Top 5 pomysłów na niezapomniane podróże po 40-tce

13 lutego 2018
niezapomniane miejsca

Cechą charakterystyczną każdego dojrzałego Travelersa jest chęć przeżywania niesamowitych przygód, dlatego wszystkie pomysły na niezapomniane podróże są na wagę złota. Jako wieloletni i doświadczeni podróżnicy (w różnym wieku), chcemy się z Wami podzielić naszymi propozycjami, które sprawdziliśmy podczas niezliczonych wypraw. Zgadzacie się z nami? Macie podobne doświadczenia?

Autostopem po Polsce

autostopJeśli myślisz, że podróż autostopem jest możliwa tylko wtedy gdy się ma 20 lat, to… myslisz się i to bardzo. Coraz więcej osób po czterdziestce wybiera ten środek lokomocji, jako główny transport podczas swoich wypraw. Jakie są zalety takiej podróży w dojrzałym wieku? Przede wszystkim masz poczucie wolności, poznajesz nowych ludzi na różnych etapach życiowych, a od każdego z nich możesz się nauczyć czegoś cennego. Inne zalety autostopu to słuchanie ciekawych opowieści docieranie do nieznanych, ciekawych zakątków, do których nie dojedziesz publicznym środkiem transportu, a które są nieznane turystom. Jesteś także świadomy wszelkich ewentualnych zagrożeń, dzięki czemu masz małe szanse na to, aby wpaść w tarapaty.

Rowerem przez Europę

niezapomniane miejscaZanim wybierzesz się na zwiedzanie Europy rowerem, warto, abyś zadbał o kondycję. Taka wyprawa jest bowiem nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że długość wszystkich szlaków rowerowych na Starym Kontynencie to aż około 70 tysięcy kilometrów. Przez Polskę biegną szlaki rowerowe EV2 do Moskwy, EV4 do Kijowa, EV9, który zaczyna się w Gdańsku i prowadzi do Puli, EV10 do Sant Petersburga, EV11 do Aten oraz EV13 do Rezowa.

Śladami najpiękniejszych zamków świata

zamekPomimo, iż z bajek już dawno wyrosłeś to warto udać się w podróż śladami najpiękniejszych zamków świata. Możesz zacząć od zwiedzania tych położonych w Polsce, na przykład Zamek Książ, Czocha lub ten w Malborku, potem kontynuować wyprawę odwiedzając europejskie warownie i bastiony, takie jak Alhambra w Granadzie, a na koniec polecieć do Himeji lub Wenezueli, aby poznać tamtejsze pałace. Dzięki takiej podróży nie tylko przeniesiesz się w czasie, ale także poznasz odmienne kultury oraz historię najważniejszych miejsc naszego globu.

Smakując najdziwniejszych potraw świata

waiter-492872_960_720Uważasz, że najdziwniejszymi potrawami świata są ślimaki i żabie udka podawane w najlepszych francuskich restauracjach? W takim razie z okazji czterdziestych urodzin powinieneś wybrać się w kulinarną podróż wokół naszego globu. Nie zdziw się jednak kiedy w Kambodży tubylcy poczęstują Cię smażonymi pająkami, w Wietnamie podadzą Ci Balut czyli jajko z niewyklutym pisklęciem kaczki, a w Chinach małpie móżdżki. Brzmi okropnie? Ale są to największe rarytasy tych regionów.

Filmowym szlakiem po Polsce

Udaj się na zwiedzanie Polski jej filmowym szlakiem. Poznaj Stary Dzików gdzie Wajda kręcił „Katyń”, i Zamek Ogrodzieniec gdzie powstała „Zemsta”. Nie zapomnij o wycieczce do Krakowa, w którym nakręcono sceny do „Listy Schindlera” oraz do bollywoodzkiej produkcji „Bangistan”. Jeśli wybierasz się w podróż z dziećmi, koniecznie zajrzyjcie do Łodzi, do Studia Filmowego Semafor, gdzie wymyślono między innymi Parauszka, oraz do Szklarskiej Poręby, aby zobaczyć Wodospad Kamieńczyka, przy którym kręcono sceny do „Księcia Kaspiana”.