Jak wybierać hotel z dzieckiem na wakacjach?

26 września 2017
dzieko

Wyjazd z dzieckiem na urlop nie musi kojarzyć się zaraz z armagedonem. Wystarczy tylko dobra organizacja i z pewnością wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik. Najważniejszy jest dobór środka lokomocji, wybór miejsca noclegowego oraz znalezienie odpowiednich atrakcji, stosownych do wieku dziecka. W poniższym artykule nauczymy Cię jak wybierać hotel z dzieckiem na wakacjach.

dzieckoPrzede wszystkim dobrze określcie cel swojej podróży. Jeśli na miejscu zamierzacie wynająć samochód, możecie pomyśleć o szukaniu noclegu na obrzeżach miasta lub w pobliskich, mniejszych miejscowościach. Jeśli jednak zamierzacie poruszać się lokalną komunikacją, to nie oszczędzajcie pieniędzy na pokój w hotelu położonym w centrum miasta. Z dzieckiem na ręku czy nawet w wózku może być Wam ciężko przesiadać się z autobusu do metra, a z metra na pociąg. Dodatkowo weźcie także pod uwagę, że małe dzieci nudzą się w środkach transportu. Ponadto jeśli nie będą posiadać one klimatyzacji to wysokie temperatury i duchota spowodują u malucha rozdrażnienie i płacz.

Istotną rzeczą, o którą warto dopytać podczas rezerwacji noclegu, to czy dany obiekt przyjmuje rodziny z niemowlętami. Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku nie powinno się dyskryminować tego typu klientów, ale niestety, prawda jest taka, że niektóre hotele, hostele czy pensjonaty nie są przystosowane aby gościć tak małe dzieci. Nie posiadają odpowiednich pokoi ani sprzętu dodatkowego. O ten także warto dopytać, nawet jeśli pracownicy obiektu potwierdzą Waszą rodzinną rezerwację. Warto też zaznaczyć, że prosicie, aby do pokoju wstawiono Wam dodatkowe łóżeczko dla dziecka w wieku… wraz z pościelą, oraz że chcecie  łazienkę z wanną, a jeśli dostaniecie z prysznicem to, że będziecie dodatkowo potrzebować dziecięcej wanienki. Niektóre obiekty noclegowe zapewniają też przewijaki oraz specjalne dziecięce kosmetyki.

dzieckoJeśli Wasz maluch je już inne posiłki niż mleko matki lub modyfikowane warto też sprawdzić czy hotelowa restauracja posiada dziecięce menu i co się w nim znajduje. Część nazw może być Ci nie znana, zbyt egzotyczna, dlatego warto sprawdzić ich znaczenie w Internecie lub dopytać telefonicznie bądź mailowo obsługę placówki.

Wiele hoteli, szczególnie tych usytuowanych w centrum miasta i oferujących minimum 3 gwiazdkowy standard, zachęca klientów do skorzystania z ich usług dodatkowych, tj. organizacji niani dla niemowląt oraz zabaw i gier ruchowych z animatorami, dla starszych dzieci. Ponadto najczęściej w takich obiektach są zarówno na świeżym powietrzu jak i wewnątrz place zabaw.

Chcąc być pewni, że dany hotel bądź inny obiekt noclegowy spełnia Wasze wymagania, zanim zarezerwujecie pokój sprawdźcie opinie użytkowników, zarówno te na oficjalnej stronie placówki jak i na różnego rodzaju forach podróżniczych. Dzięki temu będziecie pewni, że jak zajedziecie na miejsce, nie rozczarujecie się, a Wasza pociecha będzie miała zapewnione idealne i komfortowe warunki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję