Najciekawsze, wakacyjne festiwale w Polsce

25 maja 2017
festiwale w Polsce

Nie masz pomysłu na urlop? Spędź go kulturalnie i zobacz najciekawsze, wakacyjne festiwale w Polsce. Mamy dla Was propozycje sześciu imprez muzycznych, historycznych oraz tych związanych z danymi subkulturami. Wypożycz auto, ruszaj w drogę i baw się dobrze.

Orange Warsaw Festival

festiwale w PolscePierwsza jego edycja miała miejsce na początku września 2008 roku. Na warszawskiej scenie, która została zbudowana na Torze Wyścigów Konnych w Służewcu, główną gwiazdą był wtedy Wyclef Jean. W tym roku Festiwal obchodzi swoje X-lecie, które będzie można świętować między innymi z Marią Peszek, Years & Years oraz Martinem Garrixem. Impreza trwa dwa dni i co roku bawi się na niej kilkadziesiąt tysięcy miłośników dobrej muzyki.

Open’er Festival

Ta największa impreza muzyczna na Pomorzu, ale i w całej Polsce, odbywa się w Gdyni. W tym roku będzie to już jej XVI edycja. Open’er Festival wielokrotnie zostawał wyróżniany za atmosferę, organizację, przyjazny stosunek do środowiska i muzykę jaką promuje. W 2009 i 2010 roku otrzymał tytuł Najlepszego Dużego Festiwalu- Best Major Festival European Festival, a później był jeszcze do tej nagrody dwukrotnie nominowany. Na gdyńskiej scenie zagrali już między innymi Prince, The Chemical Brothers oraz Massive Attack.

Przystanek Woodstock

festiwale w PolscePierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Czymanowie w lipcu 1995 roku. Towarzyszyło mu hasło „Miłość Przyjaźń Muzyka”, a wystąpili między innymi grupa Myslovitz, Urszula, Background oraz IRA. Przez 22 lata impreza się rozwijała i rozrastała, aby w zeszłym roku artyści mogli wystąpić, aż na 4 scenach, a także spotkać się ze swymi fanami w Akademii Sztuk Pięknych. Wiele osób, nie tylko z Polski, bawi się na Przystanku co roku , od początku jego istnienia.  Wspólnie z organizatorami, czyli Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nazywają go Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Od 2004 roku impreza organizowana jest w Kostrzynie nad Odrą.

Castle Party

festiwale w Polsce

http://castleparty.com/

Castle Party to festiwal gotyckiego rocka, który odbywa się na zamku w Bolkowie. Impreza organizowana jest od 23 lat i z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę swych fanów. Podczas pierwszej edycji festiwalu, w 1994 roku, wystąpili Moonlight, Daimonion, TRH, Pornografia i Fading Colors. Sukces, który odniosła impreza, sprawił, że w kolejnych latach systematycznie wzrastała nie tylko liczna osób na nim występujących, ale także widzów. Impreza jest okazją do wysłuchania i obejrzenia koncertów gotyckiego rocka, jak również spotkania osób z całej Polski, należących do tej subkultury.

XXIII Festiwal Słowian i Wikingów

festiwale w PolsceTo kolejna edycja jednej z największych i najciekawszych, średniowiecznych imprez w Europie. Co roku na wyspę Wolin przyjeżdża około 2000 osób z całego kontynentu, aby wziąć udział w organizowanych tu warsztatach i pokazach dotyczących rzemiosła tej epoki, koncertach średniowiecznej muzyki, inscenizacjach wydarzeń i bitew historycznych oraz regatach i rejsach łodziami Wikingów.Festiwal odbywa się na terenie skansenu należącego do Centrum Słowian i Wikingów Wolin- Jomsborg- Vineta.

Śląski Festiwal Disco Polo

Muzyka Disco Polo wraca do łask i zyskuje coraz więcej nowych miłośników, szczególnie na Śląsku. Śląski Festiwal Disco Polo długoletnią tradycją pochwalić się niestety nie może, bowiem w tym roku odbędzie się dopiero druga jego edycja. Połączona ona zostanie z urodzinami Zenka Martyniuka. Festiwal trwa tylko jeden dzień i odbywa się w Katowicach, Kreatywnym Mieście UNESCO w kategorii Muzyka.