Toronto, miasto o wielu obliczach

13 października 2017
Kanada

W tym kraju mieszkała Ania z Zielonego Wzgórza. To stąd pochodzą pancakes ze słodkim syropem klonowym. Tu też znajduje się najsłynniejszy wodospad świata Niagara, jak również w tutejszych lasach widziano Yeti. Mowa oczywiście o Kanadzie, jednym z najbardziej wielokulturowych krajów świata. Poznajcie jego stolicę, Toronto, miasto o wielu obliczach.

Chińskie oblicze stolicy Kanady

KanadaStolica Kanady, położona w stanie Ontario, jest mekką współczesnej sztuki i kultury. Każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie, zarówno dziecko, jak i osoba dorosła, miłośnicy turystyki aktywnej oraz Ci co lubią ekskluzywne wakacje, z dużą dawką luksusu, zakupoholicy oraz miłośnicy taniego podróżowania.

Jednym z charakterystycznych miejsc, które koniecznie należy odwiedzić w Toronto jest China Town, czyli chińska dzielnica. Do złudzenia przypomina ona miasteczka tego azjatyckiego kraju. Znaki uliczne są z chińskimi napisami, nad drzwiami sklepów i restauracji wiszą chińskie lampiony i ozdoby, w jadłodajniach podaje się głównie chińskie dania, a w tutejszym kinie wyświetlane są chińskie filmy. Na ulicach China Town bardzo często odbywają się także uroczystości związane ze świętami tego azjatyckiego kraju.

Zakupy, przyjemność z której nie powinno się rezygnować

KanadaSzczególnie wtedy, gdy odwiedza się stolicę Kanady. Jest bowiem kilka takich miejsc w Toronto, do których każda kobieta powinna zajrzeć. Pierwszym z nich jest dzielnica Queen Street West, gdzie można przymierzyć i zakupić ubrania uszyte przez alternatywnych projektantów. Największą jednak atrakcją, która przyciąga do tego miejsca, turystów z całego świata, jest sklep z różnego rodzaju prezerwatywami. Znajduje się tu także wiele barów i klubów nocnych. Część z nich należy, bądź należało, do znanych osobistości ze świata filmu czy sztuki.

Spacerując po ulicach Toronto, nie można pominąć także Toronto Eaton Centre, jednego z największych Domów Handlowych w mieście, ale i całej Kanady. Na obszarze 5 pięter budynku, znajduje się ponad 300 sklepów, warto więc zagospodarować sobie na to miejsce cały dzień.

Niedaleko China Town znajduje się najbardziej słynna dzielnica Toronto, zwana Kensington Market. Idealne miejsce dla osób, które oprócz zrobienia zakupów, chciałyby także poznać wielokulturowość stolicy Kanady. Podczas spaceru po Żydowskim Rynku oraz po tutejszych sklepach z odzieżą, a także kawiarniach, warto zwrócić tu też uwagę na liczne księgarnie.

Obcując z kulturą i sztuką

KanadaMuzeów, galerii oraz innych miejsc oferujących kulturalną rozrywkę w Toronto, nie sposób policzyć. W zależności od upodobań można tu poznać zarówno historię miasta jak i całego kraju, sekrety jakie kryją się w duszy współczesnych kanadyjskich, młodych artystów, jak również piękno tutejszej muzyki czy architektury. Są jednak takie miejsca w Toronto, związane ze sztuką, których nie można pominąć. Z całą pewnością są to Black Creek Pioneer Village, czyli miejsce, które przybliży wygląd XIX wiecznej wsi Ontario, Dundas Squer- plac, gdzie odbywają się koncerty na świeżym powietrzu oraz dzielnica Distillery District, należąca do Narodowych Miejsc Historycznych Kanady, w której znajduje się zabytkowy budynek, jednej z największych światowych gorzelni XIX wieku.

Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.