W tych miejscach w Polsce spotkasz duchy, widma i zjawy…

6 listopada 2017
miejsca w których straszy

Lubisz nietypowe podróże? Takie, które dostarczają dużą dawkę adrenaliny? Późna jesień to idealna pora roku na to, aby zwiedzić najstraszniejsze miejsca naszego kraju. W tych miejscach w Polsce spotkasz duchy, widma i zjawy, które straszą od wieków i nie straszne są im odprawiane egzorcyzmy.

miejsca w których straszyZamek w Ogrodzieńcu to jedna z wielu twierdz w Polsce, w której można spotkać przechadzające się duchy. W tutejszych ruinach można podobno zobaczyć zjawy rycerzy, Pięknej Olimpii w białej sukni, która popełniła samobójstwo wyskakując z okna jednej z zamkowych wież, Czarnego Psa, uwiązanego na długim łańcuchu, a także Anzelma. Na zwiedzanie tego miejsca warto wybrać się latem, podczas wakacji, w czasie których organizowane są „wieczory z duchami”. Inne zamki, w których można spotkać duchy i zjawy to między innymi Zamek Czocha, Zamek w Niedzicy, niedokończony Zamek w Łapalicach, Zamek w Goli Dzierżoniowskiej oraz Zamek Kamieniec.

miejsca w których straszyBieszczadzkie góry to miejsce, w którym jak głoszą legendy mieszkał Bies ze swoimi złymi duszkami, zwanymi Czadami. Jednak duszki za sprawą drwala Sana nawróciły się i zaczęły pomagać ludziom, zamiast im przeszkadzać. Zły Bies zagroził im więc, że jeśli nie staną mu się one ponownie posłuszne to je zniszczy. W obronie Czadów wystąpił San i wyzwał diabła na pojedynek. W czasie walki zarówno Czart jak i człowiek zginęli w odmętach rzeki, ale jak głosi jedna z legend, duszki nadal można ponoć spotkać w bieszczadzkich górach i lasach.

Na Trasie Muczne- Sokoliki Górskie (Bieszczady) podobno ludzie widują widmo kolejki wąskotorowej. Pomimo, iż po tej prawdziwej, która niegdyś tędy jeździła nie pozostał już nawet najmniejszy ślad, to starsi mieszkańcy tych okolic przyznają, że często słychać pohukiwania lokomotywy oraz widać parę i dym wydobywający się z komina parowozu.

Węsiory słyną ze swych Kamiennych Kręgów, które niegdyś były pradawnym kalendarzem. Do dziś wiele mieszkańców pobliskich okolic mówi, że robiąc zdjęcia w tym miejscu, można na nich później zauważyć paranormalne zjawiska, a kładąc telefon na jednym z kurhanów jego bateria sama zaczyna się ładować. Jak jest naprawdę? Warto samemu to sprawdzić. Pewne jest natomiast, że spacer po tym pradawnym cmentarzysku przyprawia o dreszcze, a udział w pogańskich obrzędach podczas Nocy Kupały jest niesamowitym i mistycznym przeżyciem.

Nawiedzonych szpitali psychiatrycznych, po których przechadzają się pacjenci, jest w Polsce sporo. Ich jęki słychać podobno już z oddali. Ubrani w białe piżamy i kaftany bezpieczeństwa przechadzają się po dawnych szpitalnych korytarzach i straszą śmiałków, którzy penetrują ruiny opuszczonych budynków. Te można spotkać między innymi w Owińskach, Oleśnie, Otwocku oraz Gdańsku (Srebrzysko, jak również budynek nr 10 Szpitala Marynarki Wojennej).

Kościoły raczej kojarzą się z miejscami, do których duchy boją się wchodzić. Nic bardziej mylnego. Są w Polsce nawiedzone świątynie.  Jedną z nich jest kościół w Sędzisławiu, gdzie można spotkać ducha tajemniczego mężczyzny, kolejna to kościół w Kórniku, w którym straszy Biała Dama.