Tych dań w Hiszpanii trzeba spróbować

19 lutego 2018
hiszpania

Hiszpania to mekka dla naszego podniebienia. Dania wykonywane są tylko ze świeżych produktów, na stołach królują ryby dostarczone do restauracji wprost z porannego połowu, soczyste owoce, ryż i ręcznie robiona pasta. Nic dziwnego, że dietetycy uważają kuchnię śródziemnomorską za najzdrowszą na świecie. Co jednak zamówić z rozbudowanego menu, które proponują nam lokalne bary i restauracje? Tych dań w Hiszpanii trzeba spróbować.

hiszpaniaPaella to jedno z najsłynniejszych dań pojawiających się w hiszpańskich restauracjach. Znajdziecie ją nie tylko w barach, często gości także na domowych stołach mieszkańców tego kraju. Potrawa wywodzi się z Walencji i tam podawana jest na dziesiątki sposobów: con marisco lub nazywana też marinero czyli z owocami morza (najczęściej homarami, małżami, krewetkami i ośmiorniczkami), con pescado to jest z rybą, con carne czyli z mięsem (zazwyczaj drobiowym), con chorizzo- ze słynną hiszpańską kiełbasą, vegetariana z warzywami takimi jak papryka, pietruszka, marchew, zielony groszek, a także mixta, w której znajdziecie zarówno warzywa, jak i mięso oraz rybę. Koniecznie choć raz, podczas pobytu na półwyspie Iberyjskim, należy spróbować też paella negra z atramentem z kałamarnicy. Tajemniczym składnikiem dodawanym do paelli, a nadającym jej wyjątkowego smaku i koloru jest… szczypta prawdziwego szafranu.

hiszpaniaTortilla kojarzy się nam z meksykańskim „naleśnikiem” nadziewanym mięsem, sosem i warzywami, ale nie w Hiszpanii. Tu tortilla to dość częste danie podawane na śniadanie lub przekąskę czyli tapas. To omlet z ziemniakami (tortilla de patatas) i cebulą, usmażony na oryginalnej oliwie z oliwek. Przyprawia się go zazwyczaj tylko solą. Obecnie w wielu barach i restauracjach, szczególnie tych, które nastawione są na zyski od turystów, można spotkać wiele wersji tej potrawy. Dodaje się do niej szparagi, fasolkę szparagową, zieloną pietruszkę, oliwki lub paprykę. Rodowici Hiszpanie jednak rezygnują z nich w swoich domach. Pozostają wierni tradycyjnej jej wersji.

hiszpaniaWarto też rozsmakować się w daniach rybnych. Te bowiem stanowią rozkosz dla podniebienia i przyrządzane są zupełnie inaczej jak w Polsce. Bardziej wykwintnie, dostojnie i z wyrafinowaniem. Tu rybę traktuje się z wielkim szacunkiem, podkreśla jej smak odpowiednią obróbką, przyprawami i dodatkami. Nie wrzuca się jej na patelnię z rozgrzanym olejem, jak u nas flądrę. Ta w Hiszpanii przygotowywana jest między innymi  z włoskim koprem, pomidorami i winem. Często jako dodatków używa się też do ryb migdałów, szafranu, czosnku, soku z cytryny, papryki, tymianku, pomarańczy, szpinaku, rodzynek, orzeszków piniowych, ananasów czy po prostu ziemniaków. Tak przygotowaną rybę często podlewa się też wytrawnym winem, niezależnie czy jest ona smażona, duszona czy pieczona.

Słodkości to popisowe desery Hiszpanów. Churrios znane jest na całym świecie. Najsmaczniejsze są z czekoladą. Również lodom niemożna się oprzeć, te wiodą prym w Europie. Ale nic tak wprawi nas w dobry nastrój jak pomarańcze w karmelu podawane w Walencji, ryżowy pudding czy też smażone mleko.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję