Poddaj się ostatnim zimowym szaleństwom

18 lutego 2018
zima

Ferie dobiegają końca, a mroźna pora roku już za miesiąc ustąpi miejsca Pani Wiośnie. Dlatego warto poddać się ostatnim zimowym szaleństwom i wykorzystać uroki śniegu oraz mrozu.

„Idzie zima, sroga zima, ma na szyi ciepły szal…” Tak śpiewały nasze dzieci na początku tegorocznych ferii. Bowiem ta mroźna pora roku przyszła tym razem dość późno. W wielu miejscowościach zaczyna już też powoli ustępować wiośnie, choć ta kalendarzowa przyjdzie do nas dopiero za miesiąc. Dlatego warto wykorzystać jeszcze ostatnie opady śniegu i cieszyć się podczas zimowych zabaw. Największą radość sprawiają one dzieciom.

zimaJazda na sankach, nartach i łyżwach to najczęstsze zimowe sporty. Choć z górki najlepiej się jednak zjeżdża na tak zwanych „gumowych jabłkach lub gruszkach” (czasem dostępne są też w sklepach plastikowe „łopaty”) czyli mówiąc profesjonalnie ślizgach śnieżnych. Siada się na takowych i z dużą prędkością mknie się na sam dół. Mimo, że siedzi się bezpośrednio na ziemi to jednak jazda na takowej zabawce nie jest wcale łatwa. Kieruje się nią bowiem trudniej jak sankami, a i prędkość osiąga się na nich dużą większą. Nie ma jednak wywrotek i mamy pewność, że nasza pociecha nie spadnie i nie uderzy się o płozy. Gdy jednak cofniemy się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat wstecz, to będziemy musieli przyznać, że choć sanki zawsze były pożądane przez dzieci i młodzież, to największe szaleństwo przeżywało się na… workach na śmieci i plastikowych siatkach. Poślizg na nich był ogromny i nawet z najmniejszej górki można było dość daleko zjechać. Dzisiejsze dzieci niestety tej metody ślizgu już nie znają, bowiem Ci co ją kiedyś stosowali, teraz drżą i boją się o to, że ich pociechy zrobią sobie krzywdę.

zimaMłodzież chętniej wybiera jazdę na nartach. Choć pogoda w górach nadal rozpieszcza narciarzy, to na północy kraju stoki są dośnieżane. Mimo to nadal są czynne. Można więc szusować nie tylko na oślich łączkach, ale także na trudniejszych trasach. Ci, którzy z nartami mają do czynienia po raz pierwszy z chęcią korzystają ze szkółek i przedszkoli, które znajdują się przy ośrodkach. Kilka lekcji z doświadczonym instruktorem i już poddają się emocjom towarzyszącym temu sportowi. Co odważniejsi próbują swych sił na desce snowboardowej, choć są i tacy, którzy uważają, że jazda na niej jest łatwiejsza niż na nartach. Ciekawi jesteśmy czy olimpijscy medaliści tego sportu, tacy jak Shaun White czy Vic Vild, by się z nimi zgodzili. Z pewnością jednak wielu amatorom zimowych sportów, do kondycji i umiejętności zarówno tych mistrzów jak i Kamila Stocha, jeszcze daleko.

zimaDziewczynki, nastolatki i młode kobietki najczęściej wybierają możliwość nauki jazdy figurowej na łyżwach. Zapatrzone w polskich łyżwiarzy i łyżwiarki z programu „Taniec na lodzie”, same postanawiają nauczyć się piruetów na tafli lodowej. Nie ma się co dziwić, bowiem wśród nich była Agnieszka Domańska, która trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym. Poza tym, w tym roku w wielu polskich miastach duża ilość lodowisk oferuje bezpłatny wstęp, co warto wykorzystać.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję