Nasze propozycje na pamiątki z podróży

22 września 2017
pamiątki z podróży

Wyjeżdżasz na urlop, na wakacje swojego życia, do odległego i bardzo egzotycznego kraju. Chciałbyś przywieźć więc wszystko co Ci się z nim kojarzy, ale na miejscu nie wiesz co wybrać. Jakie zatem przywieźć pamiątki z podróży? Podpowiadamy i przedstawiamy Wam nasze propozycje.

Małych, tak naprawdę nie związanych z danym krajem, pamiątek nie unikniesz. Są dostępne zarówno w sklepach jak i na bazarach. Wielu turystów to właśnie je wybiera, są bowiem tanie oraz zazwyczaj lekkie, co ma swoje zalety jeśli chodzi o miejsce w bagażu. Czasem jednak warto bardziej się postarać i wzbudzić w sobie większą kreatywność. Jak bowiem powtarza nasz zaprzyjaźniony podróżnik, pamiątką może być wszystko, nawet pasta do zębów.  O to nasze propozycje na pamiątki z podróży:

Zdjęcia, szkice, pocztówki

pamiątkiZdjęcia to jedna z najtańszych pamiątek podróży i tak naprawdę najbardziej cenna. Wystarczy zaopatrzyć się tylko w odpowiednią ilość kart pamięci i już można fotografować każdy napotkany obiekt. Co więcej na każdej fotografii możesz być także Ty. Inną opcją zajmującą mało miejsca w bagażu są pocztówki oraz ryciny i szkice lokalnych artystów.  Zarówno zdjęcia, pocztówki, jak i ryciny możesz potem włożyć w ramki i stworzyć z nich piękne kolarze na swojej ścianie.

Magnesy na lodówkę

To jedna z najchętniej kupowanych pamiątek przez turystów. Także nasze lodówki są przepełnione magnesami z różnych stron świata. Tworzą w ten sposób piękną historię wszystkich wojaży.

Rękodzieła lokalnych artystów

Może to być zarówno bransoletka na rękę, pióropusz na głowę, jak również lampa z kokosa zakupiona w Tajlandii. Wszystko robione ręcznie przez lokalnych artystów, ma niesamowitą wartość sentymentalną. Takie przedmioty mają swoją „duszę”, są wyrażeniem emocji i postrzegania świata przez osobę, która tworzy daną rzecz. Dodatkowo takie unikalne przedmioty nadadzą naszemu domowi niebanalnego charakteru.

pamiątkiObuwie/ odzież

Zakupione zagranicą obuwie i odzież to bardzo praktyczne pamiątki. Nie trzeba też się obawiać o ich miejsce w bagażu, bowiem można je założyć, do samolotu, na siebie. Czy wyobrażacie sobie jak pięknie będziecie wyglądać latem na plaży w indyjskim sari, albo jak wygodnie będzie Wam spacerować polską promenadą w hiszpańskich espadrylach? Pamiętajcie, że nawet w tak zwanych sieciówkach możecie znaleźć wyjątkowe i zupełnie inne kolekcje odzieży i obuwia aniżeli w Polsce.

Alkohol/ słodycze

Hiszpańska Sangria albo Turron, maltańskie Kinnie,  wietnamska kawa Trung Nguyen to tylko niektóre propozycje pysznych smakołyków, które można przywieźć jako pamiątkę z podróży. Zajadając się nimi wieczorami będziemy mogli wspominać przyjemne chwile wraz z przyjaciółmi. A jak się skończą? Warto zostawić na pamiątkę opakowanie.

pamiątkiPrzedmioty użytkowe

Lampy, podkładki pod kubki, dla dziecka śliniak ręcznie haftowany, obrus z Peru, który ozdobi nasz stół podczas rodzinnej uroczystości, książka w obcym języku, ręcznie szyta torebka na ramię, bambusowa miska na owoce, przyprawy. Przedmioty użytkowe nie tylko będą nam przypominać wakacje ale także służyć w codziennym życiu.

Bilety

To jedna z naszych ulubionych opcji pamiątek. Zbieramy bilety z różnych krajów świata. Zarówno te z komunikacji miejskiej jak i muzeów i atrakcji, które odwiedziliśmy. Stanowią one mapę i trasy naszych podróży.