Weekendowy spacer w Jerozolimie

11 września 2017
weekendowy spacer

Jerozolima to zderzenie wielu kultur i przede wszystkim religii. Znajdują się tu bowiem dzielnice zarówno żydowska, chrześcijańska, jak również muzułmańska. Miasto to jest pięknym przykładem tego, że niezależnie od wyznawanej wiary ludzie mogą żyć ze sobą w zgodzie i szacunku.

Idealnym miejscem do podziwiania panoramy Starego Miasta, jest Góra Oliwna, jej wysokość bowiem liczy 818 metrów nad poziomem morza. Miejsce to jest bardzo ważne dla mieszkańców Jerozolimy ze względu na jego znaczenie w Biblii, między innymi czczono tu Jahwe, pojmano Chrystusa, a także nastąpiło tu Wniebowstąpienie Pańskie. Na szczycie góry znajduje się wiele świątyń, takich jak Meczet Wniebowstąpienia, Kościół „Ojcze Nasz”, Cerkiew św. Marii Magdaleny,  polski klasztor elżbietanek, a także katakumby zwane grobami proroków Starego Testamentu. U stóp góry warto zwrócić uwagę na 12 ozdobnych kopuł Kościoła Wszystkich Narodów.

weekendowy spacerJedną z najspokojniejszych i najbezpieczniejszych dzielnic Jerozolimy jest dzielnica żydowska. Pomimo, iż ludzie zamieszkiwali to miejsce już około 3 tysięcy lat temu, to jest to bardzo nowoczesna część miasta, jako, że została całkowicie odbudowana pod koniec lat ’60 ubiegłego wieku. Dzielnica żydowska to idealne miejsce, aby poznać kulturę Jerozolimy oraz religię i historię tego kraju poprzez wizyty w muzeach i synagogach. Przede wszystkim warto się przejść jedną z najważniejszych, dawnych ulic tego miejsca, Cardo. Pozostały z czasów bizantyjskich odcinek, nie jest długi bowiem liczy tylko 200 metrów, a dziś znajdują się na nim ekskluzywne sklepy z odzieżą. Godny uwagi jest tu również Spalony Dom. Jego ruiny i znalezione podczas prac wykopaliskowych przedmioty pozwoliły stwierdzić, że należał on kiedyś do zamożnej kapłańskiej rodziny. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, a także bardzo ważnym dla mieszkańców tej dzielnicy, miejscem jest Mur Zachodni, przy którym można spotkać modlących się Żydów. W jego szczelinach znajdują się karteczki z ich pacierzami. Miejsce to należy do Jerozolimskiego Parku Archeologicznego, wraz z mykwami, które były rytualnymi łaźniami oraz pozostałościami po Pałacu Omajjadów.

Dzielnica muzułmańska jest jedną z najludniejszych dzielnic Starego Miasta w Jerozolimie. Jej uliczki przypominają labirynt, którego główną (ale nie jedyną) atrakcją są kramy handlowe oraz Bazar Handlarzy Bawełną. Dzielnica ta choć architekturą nawiązuje do kultury muzułmańskiej to łączy się ona bezpośrednio z kulturą z chrześcijańską. Świadczą o tym między innymi znajdujące się tu klasztory, najważniejsza ulica miasta, Via Dolorosa, którą Jezus szedł na Golgotę, gdzie miał być ukrzyżowany oraz Brama Heroda.

weekendowy spacerBędąc w Jerozolimie koniecznie trzeba zajść także do Bazyliki Grobu Świętego, która znajduje się w dzielnicy chrześcijańskiej. To jedno z 40 świętych miejsc nawiązujących do naszej religii, w tej części Starego Miasta Jerozolimy i najważniejsze dla wszystkich wyznawców tej wiary, bowiem znajduje się tu Grób Chrystusa oraz Kamień Namaszczenia. Świątynia należy do 6 kościołów Chrześcijańskich.  Osobom, którym zależy na poznaniu historii miasta polecamy również spacer po Cytadeli Dawida, która w większości powstała w XIV wieku. Warto zwrócić tu uwagę na kopułę mamelucką, Wieżę Dawida, meczet oraz Bramę Trójłukową.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję