Dlaczego warto związać się z podróżnikiem?

30 listopada 2017
podróżnicy

Zastanawiasz się czy podróżnik to dobry materiał na męża? Słyszałeś, że podróżniczki są jak wolne duchy, wszędzie ich pełno, ale nigdy nie ma ich w domu? Nie poddawaj się stereotypom i sprawdź dlaczego warto związać się z podróżnikiem lub podróżniczką.

podróżnicyOdpowiedzialność to ważna cecha w życiu rodzinnym. Podróżnicy mają ją bardzo rozwiniętą. Zwiedzanie świata wiąże się z rozwagą, sumiennością, roztropnością i rzeczowością. Podróżując jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie jak i naszych kompanów. Za bezpieczeństwo, dobry nastrój, ale także za poszanowanie kultury kraju, do którego zawitamy.

Wrażliwość. Podróżnicy zazwyczaj czują i widzą więcej emocji, rzeczy oraz zdarzeń. Dostrzegają każdy szczegół. Może to być mały ornament nad drzwiami z ubiegłego tysiąclecia lub smutek w oczach osoby z uśmiechnięta twarzą.

Otwartość na ludzi pozwala podróżnikom nawiązywać nowe kontakty wszędzie tam, gdzie  się znajdą. Pamiętaj więc, że Wasz dom zawsze będzie otwarty dla przyjaciół z całego świata. Ma to jednak wiele zalet, jedną z nich jest to, że nigdy nie poczujesz się samotny lub samotna.

Odwaga. Związek z podróżnikiem zapewni Ci bezpieczeństwo, zarówno fizyczne jak i emocjonalnie. Podróżnicy to ludzie zrównoważeni, nie unikający odpowiedzialności. Są pewni siebie, honorowi, asertywni, ale także temperamentni i energiczni. Podróżnik z pewnością nie ucieknie kiedy znajdzie się w trudnej sytuacji, ale zechce ją rozwiązać. Bez zastanawiania się stawi czoła wszelkim trudnościom.

Zorganizowanie. Podróżnicy są bardzo zorganizowani. Zawsze znajdują czas na wszystko, trzymają wokół siebie porządek (choć to nie trudne, bo większość z nich jest minimalistami), potrafią zaplanować każdy szczegół.

podróżnicyImpulsywność. Wiele osób uważa tą cechę charakteru za wadę, ale tak naprawdę jest to wielka zaleta. Z podróżnikiem czy też podróżniczką nigdy nie będziesz się nudzić. Wycieczka na drugi koniec Europy w pochmurny weekend, noc spędzona na plaży, wizyta w lodziarni w środku nocy to będzie dla Ciebie codzienność. Poza tym impulsywność wiąże się z wyrażaniem emocji. Możesz być pewny, że podróżniczka z pewnością powie Ci co myśli i czuje. Nie będzie stroić fochów, obrażać się i kazać domyślać  o co jej chodzi. Jest bowiem szczera i spontaniczna.

Kreatywność. Jeśli lubisz niebanalne upominki to koniecznie musisz związać się z podróżnikiem lub podróżniczką. W tej relacji nie będzie miejsca na zwykłe bibeloty z sieciówki. Możesz być pewny/a, że zamiast bukietu czerwonych róż otrzymasz polne kwiaty, a zamiast portfela czy tradycyjnego krawata, pod choinką znajdziesz bilet lotniczy na drugi koniec świata.

Samodzielność. Podróżnik czy też podróżniczka nie będą wzywać w święta hydraulika do cieknącego kranu, tylko sami go naprawią. „Guma” w oponie samochodu podczas wyprawy? Oni nie czekają na przyjazd Asystenta z ubezpieczalni, który zmieni koło, a sami zakasują rękawy i to robią. Podróżnicy potrafią znaleźć się w każdej sytuacji, a opanowanie stresu to dla nich nic trudnego.