Nasze propozycje na pamiątki z podróży

22 września 2017
pamiątki z podróży

Wyjeżdżasz na urlop, na wakacje swojego życia, do odległego i bardzo egzotycznego kraju. Chciałbyś przywieźć więc wszystko co Ci się z nim kojarzy, ale na miejscu nie wiesz co wybrać. Jakie zatem przywieźć pamiątki z podróży? Podpowiadamy i przedstawiamy Wam nasze propozycje.

Małych, tak naprawdę nie związanych z danym krajem, pamiątek nie unikniesz. Są dostępne zarówno w sklepach jak i na bazarach. Wielu turystów to właśnie je wybiera, są bowiem tanie oraz zazwyczaj lekkie, co ma swoje zalety jeśli chodzi o miejsce w bagażu. Czasem jednak warto bardziej się postarać i wzbudzić w sobie większą kreatywność. Jak bowiem powtarza nasz zaprzyjaźniony podróżnik, pamiątką może być wszystko, nawet pasta do zębów.  O to nasze propozycje na pamiątki z podróży:

Zdjęcia, szkice, pocztówki

pamiątkiZdjęcia to jedna z najtańszych pamiątek podróży i tak naprawdę najbardziej cenna. Wystarczy zaopatrzyć się tylko w odpowiednią ilość kart pamięci i już można fotografować każdy napotkany obiekt. Co więcej na każdej fotografii możesz być także Ty. Inną opcją zajmującą mało miejsca w bagażu są pocztówki oraz ryciny i szkice lokalnych artystów.  Zarówno zdjęcia, pocztówki, jak i ryciny możesz potem włożyć w ramki i stworzyć z nich piękne kolarze na swojej ścianie.

Magnesy na lodówkę

To jedna z najchętniej kupowanych pamiątek przez turystów. Także nasze lodówki są przepełnione magnesami z różnych stron świata. Tworzą w ten sposób piękną historię wszystkich wojaży.

Rękodzieła lokalnych artystów

Może to być zarówno bransoletka na rękę, pióropusz na głowę, jak również lampa z kokosa zakupiona w Tajlandii. Wszystko robione ręcznie przez lokalnych artystów, ma niesamowitą wartość sentymentalną. Takie przedmioty mają swoją „duszę”, są wyrażeniem emocji i postrzegania świata przez osobę, która tworzy daną rzecz. Dodatkowo takie unikalne przedmioty nadadzą naszemu domowi niebanalnego charakteru.

pamiątkiObuwie/ odzież

Zakupione zagranicą obuwie i odzież to bardzo praktyczne pamiątki. Nie trzeba też się obawiać o ich miejsce w bagażu, bowiem można je założyć, do samolotu, na siebie. Czy wyobrażacie sobie jak pięknie będziecie wyglądać latem na plaży w indyjskim sari, albo jak wygodnie będzie Wam spacerować polską promenadą w hiszpańskich espadrylach? Pamiętajcie, że nawet w tak zwanych sieciówkach możecie znaleźć wyjątkowe i zupełnie inne kolekcje odzieży i obuwia aniżeli w Polsce.

Alkohol/ słodycze

Hiszpańska Sangria albo Turron, maltańskie Kinnie,  wietnamska kawa Trung Nguyen to tylko niektóre propozycje pysznych smakołyków, które można przywieźć jako pamiątkę z podróży. Zajadając się nimi wieczorami będziemy mogli wspominać przyjemne chwile wraz z przyjaciółmi. A jak się skończą? Warto zostawić na pamiątkę opakowanie.

pamiątkiPrzedmioty użytkowe

Lampy, podkładki pod kubki, dla dziecka śliniak ręcznie haftowany, obrus z Peru, który ozdobi nasz stół podczas rodzinnej uroczystości, książka w obcym języku, ręcznie szyta torebka na ramię, bambusowa miska na owoce, przyprawy. Przedmioty użytkowe nie tylko będą nam przypominać wakacje ale także służyć w codziennym życiu.

Bilety

To jedna z naszych ulubionych opcji pamiątek. Zbieramy bilety z różnych krajów świata. Zarówno te z komunikacji miejskiej jak i muzeów i atrakcji, które odwiedziliśmy. Stanowią one mapę i trasy naszych podróży.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję