Wielkanocny urlop

26 marca 2018
model-3229759_960_720

Ach, gdyby tak nie piec mazurka, nie malować jajek, nie gotować żurku, ale w pełni cieszyć się atmosferą wiosennych świąt. Gdyby tak wybrać się na wielkanocny urlop i odpocząć od sprzątania, gotowania i narzekania rodziny, pytań dalekiej cioci, kiedy się ożenimy, założymy rodzinę lub wujka kiedy zaczniemy więcej zarabiać. Poznajcie najpiękniejsze miejsca Europy, idealne na wielkanocne wojaże.

Właśnie pojawiły się nowe, wielkanocne allerty cenowe dotyczące tanich linii lotniczych i wielu hosteli w małych (i nie tylko) ale urokliwych miejscach starego kontynentu. Dzięki nim możemy za niewielkie pieniądze udać się na wiosenne wojaże, a także odpocząć od świątecznej krzątaniny w domu i męczących przygotowań.

Oferty first i last minute

toskaniaBiura turystyczne właśnie zaczęły swoje wyprzedaże, a także wprowadziły nowe kierunki podróży do swoich ofert. Prym wśród okazji wiodą Hiszpania i Włochy. Kwieciste domy w Maladze, wielkanocne pochody zakapturzonych Bractw w dużych miastach, takich jak Walencja, Madryt czy Barcelona, spektakle teatralne upamiętniające drogę krzyżową Jezusa, robią wrażenie nie tylko na mieszkańcach tego kraju, ale przede wszystkim na turystach. Wielkanoc we Włoszech jest równie barwna i ciekawa, gdyż Wielki Tydzień to przede wszystkim kolorowe i zorganizowane z wielkim rozmachem procesje, zaczynające się w Wielki Piątek. W drugi dzień Wielkanocy warto udać się do słonecznej Toskanii, aby zdobyć jeden z trzech najwyższych szczytów tego regionu: Monte Prado, Monte Pisanino lub Corno alle Scale, jak również rozkoszować się tutejszą kuchnią i winami. Te podobno są jednymi z najlepszych na świecie.

Wielkanoc u Bacy

alpine-2573466_960_720 Wielkanoc u polskiego Bacy cieszy się równie dużym powodzeniem jak i Boże Narodzenie, szczególnie wśród tak zwanych miastowych, którzy pragną święta spędzić na łonie natury. Co zaserwują nam górale podczas świątecznych posiłków? Przede wszystkim prawdziwe, drożdżowe baby. Ich smak na długo pozostaje w pamięci, zapewne dlatego, że góralskie gospodynie dodają do nich świeżego mleka od krowy i prawdziwego, samodzielnie wyrabianego masła. Nie zabraknie zapewne też takich specjałów jak pieczona baranina i/lub prosiak, postnego kapuśniaku, podhalańskich moskoli, grilowanych oscypków i oczywiście grzańca. Ale oprócz pysznego jedzenia górale zapewniają także swoim gościom niezapomnianą zabawę podczas ognisk, grilla oraz wspólnych biesiad. Dla chętnych organizowane są także wycieczki po górskich szlakach turystycznych i wspólne, wieczorne opowiadanie legend tego regionu.

Wielkanoc za wschodnią granicą

lwówOsobom lubiącym spędzać święta w mieście z pewnością spodoba się wycieczka za naszą wschodnią granicę, do Lwowa. Tym bardziej, że Wielkanoc jest szczególnym świętem dla kościoła prawosławnego. Głównymi atrakcjami Lwowa  podczas wiosennych świąt są Wielkanocny Jarmark, który rozpoczyna się we wtorek, po lanym poniedziałku i odbywa się przy Wałach Hetmańskich, a także wizyta w parku etnograficznym, gdzie w Wielkanoc można spotkać spotkać mieszkańców miasta, przebranych w ich tradycyjne, ludowe stroje. Na Ukraińskich stołach królują drożdżowe baby, łazanki, jajecznica, barszcz ukraiński, żurek oraz mocno okraszane skwarkami, ruskie pierogi.