Top 5 pomysłów na podróż poślubną

3 września 2017
podróż poślubna

Bierzecie w tym roku ślub i planujecie podróż poślubną? Pierwszy etap to ustalenie celu wyprawy. A ten musi być wyjątkowy, tak jak pierwsze chwile jakie spędzicie razem jako małżeństwo. Dlatego poznajcie nasze Top 5 pomysłów na podróż poślubną.

Dominikana

podróż poślubnaBiałe, połyskujące piaski, przezroczysta woda, dzięki której można podziwiać ławice ryb, palmy, kolorowe drinki z parasolkami, kasyna na plaży, przepyszne jedzenie w nieograniczonej ilości, pływanie z delfinami oraz snorkeling, to główne atrakcje jakie oferuje nowożeńcom Dominikana. Jesteście w stanie się im oprzeć? Jeśli znajdziecie jeszcze chwilę wolnego czasu, możecie też się udać do Parku Narodowego  Los Tres Ojos, który oferuje Wam spacer po jaskiniach, przepełnionych stalaktytami i stalagmitami, a także niewielkimi jeziorkami.

Bali

podróż poślubnaNie ma chyba drugiego miejsca na świecie, które byłoby tak różnorodne kulturowo jak Bali. Co mogą robić w tym bajecznym miejscu nowożeńcy? Pływać z żółwiami w okolicy wysepek Gili, uprawiać snorkeling (a jest tu co podziwiać jeśli chodzi o rafy koralowe), oglądać wyjątkowe spektakle Teatru Cieni, ćwiczyć jogę u mistrzów tej formy medytacji i uczyć się tańczyć tutejszych tańców ludowych. A co powiecie na bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami w Bali Safari Marine Park lub wycieczkę po tutejszych, wyjątkowo pięknych świątyniach? Z pewnością warto też pomyśleć o sesji zdjęciowej na tle czynnego wulkanu Batur oraz na jednej z tutejszych plaż.

Jamajka

podróż poślubnaMieszkańcy tej wyspy Morza Karaibskiego oferują niezwykłą gościnność, szczególnie nowożeńcom. Dostrzeżecie w tym miejscu jak piękne jest życie we dwoje: słońce, cudowne plaże, wokół uśmiechnięci ludzie, taniec i muzyka. A do tego wszystkiego możliwość pływania z delfinami, wycieczki po szlakach Błękitnych Gór, przygody w parku rozrywki Kool Running Adventure Park oraz podziwianie życia żółwi w Turtle River Park. Nie zapomnijcie też o romantycznym wieczorze podczas zachodu słońca na plaży Bloody Bay oraz kąpieli w chłodnych wodach Blue Hole Mineral Spring i Island Gully Falls. Jamajka to także mekka muzyki reggae. Nie można zatem pominąć wizyt w Muzeum oraz Mauzoleum Boba Marleya, jak również w Muzeum Petera Tosha.

Kuba

podróż poślubnaKuba to wyspa jak wulkan gorąca. Nie ma już chyba miejsca na świecie gdzie spotkacie zabytkową syrenkę, stare fordy, hudsony czy chryslery. Polski maluch jest tu jednym z najpopularniejszych aut. W jaki sposób nowożeńcy mogą spędzać czas na Kubie oprócz zwiedzania tego kolorowego kraju? Pijąc wybitny wręcz w smaku rum, tańcząc (także na ulicy) do najbardziej gorących rytmów latynoskich, takich jak bachata, salsa, rumba czy mambo, paląc najlepsze cygara na świecie oraz kosztując tradycyjnych kubańskich dań, sprzedawanych na ulicach. Osobom o mocniejszych nerwach polecamy też wizytę na farmie krokodyli.

Madagaskar

podróż poślubnaPodróż poślubna spędzona na Madagaskarze pozwoli Wam na wizytę w trzech różnych sferach przyrody, zarówno w lesie deszczowym, jak i na sawannie czy rajskiej plaży. Z pewnością docenicie też spotkanie z różnymi gatunkami lemurów oraz romantyczny spacer po Alei Baobabów. Nowożeńcy lubiący aktywny wypoczynek mogą spróbować swych sił podczas kitesurfingu, snorkelingu, nurkowania ze sprzętem, a także zwiedzając tutejsze parki narodowe oraz miasteczka.

Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.