Jak znaleźć kompana do podróży?

23 września 2017
przyjaciele w podróży

Masz ochotę na wyprawę w nieznane, ale boisz się wyruszyć samotnie na drugi koniec świata? Twoi przyjaciele nie mają czasu ani ochoty na bardzo daleką podróż, a ponadto namawiają Cię na zaniechanie pomysłu? Nie poddawaj się i nie rezygnuj z marzeń. Po prostu znajdź drugiego szalonego Travelersa, który podejmie wraz z Tobą wyzwanie. W poniższym artykule podpowiemy Ci jak znaleźć kompana do podróży.

Doceń samotne wyprawy

przyjaciele w podróżySamotne podróżowanie wcale nie jest takie złe. O zaletach takich wypraw pisaliśmy tutaj. Wprawdzie wymaga ono zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim pozwala poznać nam swoje ograniczenia i przełamać własne bariery. Stajemy się bowiem bardziej odważni, otwarci na nowe możliwości. Szukamy innowacyjnych rozwiązań, pokonujemy własną nieśmiałość. Samotne podróże umożliwiają także szlifowanie umiejętności rozmawiania w obcym języku oraz poznawanie nowych osób i zdobywanie cennych przyjaźni na drugim końcu świata. Dodatkowo można zmieniać plany w każdym momencie, jak również modyfikować je ze względu na wynikłe okoliczności. Tak więc zastanów się, może warto samotnie wyruszyć w nieznane, nie oglądając się na przyjaciół i nie poddając się ich presji pozostania w kraju?

Jak znaleźć kompana do podróży?

Opcji ,aby znaleźć osobę do wspólnych wojaży jest sporo. Wystarczy bowiem tylko dobrze się rozejrzeć dookoła siebie i z pewnością znajdzie się grono chętnych, na podróż do najdalszych zakątków świata.

  • Biuro podróży. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest to jakaś opcja do rozważenia. Na wycieczce spotkasz osoby z podobnymi pasjami. Być może któraś z nich następnym razem zdecyduje się na samodzielną wyprawę z Tobą, w nieznane. Niektóre biura podróży organizują też wycieczki tylko dla kobiet czy wyłącznie dla singli.
  • przyjaciele w podróżyFora i portale społecznościowe. Na portalach społecznościowych tworzone są grupy zarówno dla zaawansowanych podróżników, jak i amatorów, a także dla autostopowiczów. Możesz skorzystać z zamieszczonych już na nich ogłoszeń lub napisać swoje. Sami korzystaliśmy nie raz z tej opcji. Na forach można znaleźć ludzi poszukujących osób towarzyszących podczas wypraw, zarówno po Polsce, Europie jak i innych kontynentach.
  • Wyprawy organizowane przez doświadczonych podróżników. Chłopaki z Busem przez świat, Beata Pawlikowska, Tomek Michniewicz i wielu innych podróżników organizują co jakiś czas wspólne wyprawy po świecie, chętnie (odpłatnie) zabierając ze sobą kilkuosobową grupę Travelersów amatorów. Jeśli chcesz do niej należeć możesz zapytać podróżnika, mailowo lub przez portal społecznościowy, kiedy organizuje najbliższą podróż lub poszukać informacji na jego oficjalnej stronie internetowej.
  • Pytaj znajomych znajomych. Idziesz na imprezę do znajomych? Z pewnością będą tam ludzie, których nie znasz. Opowiadaj więc o swoich planach. Mów, że szukasz towarzysza podróży i pytaj czy nie znają osoby, która wybrałaby się na taką wyprawę. Zostaw im swoje namiary. Z pewnością nie dostaniesz odpowiedzi od razu, ale może w kolejną podróż pojedziesz z wieloosobową grupą?
  • Korzystaj z wyszukiwarek w sieci. Istnieją portale i wyszukiwarki w sieci, które kojarzą ze sobą podróżników amatorów. Wiele osób zamieszcza także informacje o tym, że szuka kompana do podróży, na swoich blogach. Dlatego warto, abyś takowe czytał.