W co bawić się z dzieckiem w hotelowym pokoju? 9 pomysłów na super zabawy

26 marca 2018
zabawy z dzieckiem

Jadąc na wakacje z dziećmi planujemy zwiedzanie ciekawych miejsc oraz wykorzystywanie maksymalnie dużo atrakcji na świeżym powietrzu. Czasami jednak pogoda nam nie dopisuje, a krytych placów zabaw w okolicy nie ma. Zatem w co bawić się z dzieckiem w hotelowym pokoju? O to kilka naszych propozycji na super zabawy, jeśli nie zabraliście ze sobą żadnych zabawek.

zabawy z dzieckiemOrigami

Kartki papieru z pewnością znajdziemy w naszym bagażu, a jeśli nie, to można o nie poprosić w recepcji lub kupić blok rysunkowy lub zeszyt w hotelowym kiosku. A potem to już puszczamy wodze wyobraźni i składamy kartki tak, aby powstały różne kształty. Możemy też potem zgadywać co kto złożył.

Wycinamy z kartek i kolorujemy zabytki

W recepcji pożyczymy też nożyczki. Wtedy wraz z dzieckiem przypominamy sobie jakie zabytki w danym miejscu już widzieliśmy i staramy się je wyciąć z kartek papieru. Jak je pokolorujemy kredkami (kredki to obowiązkowe wyposażenie wakacyjnego bagażu dziecka) to staną się one wspaniałą wakacyjną pamiątką.

Bawimy się w reporterów

Obecne telefony komórkowe posiadają aparaty i kamery. To cud techniki jak dziecko się nudzi. Dzięki temu możemy pobawić się w młodych reporterów. Nagrywamy filmiki z relacjami z wakacji albo foto-pamiętniki. Możemy potem stworzyć z nich urlopowego videobloga.

Wymyślamy lokalne legendy albo bawimy się w detektywa

Kraków ma smoka bazyliszka, a Bieszczady czorty. Jeśli nie znacie żadnych lokalnych legend to mamy dwie możliwości: zabawę w detektywa, czyli dziecko chodzi po hotelu i podpytuje o klechdy jego personel (przypilnujmy jednak, aby pociecha nie przeszkadzała w pracy), albo wymyślać z dzieckiem samemu tajemnicze opowieści.

zabawy z dzieckiemKaraoke

Karaoke to jedna z ulubionych zabaw dzieci w każdym wieku. Za mikrofon może robić szczotka, dezodorant czy choćby łyżka. Muzykę puszczamy na telefonie komórkowym. Trudniejsza wersja karaoke, zajmująca więcej czasu, może polegać na samodzielnym wymyślaniu słów piosenki do konkretnej melodii.

Piszemy najciekawsze opowiadanie o wspomnieniach z wakacji

Poprośmy dziecko o napisanie opowiadania na temat dotychczasowych wspomnień z wakacji. Niech opiera się na faktach i opisze jak najwięcej zapamiętanych szczegółów. Takie opowiadanie schowajmy potem głęboko w walizce. Przyda się ono na początku roku szkolnego, na języku polskim.

Układamy najciekawsze kompozycje strojów na kolejne dni

Ta zabawa może sprawić wiele radości małym modnisiom, tym bardziej, jeśli podróżujemy już dłuższy czas i nie zostało nam zbyt wiele czystych ubrań. Dodatkowo, gotowe komplety zaoszczędzą czasu w pogodne dni, nie usłyszymy też standardowego „mamo nie mam się w co ubrać”.

Robimy tatuaże z henny

W pobliskim kiosku kupujemy pędzelek do malowania i hennę. Na ciele malujemy potem nią różne wzory, które imitować będą prawdziwe tatuaże. W odróżnieniu od nich, nasze zmyją się po około tygodniu.

zabawy z dzieckiemMalujemy wakacyjne kartki

Samodzielnie wraz z dziećmi namalujmy wakacyjne kartki. Jeśli oprócz kredek posiadamy także klej, nożyczki i wycinanki, mogą być one nawet trójwymiarowe. Z drugiej ich strony napiszmy kilka słów pozdrowień, a następnego dnia włóżmy je do kopert (te również możemy przyozdobić) i wyślijmy je do dziadków lub przyjaciół.