Najpiękniejsze Parki Narodowe świata

12 września 2017
mammoth-

Nie sposób stworzyć obiektywnego rankingu przedstawiającego najpiękniejsze Parki Narodowe świata. To wręcz niemożliwe. Każdy z nich bowiem ma w sobie coś wyjątkowego, charakterystyczną florę, faunę czy ukształtowanie. Po długich rozmyślaniach, wybraliśmy 8, które urzekły nas najbardziej. Sprawdźcie czy zgadzacie się z naszym wyborem.

parki narodoweYellowstone to miejsce zamieszkania Misia Yogi. I choć bajkowego niedźwiadka tu nie spotkacie to prawdziwego grizzly macie szansę. Ten park narodowy USA to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, a to dzięki wapiennym tarasom, w których występuje około 10 000 gorących źródeł, a także gejzerom oraz bazaltowym rumowiskom skalnym.

Jotunheimen to największy park narodowy znajdujący się w Norwegii. Charakteryzuje się on pięknym, aczkolwiek bardzo surowym krajobrazem górskim a także występowaniem lodowców. Najpotężniejszy to Jostedalbreen. Jego wysokość wynosi prawie 2000 metrów n.p.m., a powierzchnia około 486 km2. Co więcej, jest to największy lodowiec, należący do Europy kontynentalnej. Turyści odwiedzają to miejsce przede wszystkim po to, aby zobaczyć efekt jaki dają błękitne strumienie po nim spływające.

Mesa Verde to park narodowy w stanie Kolorado, w USA. Liczy on sobie ponad 110 lat i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tu przyjechać zobaczyć pueblo czyli Skalne Miasto, w którym w XII wieku zamieszkiwali Indianie Anasazi. Oprócz mieszkań znajdują się tu także ich miejsca święte i kultu religijnego.

parki narodoweArches to kolejny park narodowy Stanów Zjednoczonych, usytuowany w Utach. Wyjątkowości temu miejscu nadają czerwone łuki oraz inne formy skalne, które natura tworzyła tutaj przez około 100 milionów lat. Szczęśliwcy będą mogli też podejrzeć życie pum w ich naturalnym środowisku.

Ras Muhammad to morski park narodowy usytuowany w Egipcie. Składa się on zarówno z części lądowej jak i morskiej. Niezwykle czysta woda na terenie parku sprawia, że nie trzeba nurkować aby móc podziwiać piękno tutejszego podwodnego świata. Tworzą go liczne i barwne koralowce, mięczaki, skorupiaki, żółwie morskie, rozgwiazdy oraz egzotyczne ryby, między innymi mureny, barakudy, rekiny białopłetwe, a także wargacze.

Bandai- Asahi to park narodowy położony w Japonii. Na jego terenie znajdują się cztery aktywne wulkany, w tym Bandai, który jest najgroźniejszym w całym kraju. Krajobraz tego parku należy do jednego z najpiękniejszych w całej Azji. Na uwagę turystów oprócz wulkanów zasługuje tu także wodospad Nakanosawa oraz piękno Gór Echigo.

parki narodoweSkaftafell jest jednym z parków narodowych Islandii. Charakteryzuje się on krajobrazem wulkanicznym. Jedną z największych tutejszych atrakcji są bazaltowe skały, po których spływają kaskady wody. Trzeba też zaznaczyć, że większość parku zajęta jest przez lodowiec Vatnajokull. Jego ogromna powierzchnia sprawia, że jest on trzecim co do wielkości lodowcem na świecie i drugim w Europie.

Góry Flindersa to park narodowy usytuowany w Południowej Australii. Tutejsze 500 kilometrowe pasmo górskie odznacza się różnymi formami i barwami skalnymi, a to przez to, że powstały z różnych ich rodzajów, tj. łupków, dolomitów i kwarcytów. Dawniej na tym terenie wydobywano złoża ołowiu, miedzi i srebra. Inne atrakcje tego parku to eukaliptusowy las oraz miejsca, które zamieszkiwali Aborygeni.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję