Dyscypliny sportowe, które pozwolą zachować zimą szczupłą sylwetkę

25 listopada 2017
sport

Zima to czas, w którym, aby się ogrzać często sięgamy po tłuste przekąski, gorące i słodkie napoje, a także duże ilości słodyczy. W dodatku mniej się ruszamy, rezygnujemy ze spacerów na świeżym powietrzu ze względu na niską temperaturę powietrza, a wizyty na siłowni zamieniamy na czas spędzany pod kocem, z książką w ręku. W ten sposób po kilku miesiącach przybywa nam kilogramów. Poniżej przedstawiamy zatem dyscypliny sportowe, które pozwolą zachować zimą szczupłą sylwetkę, a jednocześnie sprawią wiele radości.

sportNarciarstwo jest jedną z najchętniej uprawianych dyscyplin sportowych, w okresie zimowym. Wiele osób nawet jeśli nie może pozwolić sobie na spędzenie ferii na dużych stokach w Livigno, Tyrolu czy Alpach, wybiera mniejsze ośrodki w Polsce, na przykład w Białce czy Bukowinie Tatrzańskiej. Zawodowcy doceniają też stoki w Szczawnicy. Wiele ośrodków narciarskich często też łączy ofertę dobrej zabawy na stokach z relaksem w SPA, proponując swoim gościom możliwość odnowy biologicznej, poprzez masaże, jak również wizyty w saunach i termach.

sportŁyżwiarstwo to kolejny bardzo popularny sport zimowy. Można uprawiać go zarówno na lodowiskach utworzonych pod gołym niebem, jak również tych krytych, które otwarte są przez cały rok. Nauka jazdy na łyżwach może być nie lada wyzwaniem, zarówno dla dziecka jak i osoby dorosłej. Ważne jest bowiem utrzymanie odpowiedniej postawy, zachowanie bezpieczeństwa ze względu na siebie i innych łyżwiarzy, jak również umiejętne hamowanie. Ta forma rozrywki przeznaczona jest dla całych rodzin, a czas spędzony razem na lodowisku scala rodzinne więzi. Łyżwiarstwo powoduje też wzmocnienie mięśni nóg, nabranie gibkości oraz uczy ładnego poruszania się.

Fitness wrócił do łask wielu siłowni i klubów sportowych. Ta forma ruchu pozwala spalić sporą ilość kalorii w bardzo krótkim czasie. Zumba, Salsation, Aerobic oparte są na krokach tanecznych i dobrej zabawie, dlatego szczególnie wkradły się do łask Pań. Panowie wybierają raczej treningi interwałowe, które w szybki sposób pomagają pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

sportPływanie zalecane jest osobom otyłym i ze znaczną nadwagą, jako, że ta forma ruchu nie obciąża stawów. Wprawdzie zimą nie można pozwolić sobie na kąpiele na łonie natury (chyba, że jest się Morsem), ale na basenach miejskich dostępnych jest wiele dodatkowych zajęć ruchowych w wodzie, jak na przykład Aqua Aerobic, Aqua Zumba czy Hydro Fitness. Naukę pływania warto zacząć już od jak najwcześniejszego wieku dziecięcego. Ta forma ruchu dobrze bowiem wpływa na podtrzymanie więzi między rodzicem a dzieckiem, a także odpowiada za zdrowie układu oddechowego, prawidłową koordynację ruchową i utrzymanie odpowiedniej postawy ciała.

sportSztuki walki jako dyscyplina sportowa dość szybko rozprzestrzeniły się w naszym kraju. Coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, a także i dzieci, zapisuje się na zajęcia z karate, judo, MMA czy krav magi. Kształtują one sylwetkę, budują pewność siebie, podnoszą własne poczucie wartości, pomagają panować nad emocjami a przede wszystkim dają poczucie bezpieczeństwa. Kopnięcia, uderzenia i chwyty stosowane są bowiem podczas samoobrony.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję