Jak przełamać strach przed podróżowaniem?

5 października 2017
strach przed podróżowaniem

Z zachwytem i zazdrością słuchasz kolejnych opowieści swoich znajomych z pobytu w egzotycznym miejscu świata. Tyle razy już chciałeś zacząć podróżować, ale zawsze Cię coś powstrzymywało. Czasem był to brak pieniędzy, czasem brak kompana do wspólnej wędrówki, innym razem zbyt krótki urlop. Jednak jeśli się dobrze zastanowisz, to okazuje się, że wszystkie te powody są tylko wymówkami przed tym, aby wyruszyć. Zatem jak przełamać strach przed podróżowaniem?

strach przed podróżowaniemZ doświadczenia Ci napiszę, że najtrudniej jest zrobić ten pierwszy krok, czyli zarezerwować bilet lotniczy lub PKP. Gdy już tego dokonasz zaczynasz odczuwać przyjemność z dalszego planowania podróży: wyboru miejsca noclegowego, a także atrakcji, które chcesz zobaczyć. Kolejny kryzys przychodzi w momencie kiedy nadejdzie godzina „0” i trzeba wyjść z domu. W tym czasie, w umyśle, powstaje wiele wątpliwości. Tym bardziej jeśli zdecydowałeś się wyruszyć samemu. Kiedy jednak zamkniesz już za sobą drzwi od mieszkania, znajdziesz się w taksówce, na lotnisku czy dworcu PKP, wszystkie te negatywne myśli się ulatniają i zaczynasz cieszyć się podróżą.

No cóż, ale aby do tego doszło trzeba podjąć ten pierwszy krok i przełamać strach przed podróżowaniem. Jak tego dokonać? Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Pierwszą wyprawę warto odbyć w gronie zaufanych przyjaciół albo choć przynajmniej z biurem podróży. W grupie łatwiej się oswoić z nowym otoczeniem, a także podjąć wyzwanie. Poza tym zawsze będziesz się czuć pewniej w obcym kraju z osobami, które znasz, i które mówią w Twoim języku. Aczkolwiek, nie zapominaj, że podróż ma kształcić i służyć temu, abyś poznawał innych ludzi, ich zwyczaje, język i kuchnię. Spróbuj się więc jak najbardziej otworzyć na to kogo i co spotkasz na swojej drodze.

strach przed podróżowaniemKiedy postanowisz wybrać się na wycieczkę sam, pamiętaj, że w każdym zakątku świata ludzie choć są inni, to jednak tacy sami. Zastanawiasz się co mam na myśli? Otóż, niezależnie od koloru skóry, tradycji, religii czy płci, ludzie zazwyczaj chętnie udzielają pomocy zbłąkanemu wędrowcowi. Wystarczy, że powiesz, że podróżujesz sam i szukasz ciekawych miejsc do zobaczenia, restauracji, w której można zjeść smacznie i niedrogo, czy czystego i zaufanego miejsca noclegowego. Jeśli się zgubisz, nie wstydź się o tym powiedzieć mieszkańcom danego kraju, na pewno chętnie pomogą Ci wrócić do Twojej bazy.

Warto też, abyś przed rozpoczęciem planowania podróży porozmawiał sam z sobą i zapytał siebie czego tak naprawdę się boisz. Czy jest to lęk przed lataniem, samotnością w podróży, a może obawiasz się lokalnej kuchni czy niekorzystnych warunków sanitarnych? Jak skonkretyzujesz swój strach i poznasz jego powód łatwiej będzie Ci nad nim zapanować. Jeśli bowiem boisz się złych warunków noclegowych wystarczy zamówić pokój w hotelu o lepszym standardzie, gdy czujesz lęk przed lokalną kuchnią warto poznać nazwy najczęstszych dań podawanych w danym kraju, a jeśli boisz się ewentualnych chorób zakaźnych, wystarczy się na nie zaszczepić.

Polecam Ci także czytanie książek podróżniczych osób, które nie raz wyruszały na samotne wyprawy. Szczególnie zachęcam Cię do zapoznania się z reportażami Martyny Wojciechowskiej i Kingi Choszcz a także Jacka Pałkiewicza. Z pewnością pozwolą Ci one nabrać pewności siebie.

Przyjemnego podróżowania

Beata

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję