Jak pokonać strach przed lataniem?

3 września 2017
samolot

Strach przed lataniem jest jednym z najczęstszych powodów, dla których większość ludzi rezygnuje z podróżowania. Dopadają ich ataki paniki, boją się katastrof, turbulencji, a także uczucia klaustrofobii. Jednak można temu zapobiec i cieszyć się kolejną podróżą bez żadnych obaw. Zatem jak pokonać strach przed lataniem?

samolotLęk przed lataniem nazywany jest aerodromofobią oraz awiofobią, i odczuwa go ponad 30% podróżujących. Najczęstsze lęki dotyczą katastrofy, turbulencji oraz klaustrofobii.  Należy jednak podkreślić fakt, że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Katastrofy lotnicze na świecie zdarzają się bardzo rzadko (raz na kilkadziesiąt milionów lotów), a do wypadków samochodowych dochodzi, tylko w naszym kraju, codziennie. Turbulencje natomiast odczuwa się podczas nagłych zawirowań powietrza. Aczkolwiek pasażerowie są o nich informowani podczas lotu, i proszeni o pozostanie w tym czasie na swoich miejscach, przypięci pasami, które mają ich chronić przed ewentualnymi urazami. Zazwyczaj jednak takie zawirowania są nieduże i ledwo wyczuwalne.

samolotJak pokonać strach przed lataniem? Przede wszystkim zrezygnuj przed podróżą z alkoholu. Wiemy, że na wielu forach jest on przez turystów polecany, ale pamiętaj, że wysokoprocentowe napoje wzmagają lęki, powodują często omamy i złe postrzeganie danej sytuacji. Istnieje więc ryzyko, że Twój strach zamiast minąć, osiągnie większe rozmiary. Zamiast alkoholu, kawy, a także innych używek pobudzających, sięgnij po ciepłą herbatę z melisy, która ma działanie uspokajające. Nie objadaj się też ciężkostrawnymi potrawami, uczucie ciężkości na żołądku powoduje bowiem nerwowość, dlatego pomyśl o posiłku lekkim, takim, który jednocześnie da Ci uczucie sytości i lekkości. Nigdy nie wsiadaj do samolotu ostatkiem sił w nadziei, że szybko zaśniesz. Lepiej wyspać się zawczasu, a na czas lotu zaopatrzyć w interesującą książkę, mp3 z muzyką relaksacyjną, lub tablet z ulubionym filmem. Zrezygnuj jednak z wszelkiego rodzaju horrorów, dramatów czy filmów katastroficznych, które mogą wywołać u Ciebie falę negatywnych emocji. Jeśli wylot masz wieczorem lub po południu, rano warto udać się na zajęcia z jogi, które rozluźniają całe ciało i wprowadzają w stan relaksacji. Naucz się też prawidłowo oddychać przeponą brzuszną. Dzięki tej technice łatwo opanować emocje, uspokoić się oraz wprawić w dobry nastrój. Jeśli to Twój pierwszy lot w życiu podyskutuj z osobami, które mają doświadczenie w podróżowaniu samolotami, zapytaj ich jak tak naprawdę to wygląda. Gdy nie masz w swoim otoczeniu takich znajomych, udaj się kilka dni wcześniej na lotnisko i porozmawiaj na ten temat z jego obsługą. Także w samym samolocie warto poinformować stewardessę o Twoich lękach, dzięki temu będzie ona mogła zareagować w odpowiedni i szybki sposób, gdy dopadnie Cię atak paniki.  Jeśli jednak Twój lęk nie opuszcza Cię pomimo wielu podróży samolotem warto, abyś pomyślał o wizycie u psychologa. Razem odkryjecie źródło Twojego problemu i znajdziecie sposób na jego oswojenie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję