Noc Muzeów 2017

19 maja 2017
Noc Muzeów

Już dziś w Krakowie, a jutro w innych miastach Polski, wieczorem, swe drzwi otworzą dla zwiedzających muzea i galerie. Dzięki temu wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie obejrzeć ich wyjątkowe eksponaty i wystawy. Dodatkowo wiele miast zorganizuje także gry terenowe oraz pokazy multimedialne.

Tradycja Nocy Muzeów ma już 20 lat. Po raz pierwszy ta impreza kulturalna została zorganizowana w 1997 roku, w Berlinie. Polska natomiast skorzystała z tego pomysłu dopiero 6 lat później.

19/20.05.2017 Kraków

Noc MuzeówW Krakowie będzie można wejść bezpłatnie do 50 placówek muzealnych. Co więcej, dzisiejsza noc rozpoczyna cały cykl kulturalny tego miasta, nazwany Krakowskimi Nocami. Co miesiąc, aż do października, przez jedną noc w miesiącu, będzie można odwiedzić wszystkie placówki z danej dziedziny kultury i sztuki. I tak na przykład w czerwcu nastąpi Noc Teatrów, a w lipcu zostanie zorganizowana Noc Muzyki. Aby zwiedzić dziś wszystkie miejskie muzea można albo wynająć auto w Krakowie, albo za darmo skorzystać z komunikacji miejskiej. W drugim wypadku wystarczy tylko pobrać bezpłatny bilet wstępu do placówek oraz specjalnie wybitą na tą okazję monetę, która będzie kosztować symboliczną złotówkę. Koniecznie też sprawdźcie czy w danej placówce muzealnej nie potrzeba dokonać rezerwacji wizyty.

Gdzie się warto udać dziś w Krakowie w pierwszej kolejności? Przede wszystkim do Sukiennic, aby móc obejrzeć tam kolekcję rzeźb i obrazów największych artystów oraz wejść do Podziemi Rynku, a także do Kościoła Mariackiego, w którym znajduje się obraz Wita Stwosza, Barbakanu, który jest fortyfikacją z XV wieku oraz do Muzeum Lotnictwa, Muzeum Historii Fotografii i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

20/21.05.2017 Cała Polska

Noc MuzeówW Warszawie Noc Muzeów organizowana jest po raz 14. Prezydent miasta, szczególnie zachęca do odwiedzenia Galerii Figur Stalowych oraz Warszawskiego Muzeum Tańca, które w tym roku po raz pierwszy biorą udział w tej akcji kulturalnej. Placówki muzealne oraz te związane ze sztuką planują nie tylko udostępnienie zwiedzającym swych wystaw, ale także zorganizowanie pokazów multimedialnych, a władze miasta przygotowały także możliwość wzięcia udziału w grze terenowej, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Noc MuzeówW Gdańsku podczas Nocy Muzeów również odbędą się miejskie zabawy. Jedna na terenie Twierdzy Wisłoujście. Dodatkowo w tym miejscu zorganizowane zostaną także pokazy rekonstruktorów, nocne oprowadzenie po zabytkowej fortyfikacji, strzelanie z dział oraz ognisko. Kolejna gra miejska rozpocznie się przy oddziałach: Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta oraz Dwór Artusa. Atrakcją dodatkową będzie możliwość wykonania sobie selfie w Muzeum Bursztynu. Do zwiedzania zostanie również udostępniona zabytkowa Kuźnia Wodna w Gdańsku Oliwie. Wstęp do niej będzie bezpłatny, natomiast do innych placówek muzealnych bilet będzie kosztował złotówkę.

Noc MuzeówWe Wrocławiu w Nocy Muzeów weźmie udział ponad 80 placówek. Planowane jest także zorganizowanie około 200 wydarzeń kulturalnych. Miasto udostępni także zwiedzającym możliwość podróżowania zabytkowym tramwajem „M1” oraz bezpłatnym autobusem „M2”, które będą kursować między muzeami. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Jako pierwszy oczywiście Pałac Królewski wraz z jego ogrodami, stałą wystawą „1000 lat Wrocławia” oraz znajdującym się w południowym skrzydle Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. Ostatnie osoby zostaną tu wpuszczone o godzinie 23.30.

Noz MuzeówW Poznaniu swoje drzwi bezpłatnie otworzy ponad 30 galerii i muzeów. Oprócz wystaw zostaną także zorganizowane inne atrakcje, między innymi wyprzedaż wybranych wydawnictw Muzeum Narodowego w Poznaniu, która odbędzie się w księgarni muzealnej, spotkania z artystami i kolekcjonerami sztuki, spacery po ekspozycjach wraz z przewodnikami, quizy, koncerty i warsztaty artystyczne. My zachęcamy Was także do zwiedzenia Zamku Cesarskiego oraz Rogalowego Muzeum Poznania. Wprawdzie tym ostatnim wejście będzie kosztować 10 złotych, ale w tej cenie zostanie zorganizowany także pokaz rogalowy.

Zachęcamy Was do odwiedzenia stron promujących Wasze miasta i dokładnego zapoznania się z ofertą tej imprezy kulturalnej. Tym bardziej, że Noc Muzeów to jedyna taka noc w roku, warto więc skorzystać z okazji i spędzić ją na poznawaniu historii i sztuki. Przypominamy też, że większość placówek muzealnych w Polsce w niedzielę 21 maja, będzie nieczynna.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję