Toronto, miasto o wielu obliczach

13 października 2017
Kanada

W tym kraju mieszkała Ania z Zielonego Wzgórza. To stąd pochodzą pancakes ze słodkim syropem klonowym. Tu też znajduje się najsłynniejszy wodospad świata Niagara, jak również w tutejszych lasach widziano Yeti. Mowa oczywiście o Kanadzie, jednym z najbardziej wielokulturowych krajów świata. Poznajcie jego stolicę, Toronto, miasto o wielu obliczach.

Chińskie oblicze stolicy Kanady

KanadaStolica Kanady, położona w stanie Ontario, jest mekką współczesnej sztuki i kultury. Każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie, zarówno dziecko, jak i osoba dorosła, miłośnicy turystyki aktywnej oraz Ci co lubią ekskluzywne wakacje, z dużą dawką luksusu, zakupoholicy oraz miłośnicy taniego podróżowania.

Jednym z charakterystycznych miejsc, które koniecznie należy odwiedzić w Toronto jest China Town, czyli chińska dzielnica. Do złudzenia przypomina ona miasteczka tego azjatyckiego kraju. Znaki uliczne są z chińskimi napisami, nad drzwiami sklepów i restauracji wiszą chińskie lampiony i ozdoby, w jadłodajniach podaje się głównie chińskie dania, a w tutejszym kinie wyświetlane są chińskie filmy. Na ulicach China Town bardzo często odbywają się także uroczystości związane ze świętami tego azjatyckiego kraju.

Zakupy, przyjemność z której nie powinno się rezygnować

KanadaSzczególnie wtedy, gdy odwiedza się stolicę Kanady. Jest bowiem kilka takich miejsc w Toronto, do których każda kobieta powinna zajrzeć. Pierwszym z nich jest dzielnica Queen Street West, gdzie można przymierzyć i zakupić ubrania uszyte przez alternatywnych projektantów. Największą jednak atrakcją, która przyciąga do tego miejsca, turystów z całego świata, jest sklep z różnego rodzaju prezerwatywami. Znajduje się tu także wiele barów i klubów nocnych. Część z nich należy, bądź należało, do znanych osobistości ze świata filmu czy sztuki.

Spacerując po ulicach Toronto, nie można pominąć także Toronto Eaton Centre, jednego z największych Domów Handlowych w mieście, ale i całej Kanady. Na obszarze 5 pięter budynku, znajduje się ponad 300 sklepów, warto więc zagospodarować sobie na to miejsce cały dzień.

Niedaleko China Town znajduje się najbardziej słynna dzielnica Toronto, zwana Kensington Market. Idealne miejsce dla osób, które oprócz zrobienia zakupów, chciałyby także poznać wielokulturowość stolicy Kanady. Podczas spaceru po Żydowskim Rynku oraz po tutejszych sklepach z odzieżą, a także kawiarniach, warto zwrócić tu też uwagę na liczne księgarnie.

Obcując z kulturą i sztuką

KanadaMuzeów, galerii oraz innych miejsc oferujących kulturalną rozrywkę w Toronto, nie sposób policzyć. W zależności od upodobań można tu poznać zarówno historię miasta jak i całego kraju, sekrety jakie kryją się w duszy współczesnych kanadyjskich, młodych artystów, jak również piękno tutejszej muzyki czy architektury. Są jednak takie miejsca w Toronto, związane ze sztuką, których nie można pominąć. Z całą pewnością są to Black Creek Pioneer Village, czyli miejsce, które przybliży wygląd XIX wiecznej wsi Ontario, Dundas Squer- plac, gdzie odbywają się koncerty na świeżym powietrzu oraz dzielnica Distillery District, należąca do Narodowych Miejsc Historycznych Kanady, w której znajduje się zabytkowy budynek, jednej z największych światowych gorzelni XIX wieku.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję