W tych miejscach w Polsce spotkasz duchy, widma i zjawy…

6 listopada 2017
miejsca w których straszy

Lubisz nietypowe podróże? Takie, które dostarczają dużą dawkę adrenaliny? Późna jesień to idealna pora roku na to, aby zwiedzić najstraszniejsze miejsca naszego kraju. W tych miejscach w Polsce spotkasz duchy, widma i zjawy, które straszą od wieków i nie straszne są im odprawiane egzorcyzmy.

miejsca w których straszyZamek w Ogrodzieńcu to jedna z wielu twierdz w Polsce, w której można spotkać przechadzające się duchy. W tutejszych ruinach można podobno zobaczyć zjawy rycerzy, Pięknej Olimpii w białej sukni, która popełniła samobójstwo wyskakując z okna jednej z zamkowych wież, Czarnego Psa, uwiązanego na długim łańcuchu, a także Anzelma. Na zwiedzanie tego miejsca warto wybrać się latem, podczas wakacji, w czasie których organizowane są „wieczory z duchami”. Inne zamki, w których można spotkać duchy i zjawy to między innymi Zamek Czocha, Zamek w Niedzicy, niedokończony Zamek w Łapalicach, Zamek w Goli Dzierżoniowskiej oraz Zamek Kamieniec.

miejsca w których straszyBieszczadzkie góry to miejsce, w którym jak głoszą legendy mieszkał Bies ze swoimi złymi duszkami, zwanymi Czadami. Jednak duszki za sprawą drwala Sana nawróciły się i zaczęły pomagać ludziom, zamiast im przeszkadzać. Zły Bies zagroził im więc, że jeśli nie staną mu się one ponownie posłuszne to je zniszczy. W obronie Czadów wystąpił San i wyzwał diabła na pojedynek. W czasie walki zarówno Czart jak i człowiek zginęli w odmętach rzeki, ale jak głosi jedna z legend, duszki nadal można ponoć spotkać w bieszczadzkich górach i lasach.

Na Trasie Muczne- Sokoliki Górskie (Bieszczady) podobno ludzie widują widmo kolejki wąskotorowej. Pomimo, iż po tej prawdziwej, która niegdyś tędy jeździła nie pozostał już nawet najmniejszy ślad, to starsi mieszkańcy tych okolic przyznają, że często słychać pohukiwania lokomotywy oraz widać parę i dym wydobywający się z komina parowozu.

Węsiory słyną ze swych Kamiennych Kręgów, które niegdyś były pradawnym kalendarzem. Do dziś wiele mieszkańców pobliskich okolic mówi, że robiąc zdjęcia w tym miejscu, można na nich później zauważyć paranormalne zjawiska, a kładąc telefon na jednym z kurhanów jego bateria sama zaczyna się ładować. Jak jest naprawdę? Warto samemu to sprawdzić. Pewne jest natomiast, że spacer po tym pradawnym cmentarzysku przyprawia o dreszcze, a udział w pogańskich obrzędach podczas Nocy Kupały jest niesamowitym i mistycznym przeżyciem.

Nawiedzonych szpitali psychiatrycznych, po których przechadzają się pacjenci, jest w Polsce sporo. Ich jęki słychać podobno już z oddali. Ubrani w białe piżamy i kaftany bezpieczeństwa przechadzają się po dawnych szpitalnych korytarzach i straszą śmiałków, którzy penetrują ruiny opuszczonych budynków. Te można spotkać między innymi w Owińskach, Oleśnie, Otwocku oraz Gdańsku (Srebrzysko, jak również budynek nr 10 Szpitala Marynarki Wojennej).

Kościoły raczej kojarzą się z miejscami, do których duchy boją się wchodzić. Nic bardziej mylnego. Są w Polsce nawiedzone świątynie.  Jedną z nich jest kościół w Sędzisławiu, gdzie można spotkać ducha tajemniczego mężczyzny, kolejna to kościół w Kórniku, w którym straszy Biała Dama.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję