Kuchnia brazylijska

13 sierpnia 2017
kuchnie świata

Każdy region Brazylii częstuje nas czym innym. I tak na północy popularne jest danie z kaczki, nazywane Pato no tucupi, na południu króluje czerwone mięso i makarony, a w centrum powszechny jest ryż. W całym kraju jada się codziennie owoce, a także słodycze. Brazylijczycy uwielbiają bowiem słodkie desery.

kuchnie świataNiezależnie od regionu popularne jest wykorzystywanie w brazylijskiej kuchni fasoli, czosnku, wieprzowiny, kawy czy manioku. Za potrawę narodową uważa się w tym kraju feijoadę, czyli potrawkę przypominającą gulasz, w której można znaleźć fasolę i różne gatunki czerwonego mięsa, choć przeważa w niej wieprzowina. Przygotowuje się ją w specjalnych glinianych naczyniach i podaje najczęściej z ryżem i maniokiem. Potrawę tą stworzyli w Brazylii afrykańscy niewolnicy, którzy pracowali na tych ziemiach w czasach kolonizacji. Wykorzystywali oni do niej resztki produktów, które znajdowali u swoich pracodawców.

Brazylijskie dania obiadowe są zazwyczaj dość pikantne, popularne jest tu bowiem dodawanie do nich czosnku, cebuli i pietruszki, a także wielu innych przypraw jak na przykład chilli, pieprz czy olej palmowy. Podstawą tego posiłku jest zazwyczaj mięso, fasola, ryż i sałatki. Dość pikantny jest wyjątkowy smak sałatki z pomarańczy. Ten słodko- kwaśny owoc krojony jest w plastry, a następnie posypywany, cukrem, solą i pieprzem. W ten sposób kubki smakowe mają wykwintną poezję smaku w jednej chwili. Opisać się tego nie da, dlatego koniecznie należy jej spróbować. Obiad to ważna część dnia dla Brazylijczyków. Jest on bowiem celebrowany w gronie rodziny. Na śniadanie jada się zazwyczaj tosty z manioku podawane z dżemem lub owoce. Najczęściej są to mango, papaja, guawa lub ananas. Pomiędzy obiadem a kolacją jest  przekąska, na którą składają się kawa i słodkie ciastka.

kuchnie świataSłodycze to ulubione potrawy Brazylijczyków, Ci bowiem uwielbiają cukier. Ich desery nie mają sobie równych. Kto raz spróbuje będzie odwiedzał regularnie ten kraj tylko dla nich. Jedne z najczęstszych słodkich przekąsek to Quejadinhas, przygotowywane z tartego Parmezanu i kokosu, jak również Brigadeiro czyli brazylijskie trufle.

Chcąc zasmakować w typowo brazylijskiej kuchni i potrawach, które na codzień jadają tutejsi mieszkańcy, warto zamienić restauracje w centrum miast na małe przydrożne bary a także na stoiska rozkładane na rynkach i targach organizowanych przy ulicach. W szczególności warto kupować na nich owoce, są bowiem zawsze dojrzałe, soczyste i świeże.

Co nam proponuje kuchnia brazylijska, czyli tego trzeba spróbować

Tapioka-mąka z manioku, wykorzystywana w kisielach puddingach, a nawet do herbaty typu Bubble Tea.

Pao de queijo-serowe pieczywo.

Banana Frita- to smażone na maśle banany, lekko posolone.

Moqueca de Peixe– gulasz, którego głównym składnikiem jest ryba, z dodatkiem aromatu kokosowego.

Farofa– to tosty przygotowywane z mąki z manioku, najczęściej podawane na śniadanie.

File a Osvaldo Aranha– podawany często w restauracjach i barach wołowy filet. Serwuje się go z fasolą i frytkami.

Polenta– podawana jako babka albo puree z gotowanej kukurydzy.

Guarana– napój bezalkoholowy z dużą zawartością kofeiny.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję