Survival. Jakie zagrożenia czekają na Ciebie podczas podróży ekstremalnych?

19 września 2017
Survival

Podczas każdej samotnej wyprawy czekają na nas jakieś zagrożenia. Nie przed wszystkimi można się uchronić, warto jednak wiedzieć, co może nas spotkać. Zatem dziś w cyklu Survival, przedstawiamy sytuacje zagrożeń podczas podróży ekstremalnej.

Zagrożenie utraty zdrowia

SurvivalW krajach tropikalnych możesz utracić zdrowie przede wszystkim wtedy, kiedy zapomnisz o podstawowych zasadach higieny osobistej. Pamiętaj też, aby nigdy nie pić surowej, ogólnodostępnej  wody. Zawsze wybieraj tą butelkowaną, a owoce myj w przegotowanej. Najczęstsze choroby, które mogą Cię dopaść w krajach tropikalnych to biegunki, cholera, żółtaczka typu A i B oraz dur brzuszny. Warto się zatem, przed wyjazdem, na nie zaszczepić. Należy także uważać na komary, które przenoszą żółtą febrę oraz malarię. Zwróć uwagę także na ochronę przeciw promieniom UV, które powodują udary słoneczne. Unikaj też wysiłku fizycznego w godzinach bardzo wysokich temperatur powietrza i dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Złe warunki bytowe

Nie zawsze będziesz spał w hotelu lub hostelowym dormitorium. Czasem noc zastanie Cię w namiocie, na plaży w śpiworze lub okolicznym parku. Przygotuj się więc psychicznie na takie warunki  bytowe, brak prysznica, toalety. Porozmawiaj o tym z psychologiem, coachem oraz zawodowymi i doświadczonymi podróżnikami. Swoich sił przed podróżą ekstremalną możesz także wypróbować podczas wyprawy do Szwecji, w Faktum Hotels. To dziewięć miejsc, które znajdują się pod przysłowiową „chmurką”. Za pościel robi tu stary koc, stęchłe liście bądź śpiwór. Sypia się w starej fabryce, pod drzewem, na ławce w parku czy też pod mostem.

Zew natury

SurvivalCzyli wszystkie anomalie pogodowe, takie jak huragany, tsunami, trąby powietrzne, powodzie, pożary, ekstremalne temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza, trzęsienia ziemi. W czasie silnych wiatrów i huraganów schowaj się w bezpiecznym miejscu, unikaj jednak przebywania w pobliżu ruchomych rzeczy, takich jak np. ławki czy śmietniki. Podczas trzęsienia ziemi postaraj się opuścić budynek, w czasie pożaru także, nigdy nie wsiadaj też w tym przypadku do windy. Gdy dopadną Cię bardzo wysokie temperatury powietrza skryj się w klimatyzowanym pomieszczeniu, na przykład w centrach handlowych, i pij dużo wody.

Atak terrorystyczny

Niestety, w tym przypadku trudno uniknąć zagrożenia. Potwierdza to na przykład atak terrorystyczny w Barcelonie. Warto jednak, abyś zachował szczególną ostrożność. Unikaj tłumów oraz dużych zgromadzeń, a także rozglądaj się od czasu do czasu wokół siebie i obserwuj zachowanie otaczających Cię ludzi.

Napad rabunkowy

Dość często dochodzi do nich w bardzo biednych krajach, na przykład w Afryce, ale także w dużych i anonimowych miastach. Dlatego przede wszystkim unikaj podróżowania nocą po nieznanych drogach. Jeśli będziesz w nocy, na pustkowiu, świadkiem wypadku nie zatrzymuj auta, jedź dalej. W międzyczasie jednak zadzwoń na policję i poinformuj ich o tym zdarzeniu. Jeśli jednak staniesz się ofiarą napadu, oddaj wszystkie pieniądze, nie stawiaj się, nie zachowuj agresywnie i prowokująco. Warto też, abyś przed podróżą poćwiczył kondycję na wypadek konieczności ucieczki i nauczył się samoobrony.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję