Najsłynniejsze pociągi świata

16 czerwca 2018
train-141680_960_720

Maryla Rodowicz śpiewała „wsiąść do pociągu byle jakiego…”. My jednak radzimy nie stosować się do tej rady i dobrze zastanowić się jaką koleją będziemy w tym roku podróżować. Dobry wybór zagwarantuje nam niezapomniany urlop i wakacje. Aby ułatwić Wam zadanie przedstawiamy najsłynniejsze pociągi świata.

Al Andalus Express

Z zewnątrz można by rzec, iż ciągnie się w nieskończoność, w dodatku wygląda niepozornie i bardzo skromnie. Jednak gdy wsiądziecie do pociągu odniesiecie wrażenie jakoby weszło się do wytwornego pałacu. W każdym detalu dostrzega się luksus i elegancję. Stąd też jego potoczna nazwa tego pociągu Pałac na szynach. Dawniej jeździła nim hiszpańska rodzina królewska, dziś skorzystać z niego może każdy turysta (o ile stać go na bilet), który pragnie zwiedzić region Andaluzji.  Stacja początkowa i końcowa trasy głównej znajduje się w Sewilli, a cała wycieczka pociągiem trwa tydzień i obejmuje Kadyks, Rondę, Granadę i Kordobę. Kolejne dwie trasy to Extremadura-z Sewilli do Madrytu oraz Al Andalus czyli z Sewilli do Santiago de Compostela. Kolej w tym roku ukończyła 33 lata, aczkolwiek wagony, w których mieści się bar, restauracja i salony pochodzą z  końca lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Orient Express

hot-air-balloon-401144_960_720To był najbardziej ekskluzywny pociąg świata. Jednak nie każdy mógł sobie pozwolić na podróżowanie nim. Korzystali z niego głównie monarchowie, najważniejsze Głowy Państw oraz biznesmeni. Wnętrza pociągu przypominały królewskie salony, gościł w nich luksus, przepych i bogactwo. Pierwszy kurs tego legendarnego pociągu odbył się na początku października 1883 roku. Jego trasa wynosiła niespełna 3000 kilometrów i prowadziła z Paryża do dzisiejszego Stambułu. Kolej kursowała do 1977 roku z dwoma kilkuletnimi przerwami w trakcie wojen. Później została skracana i zmieniana, aż w 2009 roku pociąg zaprzestał jeździć. Ponoć w tym roku ma być wznowiony na pierwotnej trasie. Mało kto jednak wie, że jeden ze składów legendarnej kolei można podziwiać w Małaszewiczach, gdzie opuszczonych stoi jej 13 wagonów.

Kolej Transsyberyjska

trans-siberian-railway-1645238_960_720Wnętrza Kolei Transsyberyjskiej z pewnością nie przypominają luksusowych, europejskich pociągów, tu królują surowe warunki, cienkie materace na pryczach, brak przedziałów, w których znajdziemy prywatność- tak wygląda najniższa klasa tego pociągu. Najwyższa natomiast gwarantuje dwuosobowe kabiny z dodatkowymi wygodami oraz  prywatne prysznice i toalety. Elegancję można znaleźć także w wagonie restauracyjnym. Pomimo, iż Kolej Transsyberyjska posiada cztery trasy to najsłynniejszą i najczęściej wybieraną przez podróżników jest ta prowadząca z Moskwy do Władywostoku. Posiada ona ponad 9 tysięcy kilometrów i zyskała miano najdłuższej linii kolejowej świata.

Kolej Indyjska

india-296_960_720Przejazd Koleją Indyjską to nie lada przygoda. Można by rzec, iż jest to powrót do czasów PRL, kiedy to do pociągu wsiadało się oknem, aby tylko znaleźć w nim choć własny kawałek podłogi. Oczywiście tak jak w innych krajach, tak i w Indiach pociągi posiadają różne klasy, my jednak zachęcamy do skorzystania z podróży tą najtańszą, bez rezerwacji miejsc. Dzięki temu możecie przejechać prawie cały ten kraj za raptem kilkanaście dolarów. Luksusów tu jednak nie zaznacie, towarzystwa sobie też nie wybierzecie. Nie ma tu rezerwacji miejsc, dlatego jeśli już zdołacie usiąść to lepiej nie wstawajcie. Pilnujcie też dobrze swojego bagażu. W wagonach sypialnych klasy SL pomimo, iż znajdziecie tylko prycze, bez materaców, kocy czy poduszek to obowiązuje rezerwacja miejsc. Warto mieć także własną kłódkę (najlepiej taką do rowerów)  za pomocą , której przymocujecie bagaż np. do stelażu pryczy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję