Najpiękniejsze zamki świata. Nasze TOP 5

13 lutego 2018
zamki

W bajkach są pięknymi domami księżniczek i książąt, w realnym świecie dostojnymi siedzibami władców oraz rycerzy, a także silnymi warowniami. Jakie sekrety kryją najpiękniejsze zamki świata?  Czym przyciągają turystów do swoich komnat? Próbujemy zgłębić ich tajemnice.

zamekZamek Swallows Nest Castle. Krym

Swallows Nest Castle to neogotycki zamek na Krymie, znany na świecie jako Jaskółcze Gniazdo. Wybudowano go na początku drugiej dekady XX wieku. Charakteryzuje go nie tylko nostalgiczny wygląd, ale także niewielkie rozmiary oraz położenie na skraju klifu. Zanim powstała obecna wersja warowni, stała tu drewniana chata, jednego z rosyjskich generałów.

Alhambra w Granadzie. Hiszpania

zamekAlhambra to jeden z najpiękniejszych zamków Królestwa Hiszpanii. Położony w Granadzie, jest zespołem pałacowym, który został wybudowany w XIII wieku. Jego piękno i doskonałość sprawiło, że pod koniec XX wieku trafił on na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Główną atrakcją tego miejsca jest usytuowana na wewnętrznym dziedzińcu fontanna, oparta na 12 kamiennych lwach. Zwiedzając Alhabrę warto zwrócić także uwagę na dekoracyjne ściany i łuki, a także rzeźbienia. Miejsce to nazywane jest „arabską sztuką w samym sercu Hiszpanii”.

Zamek Białej Czapli w Himeji. Japonia

Pierwotna postać Zamku Białej Czapli w Himeji, wybudowana w pierwszej połowie XIV wieku, miała postać fortu. Obecna jego forma, która wpisana została na listę Światowego dziedzictwa UNESCO, powstała dopiero pod koniec XVI wieku. Charakterystyczne dla tego miejsca są biała fasada budynku, a także zawiły ciąg ścieżek, prowadzących do najważniejszego w tym miejscu bastionu. Zamek Białej Czapli w Himeji stał się jedną z głównych i najchętniej odwiedzanych przez turystów atrakcji Japonii.

zamekZamek Neuschwanstein Schloss w Bawarii. Niemcy

Zamek Neuschwanstein w Bawarii to dawna prywatna siedziba króla Ludwika II. Obecnie, co roku odwiedza to miejsce prawie półtora miliona miłośników podróży. Nie sposób się im dziwić, bowiem to miejsce przypomina typowy bajkowy pałac, w którym mieszkali królowie wraz z rycerzami. W rzeczywistości jednak miejsce to miało być „Zamkiem Przyjaźni”. Charakterystyczne są tu wapienne fasady, urocze wieże, romantyczne dziedzińce, a także położenie na skale. Sam właściciel tego miejsca nie nacieszył się nim jednak, bowiem mieszkał tu tylko niespełna pół roku, w dodatku budowę zamku ukończono dopiero po jego śmierci, więc nie widział też go w całej jego okazałości i świetności.

Zamek Książ. Polska

Omawiając najpiękniejsze zamki świata nie można zapomnieć o naszych, polskich warowniach. Według nas najpiękniejszą z nich jest Zamek Książ. Romantyczna i bajkowa sceneria tego miejsca przyciąga turystów 365 dni w roku. Polski zamek na skale nazywany jest „Perłą Śląska”. Inicjatorem budowy tego miejsca był jeden z książąt piastowskich. Chcąc poznać dogłębnie historię tego miejsca polecamy zwiedzanie zamku z przewodnikiem, jedną z kilku tematycznych tras do wyboru. Nie zapomnijcie zajrzeć też do tutejszych stajni, w których hodowane są piękne ogiery oraz Palmiarni, gdzie rośnie 250 gatunków roślin z różnych stron świata.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję