Z dziećmi na koniec świata- Hongkong

13 listopada 2017
Chiny

Na wschodnim wybrzeżu Chin znajduje się jeden z dwóch specjalnych regionów tego kraju. Miejsce niezwykłe. Nie tylko piękne, ale też ciekawe. Mowa o Hongkongu, regionie, w którym każda rodzina poczuje się wyjątkowo, a to dzięki licznym atrakcjom i rozrywkom przygotowanym zarówno dla małych jak i dużych. W naszym cyklu z dziećmi na koniec świata, dziś odpowiadamy na pytanie dlaczego warto odwiedzić Hongkong?

ChinyPrzede wszystkim dlatego, że znajduje się tu jeden z najciekawszych Disneyland’ów świata, Hong Kong Disneyland Resort. Otwarty jest on codziennie od 10.30 do 20.00 ( w weekendy do 20.15) i oferuje rozrywkę dla całej rodziny na najwyższym poziomie. To magiczne królestwo zaprasza swych gości do 7 baśniowych światów: Adventureland, Grizzly Gulch, Mystic Point, Toy Story Land, Fantasyland, Tomorrowland i Main Street w USA. Znajdują się w nich między innymi egzotyczna dżungla i tajemnicze muzea, a także organizowane są parady i pokazy sztucznych ogni. Na odwiedzających czekają bajkowe postacie, takie jak Myszka Miki, Kaczor Donald, piraci, księżniczki czy bohaterowie Toy Story. Co więcej, można spędzić tu więcej niż jeden dzień, a to dzięki niezwykłym i magicznym miejscom noclegowym.

Innym rodzinnym parkiem rozrywki w Hongkongu jest Ocean Park Hong Kong. Wspaniała zabawa pośród zwierząt morskich jest w tym miejscu gwarantowana. Tym bardziej, że można tu między innymi: popływać się z delfinami, przytulić fokę oraz nakarmić pingwiny lub pandę. Odważni mogą spędzić noc w głębinach oceanów,a narzeczeni wziąć w tym miejscu ślub. Brzmi bajkowo, dlatego warto odwiedzić to miejsce będąc w Hongkongu. Tym bardziej, że to nie jedyne atrakcje, które czekają tu na gości. Kolejka linowa, Ocean Express, Diabelski Młyn, Szalejąca Rzeka, Roller Coaster, Klub Młodych Odkrywców, liczne karuzele i kolejki to kolejne propozycje, które zapewnią mnóstwo radości całej rodzinie.

ChinyTych, którzy lubią spędzać czas pośród zwierząt zachęcamy także do odwiedzenia Hong Kong Zoological and Botanical Gardens. Jest to ponoć najstarszy park w Hongkongu, bowiem pochodzi on z początku lat ’60, XIX wieku. Na początku można tu było podziwiać tylko roślinność bowiem był to Ogród Botaniczny, ale w połowie lat ’70 XX wieku zmieniono jego rolę i wygląd, otwierając Ogród Zoologiczny i Botaniczny. Obecnie powierzchnia tego miejsca wynosi ponad 5,5 hektara.

Ciekawym przeżyciem dla starszego dziecka będzie przejazd XIX wieczną kolejką linowo- terenową Peak Tram. Cała trasa wynosi niespełna półtora kilometra, posiada dość ostre zakręty i pozwala na podziwianie panoramy Hongkongu nie tylko podczas podróży, ale także z najwyższej platformy widokowej tego regionu.

ChinyChodzenie po muzeach wprawdzie nie należy do ulubionych rozrywek dzieci, ale wizyta w Hong Kong Science Museum zmieni nastawienie każdego malucha do tej formy rozrywki. Rodziny mogą tu obejrzeć między innymi Galerię Różnorodności Biologicznej oraz wystawę „Miffy and the Ocean”. Ich wielką zaletą jest to, że przedstawioną naturę można podziwiać w różny sposób: wizualny, dotykowy i interaktywny. Dużym zainteresowaniem cieszą się tu także Maszyna Energetyczna i samolot DC-3. Na powierzchni 6500 metrów kwadratowych tego muzeum umieszczono ponad 500 eksponatów, które mają poszerzać naukową wiedzę wśród młodych ludzi.