Wynajem samochodów – GRECJA

Grecja kojarzy się przede wszystkim z czasami starożytnymi, z imponującymi budowlami, filozofami i mitycznymi bogami oraz herosami. Grecka historia i mitologia przenikają się wzajemnie i sprawiają, że bogactwo kulturowe Greków jest niezwykłe. Grecja znajduje się na Półwyspie Bałkańskim, ale przynależą do niej również liczne wyspy. Jest krajem z dostępem do czterech mórz: Morza Egejskiego, Morza Kreteńskiego, Morza Jońskiego i Morza Śródziemnego.

car hire greece

Najwięcej turystów wybiera wakacje na: Rodos, Krecie, Korfu lub wyspie Kos. Na Symi warto spędzić jeden dzień. Urokliwa wysepka, chociaż mała, jest wspaniałym miejscem do spacerów wśród kolorowych budynków i w otoczeniu stromych wzgórz. Santorini wywiera niezapomniane wrażenie, ponieważ charakterystycznym elementem architektury są białe domy i kościoły przykryte niebieskimi kopułami. Krajobraz Grecji wypełniają góry Pindos, ale zainteresowanie wzbudza masyw Olimpu o wysokości 2917 m n.p.m. – najwyższej góry w Grecji, która pełniła rolę siedziby greckich bogów.

Klasycznym widokiem w tym rejonie Europy są również rozciągające się na dużych przestrzeniach gaje oliwne. Śródziemnomorski klimat sprzyja turystyce wypoczynkowej, ale poza kąpielami w ciepłych wodach atrakcji jest cała masa. Riwiera Olimpijska jest najpiękniejszym regionem do plażowania. Przejrzysta woda u wybrzeży Grecji pozwala na podglądanie podwodnego życia. W wielu miejscach naprawdę warto zanurkować, a najlepiej wybrać się w okolice jednej z wysp. Szczególnie sprzyjające warunki są w pobliżu Chalkidiki, Zakynthos lub Krety.

Ruiny starożytnych budowli w Atenach po prostu obligują do odwiedzenia stolicy. Na zwiedzanie warto poświęcić cały dzień. W Grecji jest jeszcze jedno wyjątkowe, zagadkowe i mistyczne miejsce – Meteory. Na potężnych skałach, pnących się ku niebu zbudowano monastyry, których budowa jest zagadką rangi piramid egipskich. Pytaniem jest, w jaki sposób wnoszono materiał budowlany na gigantyczne, wolnostojące skały. Na dodatek każdy z monastyrów został wybudowany w taki sposób, że jego fundamenty zaczynają się przy samym brzegu skały.

Wakacyjne wędrówki po greckich krainach i wyspach ułatwi wynajem samochodów Grecja. Greckie wypożyczalnie aut dysponują szerokim wachlarzem pojazdów na wynajem. Zarezerwuj najbardziej odpowiedni dla Cibie pojazd przed wyjazdem dzięki naszej porównywarce najmu.

Zobacz także: