Testujemy dziecięce gadżety samochodowe

22 lutego 2018
podróż samochodem

Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Tym bardziej jeśli jest on jeszcze maluchem. Szczególnie tatusiowie mają trochę z tym problemu. Panowie przyznajcie się, że uwielbiacie ład i porządek w swych autach. Dlatego dziś testujemy dziecięce gadżety samochodowe, które pomogą zapanować nad chaosem, zabawkami, a także sprawią, że nasze dziecko będzie miało bezpieczną i przyjemną podróż.

podróż samochodemFotelik lub podkładka

W zależności od wieku dziecka, a przede wszystkim jego wagi, należy zabezpieczyć je podczas jazdy na specjalnej podkładce lub  w foteliku. Wielu rodziców, kiedy dziecko skończy 3 lata stosuje już właśnie podstawki, mimo to nadal warto wozić je w foteliku, gdyż wbrew pozorom są one bezpieczniejsze. Dla maluchów warto wybrać te z pasami pięciopunktowymi, starszaki mogą jeździć w takim, który przypinamy trzypunktowym pasem samochodowym. Kiedy zatem można już zastosować podkładkę? Wtedy kiedy dziecko waży powyżej 15 kilogramów. Do kiedy się ich używa? Do ukończenia przez dziecko 12 roku życia lub uzyskania 135 cm wzrostu.

Organizer do samochodu

Organizery samochodowy pozwolą nam utrzymać w aucie porządek. Mocowane są one do tylnej części oparcia przedniego siedzenia. Ich wielką zaletą jest duża liczba kieszonek, w których można trzymać zabawki, butelki, smoczki, pieluchy, chusteczki i inne niezbędne w podróży akcesoria dla malucha.

Podgrzewacz

Przydatny przede wszystkim zimą, kiedy chcemy podać dziecku w butelce ciepły napój lub kaszkę. Jest to termoizolacyjna tuba, która zawiera przewód, podłączany do gniazdka zapalniczki samochodowej. Wykorzystując te dwa rozwiązania zapewnimy naszemu maluchowi odpowiednią temperaturę pokarmu lub mleka.

podróż samochodemZasłonki

Zasłonki lub roletki na boczne szyby samochodu ochronią nasze dziecko przed rażącymi je, ostrymi promieniami słonecznymi. Te dla maluchów warto wybrać kolorowe, z motywami z dziecięcych bajek. Nie są one dużo droższe od tradycyjnych, czarnych, spełniają tak samo dobrze swoją rolę a dodatkowo uprzyjemniają czas maluchowi.

Uchwyt na tablet

Tablet zawieszony ,dzięki uchwytowi, na tylnej części zagłówka przedniego fotela, to świetne rozwiązanie na „zabicie” dłużącego się czasu, zarówno dla malucha jak i starszaka. W ten sposób siedzące z tyłu dzieci mogą podczas długiej jazdy obejrzeć swoją ulubioną bajkę, a podróż szybko i mile upłynie całej rodzinie.

Jednorazowy nocnik

Czasem ze względu na pilną potrzebę malucha trzeba zatrzymać się w miejscu gdzie nie ma toalet. W takiej sytuacji przyda się jednorazowy nocnik wykonany z kartonu i ekologicznej, szybko rozkładającej się folii. Gdy maluch się załatwi zamykamy i wyrzucamy taki nocnik do śmieci. Wynalazek ten jest bardzo tani. Koszt jednej sztuki to około 4 złotych.

Lusterko do obserwacji dziecka

Polskie prawo mówi, że niemowlę musi jeździć zapięte w foteliku, ustawionym tyłem do jazdy. W ten sposób nie możemy jednak obserwować dziecka i czuwać nad jego bezpieczeństwem. Dlatego warto zaopatrzyć się w praktyczne lusterko do obserwacji dziecka, które mocujemy na zagłówku tylnego siedzenia.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję