Podróżujemy z dzieckiem samolotem

10 września 2017
dziecko

Planujesz wyprawę z maluchem do odległych zakątków świata? Sprawdź jakie zasady obowiązują podczas podróży z dzieckiem samolotem. Jakie dokumenty musisz zabrać, ile zapłacisz za bilet dla pociechy, jak wygląda odprawa z maluchem i od kiedy można latać z noworodkiem?

Przed wylotem

dziecko Przed wylotem należy pamiętać, aby wykupić dziecku bilet lotniczy, a jeszcze wcześniej wyrobić odpowiednie dokumenty. Na terenie Unii Europejskiej oraz w strefie Schengen, dzieci mogą latać na podstawie dowodów osobistych lub paszportów, aczkolwiek poza tymi strefami obowiązuje tylko i wyłącznie paszport. Należy też pamiętać, że wyrabiając powyższe dokumenty dla dzieci poniżej 13 roku życia, musi być zgoda i obecność obojga rodziców.

Zakup biletów lotniczych często wiąże się ze znacznymi zniżkami od przewoźników. Niektóre linie lotnicze oferują bowiem od kilku do kilkudziesięciu procent rabatów na bilety dla dzieci, a ich cena dla maluchów, które nie ukończyły jeszcze 2 roku życia, często wynosi tylko 10% biletu lotniczego osoby dorosłej. Niestety, należy sobie zdawać sprawę z tego, że część przewoźników nie oferuje w tym przypadku możliwości zabrania żadnego bagażu dla dziecka. Nie trzeba się tym jednak martwić, gdyż zazwyczaj (ale nie zawsze) rodzic może wziąć wtedy jedną torbę więcej swojego bagażu, a dodatkowo bezpłatnie też wózek lub fotelik samochodowy.

Warto także pamiętać, że nie wolno latać samolotami z dziećmi, które nie ukończyły 1 tygodnia życia, gdyż ich układ oddechowy jest do tego czasu bardzo osłabiony. Lekarze zalecają także, aby z lotami wstrzymać się do ukończenia przez dziecko 3 miesiąca życia.

Na lotnisku

Wyruszając w podróż z dzieckiem warto dokonać odprawy online. Wtedy zaoszczędzimy czas na lotnisku oraz stanie w długich kolejkach. Jedzenie dla dziecka można przewozić w bagażu podręcznym, aczkolwiek jeśli jest to mleko w butelce, należy zgłosić to podczas kontroli obsłudze lotniska. Celnicy z pewnością każą nam w tym wypadku spróbować napoju, tak, aby być pewnym, że nie jest to żadna substancja zakazana. Można tego uniknąć zabierając pustą butelkę oraz mleko w proszku, a następnie rozpuścić je po kontroli w jednej z restauracji na lotnisku, które chętnie i bezpłatnie oferują rodzicom przegotowaną, ciepłą wodę.

U większości przewoźników opiekunowie z małymi dziećmi mają pierwszeństwo wejścia do samolotu.

W samolocie

dziecko Dzieci do ukończenia 2 roku życia podróżują w samolocie na dwa sposoby, albo na kolanach rodzica, albo na swoim siedzeniu (wtedy należy wykupić normalny bilet dla malucha) w foteliku samochodowym. Dzieci powyżej tej granicy wiekowej muszą mieć wykupione własne miejsce w samolocie. Trzeba także pamiętać, że osoby, które nie ukończyły lat 12, mogą podróżować tym środkiem transportu tylko i wyłącznie pod opieką dorosłego. Nie musi być to jednak rodzic, może być to inny, upoważniony, pełnoletni opiekun lub tak zwana asysta lotnicza, za którą należy dodatkowo zapłacić. Powyższa granica wiekowa nie jest jednak stała, gdyż niektóre linie lotnicze mają ją zwiększoną do 14 a nawet 16 roku życia.

Warto także pamiętać, aby podczas startu i lądowania samolotu niemowlę ssało pierś matki albo smoczek lub butelkę. W ten sposób umożliwimy mu wyrównanie ciśnień i zapobiegniemy bólom uszu. Starszym dzieciom warto zabrać także jakieś małe, bezpieczne zabawki i książeczki, które umilą im lot. Pamiętajmy, że jeśli pozwolimy im na korzystanie z laptopa czy tabletu warto zaopatrzyć się w duże słuchawki, bowiem nie wszyscy pasażerowie chcą słuchać bajki dziecka.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję