Jak wybierać hotel z dzieckiem na wakacjach?

26 września 2017
dzieko

Wyjazd z dzieckiem na urlop nie musi kojarzyć się zaraz z armagedonem. Wystarczy tylko dobra organizacja i z pewnością wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik. Najważniejszy jest dobór środka lokomocji, wybór miejsca noclegowego oraz znalezienie odpowiednich atrakcji, stosownych do wieku dziecka. W poniższym artykule nauczymy Cię jak wybierać hotel z dzieckiem na wakacjach.

dzieckoPrzede wszystkim dobrze określcie cel swojej podróży. Jeśli na miejscu zamierzacie wynająć samochód, możecie pomyśleć o szukaniu noclegu na obrzeżach miasta lub w pobliskich, mniejszych miejscowościach. Jeśli jednak zamierzacie poruszać się lokalną komunikacją, to nie oszczędzajcie pieniędzy na pokój w hotelu położonym w centrum miasta. Z dzieckiem na ręku czy nawet w wózku może być Wam ciężko przesiadać się z autobusu do metra, a z metra na pociąg. Dodatkowo weźcie także pod uwagę, że małe dzieci nudzą się w środkach transportu. Ponadto jeśli nie będą posiadać one klimatyzacji to wysokie temperatury i duchota spowodują u malucha rozdrażnienie i płacz.

Istotną rzeczą, o którą warto dopytać podczas rezerwacji noclegu, to czy dany obiekt przyjmuje rodziny z niemowlętami. Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku nie powinno się dyskryminować tego typu klientów, ale niestety, prawda jest taka, że niektóre hotele, hostele czy pensjonaty nie są przystosowane aby gościć tak małe dzieci. Nie posiadają odpowiednich pokoi ani sprzętu dodatkowego. O ten także warto dopytać, nawet jeśli pracownicy obiektu potwierdzą Waszą rodzinną rezerwację. Warto też zaznaczyć, że prosicie, aby do pokoju wstawiono Wam dodatkowe łóżeczko dla dziecka w wieku… wraz z pościelą, oraz że chcecie  łazienkę z wanną, a jeśli dostaniecie z prysznicem to, że będziecie dodatkowo potrzebować dziecięcej wanienki. Niektóre obiekty noclegowe zapewniają też przewijaki oraz specjalne dziecięce kosmetyki.

dzieckoJeśli Wasz maluch je już inne posiłki niż mleko matki lub modyfikowane warto też sprawdzić czy hotelowa restauracja posiada dziecięce menu i co się w nim znajduje. Część nazw może być Ci nie znana, zbyt egzotyczna, dlatego warto sprawdzić ich znaczenie w Internecie lub dopytać telefonicznie bądź mailowo obsługę placówki.

Wiele hoteli, szczególnie tych usytuowanych w centrum miasta i oferujących minimum 3 gwiazdkowy standard, zachęca klientów do skorzystania z ich usług dodatkowych, tj. organizacji niani dla niemowląt oraz zabaw i gier ruchowych z animatorami, dla starszych dzieci. Ponadto najczęściej w takich obiektach są zarówno na świeżym powietrzu jak i wewnątrz place zabaw.

Chcąc być pewni, że dany hotel bądź inny obiekt noclegowy spełnia Wasze wymagania, zanim zarezerwujecie pokój sprawdźcie opinie użytkowników, zarówno te na oficjalnej stronie placówki jak i na różnego rodzaju forach podróżniczych. Dzięki temu będziecie pewni, że jak zajedziecie na miejsce, nie rozczarujecie się, a Wasza pociecha będzie miała zapewnione idealne i komfortowe warunki.