%C4%85-mama-2967712/Muzeum Zegarów Wieżowych- kolekcja zawiera zegary, które powstawały od XV do XX wieku, a także między innymi zegar pulsarowy oraz ten z najdłuższym wahadłem na świecie. Ul. Wielkie Młyny 1. Ceny biletów wahają się od 5 do 20 złotych.

Zoo- Gdańskie Zoo w Oliwie, jest jednym z największych ogrodów tego typu w Polsce. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło 1 maja 1954 roku. Dziś, oprócz możliwości oglądania różnych gatunków zwierząt, na rodziny czeka tu wiele atrakcji, min. Kolejka Retro, przejażdżki konne i park linowy. Ceny biletów  zależne są od pory roku.

SOPOT

https://pixabay.com/pl/park-jesie%C5%84-dziecko-z-mam%C4%85-mama-2967712/Skansen Archeologiczny Grodzisko to najstarszy zabytek w Sopocie, ruiny dawnej osady obronnej. Zrekonstruowano tu drewniane zabudowania, jakie stały w tym miejscu w dawnej przeszłości. Często organizowane są tu historyczne imprezy, dzięki którym można spróbować codziennego życia w takiej osadzie. Koszt biletów to od 6 do 8 złotych. Ul. Haffnera 63.

Sopot Wax Museum- Muzeum Figur Woskowych w Sopocie posiada kolekcję kilkudziesięciu eksponatów odzwierciedlających znane postacie piosenkarzy, aktorów, naukowców czy sportowców. Spotkacie tu między innymi Eltona Johna, Einsteina, Michaela Jacksona czy Douglasa. Bilety 20zł, ul. Monte Cassino.

Aqua Park- idealne miejsce do wodnych (i nie tylko) szaleństw na zjeżdżalniach, w basenach i w kręgielni. Rodzice mają do dyspozycji też saunę i SPA. Ceny biletów zależą od wybranych atrakcji. Ul. Zamkowa Góra 3-5.

GDYNIA

https://pixabay.com/pl/park-jesie%C5%84-dziecko-z-mam%C4%85-mama-2967712/Dar Pomorza i ORP Błyskawica- nie można być w Gdyni i nie zobaczyć słynnego żaglowca oraz okrętu wojennego. To najważniejsze atrakcje tego miasta. Dar Pomorza był szkolnym żaglowcem zakupionym pod koniec lat ’20 ubiegłego wieku, a ORP Błyskawica niszczycielem należącym do Polski od 1937 roku. Ceny zależne są od pory roku.

Akwarium Gdyńskie- zmieniające się ekspozycje, liczne wydarzenia oraz egzotyczne i lokalne gatunki ryb zarówno morskich jak i słodkowodnych przyciągają do tego miejsca turystów, a przede wszystkim dzieci. Znajduje się tu także Centrum Edukacji. Bilety rodzinne dostępne są już od 56 złotych.