Jak przetrwać upały?

17 sierpnia 2017
jak przetrwać upały

Lato w pełni, oferuje dużą ilość słońca i bardzo ciepłego powietrza. Temperatury oscylują bowiem w granicach 30 stopni, a nawet i wyższych. Osoby mieszkające lub spędzające urlop nad morzem mogą w ciągu dnia wybrać się na plażę gdzie schłodzi je morska bryza, a orzeźwienie zapewni kąpiel wśród fal. Co jednak zrobić kiedy urlop już za nami, a z nieba leje się żar? Jak przetrwać upały?

 • jak przetrwać upałyWoda to podstawa. Zadbaj o to, abyście zarówno Ty jak i Twoja rodzina wypijali minimum po 1,5 litry czystej, niegazowanej wody mineralnej, w ciągu dnia. Starajcie się unikać słodzonych napojów, które wzmagają pragnienie. Dodatkowo warto włączyć też owocowe i ziołowe napary orzeźwiające, na przykład z mięty lub cytrusów, a także zieloną herbatę.
 • Wzbogać swoją dietę w warzywa i owoce. Lekkie sałatki w ciągu dnia zapewnią Ci zarówno uczucie lekkości jak i sytości, a owoce takie jak grejpfruty,pomarańcze czy arbuzy, nie tylko zaspokoją głód, ale też pragnienie.
 • Jeśli możesz nie wychodź z domu lub biura w godzinach 12-15. W tym czasie bowiem słońce najmocniej grzeje i może dojść do udaru cieplnego. Jeśli nie masz możliwości przebywania w pomieszczeniu z klimatyzacją warto abyś zaopatrzył się w podręczny wiatrak, który można kupić za kilkadziesiąt złotych w każdym markecie. Dodatkowo zamknij okna i zasłoń je zasłonami bądź roletami. Dzięki temu słońce nie nagrzeje za mocno pomieszczenia, w którym przebywasz.
 • Jeśli jednak jesteś zmuszony opuścić bezpieczne pomieszczenia i wyjść na ulicę, pamiętaj o
  jak przetrwać upały

  rcb.gov.pl

  nakryciu głowy i posmarowaniu ciała balsamem z filtrem ochronnym. Im wyższy, tym wyższa ochrona przed słońcem. Nie zapomnij też o okularach przeciwsłonecznych oraz przewiewnych ubraniach. Unikaj również zbyt dużego wysiłku fizycznego.

 • Nigdy nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w samochodzie. Może bowiem skończyć się to nieszczęściem. Auta bardzo szybko się nagrzewają, a dzieci i zwierzęta mają mniejszą tolerancję wysokich temperatur aniżeli osoby dorosłe.
 • Schładzaj się letnimi kąpielami i prysznicami. Wystarczy woda, która ma około 33-34 stopni, czyli jest 2 lub 3 stopnie niższa niż temperatura ciała, aby Twój organizm odczuł znaczącą ulgę.
 • Zrezygnuj z alkoholu i napoi wysokoprocentowych. Nie tylko wzmagają pragnienie, jako, że zazwyczaj są one bardzo słodkie, ale także szybciej „uderzają do głowy”. Poza tym powodują one odwodnienie organizmu.

Jeśli zauważysz u siebie lub u swoich bliskich te objawy koniecznie wezwij lekarza, mogą być one bowiem oznakami, że doszło do udaru cieplnego:

 • Wysoka temperatura ciała, powyżej 40 stopni Celsjusza
 • Silny ból głowy
 • Znaczne osłabienie
 • Nudności i wymioty
 • Dreszcze
 • Bardzo złe samopoczucie
 • Wzrost akcji serca
 • Niepokój i rozdrażnienie

Zanim przyjedzie lekarz, ułóż chorego w cieniu, schładzaj go zimnymi okładami na okolice wątroby i karku. Daj mu pić. Zdejmij z niego niepotrzebne ubrania.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję