Weekendowy spacer w Moskwie

9 września 2017
weekendowy spacer

Weekendowy spacer w Moskwie to zdecydowanie za mało, aby poznać to miasto. Tym bardziej jeśli chcecie jednocześnie zwiedzać i poznawać kulturę tego miejsca. W jaki sposób to pogodzić, mając do dyspozycji tylko dwa dni? Podpowiadamy.

Dzień 1.

Pierwszy dzień w Moskwie proponujemy przeznaczyć na zwiedzanie. Nie warto jednak biegać po mieście, aby móc obejrzeć wszystkie jego zabytki. Lepiej skupić się na tych najważniejszych, jakimi są Kreml oraz Sobór Wasyla Błogosławionego.

weekendowy spacerMoskwa to miasto rosyjskiej władzy. Stacjonowali tu najwięksi przywódcy tego kraju, tacy jak Iwan Groźny, Lenin oraz Stalin. Insygnią ich rządów stał się Kreml, który wybudowano w połowie XII wieku. Niestety, wstęp do samego Pałacu Kremlowskiego, który liczy aż 700 komnat, jest turystom zakazany. Co zatem warto zobaczyć w tym miejscu? Między innymi Zbrojownię z kolekcją skarbów, wystawę diamentów, Wieżę Kutafja, Pałac Patriarszy, Dzwon Carski, ogród Aleksandrowski oraz Sobór Michała Archanioła.

Moskiewskie cerkwie i sobory należą do najpiękniejszych w całej Rosji. Wnętrze tych świątyń urzeka przede wszystkim swym przepychem. Na szczególną uwagę w tym mieście zasługuje Sobór Wasyla Błogosławionego, który przypomina bajkowy pałac. Ta kolorowa, o niezwykłych wieżach i 9 kaplicach, budowla znajduje się we wschodniej części Placu Czerwonego i powstała w drugiej połowie XVI wieku.

Dzień 2.

weekendowy spacerDrugiego dnia warto poznać kulturę miasta. Dlatego dzień rozpocznijcie od wizyty w najsłynniejszym moskiewskim Teatrze Bolszoj, który powstał w XVIII wieku i obejrzyjcie spektakl tradycyjnego, rosyjskiego baletu. Ale uwaga, bilety należy kupować z dużym wyprzedzeniem, gdyż jest to jedna z największych atrakcji tego miasta. Początkowo w Teatrze Bolszoj występowali tylko rosyjscy artyści, ale od 1840 roku, można w nim podziwiać talenty z całego świata.

Kolejny punkt programu to poznawanie kulinarnego szlaku Moskwy. Podobnie jak w innych krajach, można w niej spróbować kuchni z całego świata, ale w tej tradycyjnej, rosyjskiej, warto rozsmakować się jadając w zwykłych jadłodajniach i barach, przeznaczonych dla mieszkańców miasta. Szukajcie więc lokali, nad których drzwiami wisi tabliczka z napisem Stołowaja. Zjecie w nich nie tylko smacznie, ale i tanio. Czego próbować? Blin ze śmietaną, kapuśniaku, kołdunów z mięsem, strogonowa i pilaw, czyli ryżu z warzywami i mięsem.

weekendowy spacerPo dobrym obiedzie czas na zakupy. Są one bowiem w Moskwie takim samym podniosłym wydarzeniem, jak w Mediolanie. Najważniejsza i najsłynniejsza ulica handlowa tego miasta to Nowyj Arbat. Znajdują się na niej liczne, ekskluzywne butiki z odzieżą najwyższej jakości, znanych marek i projektantów, także tych rosyjskich. Kolejnym miejscem idealnym na weekendowe zakupy są moskiewskie bazary. Można na nich dostać między innymi rękodzieła lokalnych artystów, rosyjskie, futrzane czapki, drewniane i kolorowe matrioszki, antyki, a także malowaną ręcznie porcelanę i wiele innych cennych pamiątek. Co ważne, ceny na Nowyj Arbat mogą wprawić w zakłopotanie, na bazarach jednak są one rozsądne, a dodatkowo zawsze można się potargować.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję