Jak znaleźć kompana do podróży?

23 września 2017
przyjaciele w podróży

Masz ochotę na wyprawę w nieznane, ale boisz się wyruszyć samotnie na drugi koniec świata? Twoi przyjaciele nie mają czasu ani ochoty na bardzo daleką podróż, a ponadto namawiają Cię na zaniechanie pomysłu? Nie poddawaj się i nie rezygnuj z marzeń. Po prostu znajdź drugiego szalonego Travelersa, który podejmie wraz z Tobą wyzwanie. W poniższym artykule podpowiemy Ci jak znaleźć kompana do podróży.

Doceń samotne wyprawy

przyjaciele w podróżySamotne podróżowanie wcale nie jest takie złe. O zaletach takich wypraw pisaliśmy tutaj. Wprawdzie wymaga ono zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim pozwala poznać nam swoje ograniczenia i przełamać własne bariery. Stajemy się bowiem bardziej odważni, otwarci na nowe możliwości. Szukamy innowacyjnych rozwiązań, pokonujemy własną nieśmiałość. Samotne podróże umożliwiają także szlifowanie umiejętności rozmawiania w obcym języku oraz poznawanie nowych osób i zdobywanie cennych przyjaźni na drugim końcu świata. Dodatkowo można zmieniać plany w każdym momencie, jak również modyfikować je ze względu na wynikłe okoliczności. Tak więc zastanów się, może warto samotnie wyruszyć w nieznane, nie oglądając się na przyjaciół i nie poddając się ich presji pozostania w kraju?

Jak znaleźć kompana do podróży?

Opcji ,aby znaleźć osobę do wspólnych wojaży jest sporo. Wystarczy bowiem tylko dobrze się rozejrzeć dookoła siebie i z pewnością znajdzie się grono chętnych, na podróż do najdalszych zakątków świata.

  • Biuro podróży. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest to jakaś opcja do rozważenia. Na wycieczce spotkasz osoby z podobnymi pasjami. Być może któraś z nich następnym razem zdecyduje się na samodzielną wyprawę z Tobą, w nieznane. Niektóre biura podróży organizują też wycieczki tylko dla kobiet czy wyłącznie dla singli.
  • przyjaciele w podróżyFora i portale społecznościowe. Na portalach społecznościowych tworzone są grupy zarówno dla zaawansowanych podróżników, jak i amatorów, a także dla autostopowiczów. Możesz skorzystać z zamieszczonych już na nich ogłoszeń lub napisać swoje. Sami korzystaliśmy nie raz z tej opcji. Na forach można znaleźć ludzi poszukujących osób towarzyszących podczas wypraw, zarówno po Polsce, Europie jak i innych kontynentach.
  • Wyprawy organizowane przez doświadczonych podróżników. Chłopaki z Busem przez świat, Beata Pawlikowska, Tomek Michniewicz i wielu innych podróżników organizują co jakiś czas wspólne wyprawy po świecie, chętnie (odpłatnie) zabierając ze sobą kilkuosobową grupę Travelersów amatorów. Jeśli chcesz do niej należeć możesz zapytać podróżnika, mailowo lub przez portal społecznościowy, kiedy organizuje najbliższą podróż lub poszukać informacji na jego oficjalnej stronie internetowej.
  • Pytaj znajomych znajomych. Idziesz na imprezę do znajomych? Z pewnością będą tam ludzie, których nie znasz. Opowiadaj więc o swoich planach. Mów, że szukasz towarzysza podróży i pytaj czy nie znają osoby, która wybrałaby się na taką wyprawę. Zostaw im swoje namiary. Z pewnością nie dostaniesz odpowiedzi od razu, ale może w kolejną podróż pojedziesz z wieloosobową grupą?
  • Korzystaj z wyszukiwarek w sieci. Istnieją portale i wyszukiwarki w sieci, które kojarzą ze sobą podróżników amatorów. Wiele osób zamieszcza także informacje o tym, że szuka kompana do podróży, na swoich blogach. Dlatego warto, abyś takowe czytał.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję