Top 10 prezentów pod choinkę dla podróżnika

17 grudnia 2017
prezenty

Święta tuż tuż. To ostatni już moment na to, aby pomyśleć o podarunkach dla bliskich nam osób. Ich wybór może okazać się jednak dość trudny, tym bardziej jeśli mają być one dla włóczykija. Przedstawiamy Wam 10 prezentów pod choinkę, które ucieszą każdego podróżnika.

  • prezentyBilet lotniczy lub voucher na dowolną wycieczkę z biurem podróży. Grudzień to wspaniała okazja by upolować świąteczne, podróżnicze wyprzedaże, czyli oferty last minute. To także miesiąc, w którym tani przewoźnicy, zarówno linii lotniczych jak i autobusowych, tworzą promocje na bilety do różnych zakątków Polski czy Europy. Tak więc nasz prezent wcale nie musi oznaczać dużych wydatków.
  • Płyta z kolędami z różnych stron świata z pewnością będzie miłym upominkiem, który w domu podróżnika wprowadzi niezwykły, świąteczny nastrój. Taka różnorodność muzyki pozwoli także choć na chwilę przenieść się myślami w inne zakątki globu.
  • Fartuch kuchenny z przepisem i rysunkiem egzotycznego dania, z bardzo odległej krainy. Oczywiście przepis musi być w oryginalnym języku kraju, z którego pochodzi. Być może nasz podróżnik zechce go wypróbować i na kolejne święta poda swoim gościom samodzielnie przygotowaną, nową potrawę?
  • Plecak lub walizka. Pamiętajmy jednak, aby zachowała odpowiedni rozmiar, nie każda wielkość pokrywa się bowiem z wymiarami bagażu podręcznego. Dodatkowo muszą być one nieprzemakalne. Plecak dobrze też, aby miał wyściełane i miękkie szelki oraz dodatkowy pas na biodra, który zadba o kręgosłup włóczykija, a walizka rączkę i kauczukowe kółka.
  • prezentyKosz ze smakołykami z różnych stron świata. Oryginalny sos pomidorowy prosto z Włoch, hiszpańskie wino, brazylijska kawa, czekolada z Belgii i Ceylońska herbata… W Sylwestra zapowiada się smaczna, wielokulturowa uczta.
  • Lampa w postaci globusa. Najłatwiej ją kupić, aczkolwiek można i zrobić samemu, jeśli się ma tylko chwilę czasu i podstawowe zdolności manualne. Nic tak nie uprzyjemni wieczoru podróżnikowi jak brazylijska kawa przy świetle promieniującym z całego świata.
  • adventure-2679504_960_720Pamiętnik, w którym podróżnik będzie zapisywał wspomnienia ze swoich wypraw. Może to być zwykły notes ze zdjęciem ciekawego miasta, albo spersonalizowany pamiętnik, w którym zadacie pytania dotyczące podróży Waszego przyjaciela. Po jednym na każdą stronę. Kto wie może powstanie z tego ciekawa książka, która znajdzie się na liście noworocznych bestsellerów?
  • Kurs lub książka taniego podróżowania. Moda na podróże niskobudżetowe nie przemija. Coraz więcej osób staje się ich zapalonymi zwolennikami. Dlatego taki prezent z pewnością ucieszy zarówno mężczyznę jak i kobietę.
  • Gadżet z mapką świata to niezobowiązujący upominek dla kolegi z pracy, klienta czy szefa. Może być to kubek, podkładka pod komputerową myszkę, broszka, brelok czy zegarek.
  • Album hand made do zdjęć. W erze cyfryzacji zapomina się już o tradycyjnych zdjęciach wywoływanych na papierze. Mają one jednak swój niepowtarzalny urok. Tym bardziej jeśli będą trzymane w ręcznie robionym, oryginalnym albumie.

Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.