Polska na wielkim ekranie

25 października 2017
filmowa polska

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Tak brzmi popularne przysłowie. I ma ono w sobie dużo prawdy. Większość z nas bowiem marzy o ekskluzywnych wakacjach za granicą, a cudzoziemcy z chęcią przyjeżdżają właśnie do Polski, aby móc zwiedzić nasz piękny kraj. Tym bardziej, że można go podziwiać na wielkim ekranie, zarówno w kinach, jak i w naszych telewizorach. Wielu scenarzystów i reżyserów z całego świata doceniło bowiem piękno i urok polskich krajobrazów oraz metropolii, i postanowiło nagrać tu sceny do wielkich ekranizacji filmowych. Zobacz zatem jak wygląda Polska na wielkim ekranie.

Ojciec Mateusz i Sandomierz

filmowa polskaTo chyba najbardziej popularny, rodzimy serial, wśród polskich widzów. Miliony Polaków śledzi bowiem perypetie znanego księdza detektywa i jego przyjaciela policjanta Nocula. Sandomierska policja często bowiem korzysta z doświadczenia detektywistycznego i przeczuć Proboszcza parafii. Przed nim bowiem nic się nie ukryje.

Sandomierz nazywany jest polskim, małym Rzymem. Tu stykają się ze sobą cztery religie (Katolicyzm, Prawosławie, Protestantyzm i Świadkowie Jehowy), znajdują się najstarsze szachy w Europie oraz 80-cio kilogramowy pierścień z pasiastym krzemieniem. W zależności od tego jaki rodzaj zwiedzania preferujecie, możecie wybrać przewodnika, który pokaże Wam najważniejsze zabytki miasta lub takiego, który oprowadzi Was po jego filmowych zakątkach.

Trójmiasto, od polskich seriali, aż po Bollywood

filmowa polskaTrójmiasto to wielka metropolia, którą tworzą trzy miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynia. Kręcono tu sceny między innymi do seriali takich jak: Rodzinka.pl czy M jak Miłość. Gdynię można podziwiać między innymi także w Czterech pancernych i pies czy  Wiatr od morza, Gdańsk- w Awanturze o Basię,  Westerplatte z 1967 roku, oraz najnowszym filmie Bollywood, o roboczym tytule Vijay 61. Sceny nagrano na lotnisku, stadionie PGE, ulicy Długiej oraz w Zbrojowni. Gdańsk „gra” w filmie Paryż. Mało kto wie, że w Sopocie nakręcono zaś sceny do Titanica. Niestety, nigdy ich nie wykorzystano. Sopot to także miejscowość, w której co roku odbywa się Sopot Trendy Festiwal.

Co warto zobaczyć w Trójmieście? Przede wszystkim trzy słynne statki: Sołdka, który przycumowany jest w Gdańsku, na Długim Pobrzeżu, a w Gdyni ORP Błyskawicę i Dar Pomorza. Koniecznie trzeba też wejść do Akwarium Gdyńskiego, przejść się Deptakiem Monte Cassino w Sopocie i ulicą Długą w Gdańsku. Warto też zobaczyć wszystkie mola tych miast, w Gdyni Orłowie, Sopocie i Gdańsku Brzeźnie. Każde z nich jest wyjątkowe.

Spotkanie z baśniowym lwem w Górach Stołowych

Aslana z Narnii zna każde dziecko, nie tylko polskie ale i te, z każdego zakątka świata. Opowieści z Narnii, C.S. Lewisa, podbiły nie jedno serce malucha, ale też jego rodzica. Ekranizacja filmowa tej powieści pozwoliła światu ujrzeć piękno polskiej przyrody. Stało się tak dzięki scenom nakręconym w Sudetach. Do ujęć wykorzystano między innymi Błędne Skały oraz Wodospad Kamieńczyka.

Kraków, stolica polskiego i światowego filmu

filmowa polska Kraków nie dość, że był pierwszą stolicą Polski, to równie dobrze może zostać okrzyknięty stolicą polskiego i światowego filmu. W tym mieście bowiem nakręcono sceny między innymi do takich produkcji jak Lista Schindlera Stevena Spielberga, Vinci Juliusza Machulskiego, Nie kłam kochanie Piotra Wereśniaka, Katyń Andrzeja Wajdy oraz Karol- Człowiek, który został Papieżem Giacomo Battiato.

Koniecznie zatem trzeba wejść tu do Muzeum Czartoryskich, zobaczyć Wawel, przejść się po Rynku Głównym, zobaczyć Starą Synagogę oraz wypić kawę w jednej z kawiarni Kazimierza.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję