Testujemy dziecięce gadżety samochodowe

22 lutego 2018
podróż samochodem

Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Tym bardziej jeśli jest on jeszcze maluchem. Szczególnie tatusiowie mają trochę z tym problemu. Panowie przyznajcie się, że uwielbiacie ład i porządek w swych autach. Dlatego dziś testujemy dziecięce gadżety samochodowe, które pomogą zapanować nad chaosem, zabawkami, a także sprawią, że nasze dziecko będzie miało bezpieczną i przyjemną podróż.

podróż samochodemFotelik lub podkładka

W zależności od wieku dziecka, a przede wszystkim jego wagi, należy zabezpieczyć je podczas jazdy na specjalnej podkładce lub  w foteliku. Wielu rodziców, kiedy dziecko skończy 3 lata stosuje już właśnie podstawki, mimo to nadal warto wozić je w foteliku, gdyż wbrew pozorom są one bezpieczniejsze. Dla maluchów warto wybrać te z pasami pięciopunktowymi, starszaki mogą jeździć w takim, który przypinamy trzypunktowym pasem samochodowym. Kiedy zatem można już zastosować podkładkę? Wtedy kiedy dziecko waży powyżej 15 kilogramów. Do kiedy się ich używa? Do ukończenia przez dziecko 12 roku życia lub uzyskania 135 cm wzrostu.

Organizer do samochodu

Organizery samochodowy pozwolą nam utrzymać w aucie porządek. Mocowane są one do tylnej części oparcia przedniego siedzenia. Ich wielką zaletą jest duża liczba kieszonek, w których można trzymać zabawki, butelki, smoczki, pieluchy, chusteczki i inne niezbędne w podróży akcesoria dla malucha.

Podgrzewacz

Przydatny przede wszystkim zimą, kiedy chcemy podać dziecku w butelce ciepły napój lub kaszkę. Jest to termoizolacyjna tuba, która zawiera przewód, podłączany do gniazdka zapalniczki samochodowej. Wykorzystując te dwa rozwiązania zapewnimy naszemu maluchowi odpowiednią temperaturę pokarmu lub mleka.

podróż samochodemZasłonki

Zasłonki lub roletki na boczne szyby samochodu ochronią nasze dziecko przed rażącymi je, ostrymi promieniami słonecznymi. Te dla maluchów warto wybrać kolorowe, z motywami z dziecięcych bajek. Nie są one dużo droższe od tradycyjnych, czarnych, spełniają tak samo dobrze swoją rolę a dodatkowo uprzyjemniają czas maluchowi.

Uchwyt na tablet

Tablet zawieszony ,dzięki uchwytowi, na tylnej części zagłówka przedniego fotela, to świetne rozwiązanie na „zabicie” dłużącego się czasu, zarówno dla malucha jak i starszaka. W ten sposób siedzące z tyłu dzieci mogą podczas długiej jazdy obejrzeć swoją ulubioną bajkę, a podróż szybko i mile upłynie całej rodzinie.

Jednorazowy nocnik

Czasem ze względu na pilną potrzebę malucha trzeba zatrzymać się w miejscu gdzie nie ma toalet. W takiej sytuacji przyda się jednorazowy nocnik wykonany z kartonu i ekologicznej, szybko rozkładającej się folii. Gdy maluch się załatwi zamykamy i wyrzucamy taki nocnik do śmieci. Wynalazek ten jest bardzo tani. Koszt jednej sztuki to około 4 złotych.

Lusterko do obserwacji dziecka

Polskie prawo mówi, że niemowlę musi jeździć zapięte w foteliku, ustawionym tyłem do jazdy. W ten sposób nie możemy jednak obserwować dziecka i czuwać nad jego bezpieczeństwem. Dlatego warto zaopatrzyć się w praktyczne lusterko do obserwacji dziecka, które mocujemy na zagłówku tylnego siedzenia.