Te miejsca musisz odwiedzić w 2018 roku

9 stycznia 2018
prezenty

Nowy Rok to nowe postanowienia. Dlatego kalendarze większości Travelersów już są zapełnione terminami kolejnych wypraw. Tym bardziej, że pierwszy kwartał roku wiąże się z niskimi kosztami podróżowania. Tanie linie lotnicze oferują bilety prawie za bezcen, a i pokoje w hotelach można wykupić nawet za 25% ceny sezonowej. Zatem te miejsca musisz odwiedzić w 2018 roku.

singapurSingapur– położony  w południowo-wschodniej Azji, przyciąga turystów przede wszystkim swą kolonialną dzielnicą. Trzeba jednak przyznać, że to państwo-miasto jest miejscem, w którym dzikość przyrody styka się z nowoczesnością, a także starodawną kulturą buddyjską. Nie brakuje też rozrywek, od nocnego Safari, poprzez spektakle teatralne, wyjątkowe muzea, snorkeling, piękne ogrody i parki rozrywki oraz zakupy w nowoczesnych centrach handowych.

sydneySydney– największe i najsłynniejsze miasto w Australii, najmniejszego kontynentu na świecie. Słynie przede wszystkim z Sydney Opera House, które swym wyglądem przypomina żaglowiec i od ponad 10 lat widnieje na liście światowego dziedzictwa Unesco. Oprócz zwiedzania miasta warto tu także oddać się takim rozrywkom jak żeglowanie, surfing, kolarstwo czy golf. Nie można również zapomnieć o wizytach w tutejszych ogrodach zoologicznych i parkach rozrywki.

vallettaValletta- stolica jednej z najmniejszych wysp Europy, Malty, oraz Europejska Stolica Kultury 2018. Miasto znane jest przede wszystkim ze swej ogromnej liczby kościołów. Najczęściej odwiedzanymi przez turystów miejscami są fortyfikacje oraz zbrojownia, ale warto pamiętać także o Muzeum Zabawek, Muzeum Poczty Malty  i Teatrze Manoel. Duże atrakcje stanowią też spacer wąskimi uliczkami oraz małe sklepiki, gdzie można kupić przysłowiowe „mydło i powidło”, a które często są rodzinnym interesem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

marakeszMarrakech– miasto tysiąca i jednej nocy, a napewno kilku tysięcy barw i zapachów. Największą atrakcją jest tutaj Plac Dżemaa el Fna, który w nocy zamienia się w jedno z najbardziej niezwykłych miejsc rozrywki na świecie. Jeszcze ponad 200 lat temu handlowano tu ludźmi, dziś późnym wieczorem otwierają się kramy z egzotycznym jedzeniem, spotkacie tu zaklinaczy węży oraz stoiska z kolorowymi przyprawami, dywanami i orientalną biżuterią.

Neapol– miasto w południowych Włoszech, którego symbolem jest Wezuwiusz, jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów świata. Ostatni raz uaktywnił się on w 1944 roku. Ci, którzy lubią zwiedzać niestandardowe miejsca dużych miast, powinni udać się na wycieczkę podziemną trasą Neapolu, Napoli Sotterranea, która oferuje podróż w czasie, przez 2400 lat. Wyjątkowym przeżyciem będzie także wizyta w Zatopionym Parku Baia wraz z Zatopionym Parkiem Gaiola.

kijówKijów– ukraińskie miasto warto przede wszystkim odwiedzić ze względu na jego wyśmienitą kuchnię oraz ponad 100 metrowy pomnik Matki Ojczyzny, który stał się ikoną tego miejsca. Początek roku sprzyja podróżom do Kijowa ze względu na tanie loty oraz możliwość poznania przepowiedni na 2018 rok, u Szeptunki. W wolnej chwili warto przejść się szlakiem tutejszych świątyń i Soborów, a także zapoznać się z eksponatami w Muzeach Czarnobylskim oraz Wody. Ci, którzy nie moga spędzić tu zbyt wiele czasu powinni zobaczyć całe miasto w miniaturze, w Parku Miniatur.

Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.